Skocz do zawartości

Zmniejszenie LP


Deletor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jeśli piszę w nie odpowiednim miejscu prosił bym admina/moda o przeniesienie. 

 

W zeszłym tygodniu na bąknąłem temat LP z Radnym w Bielsku-Białej. Ku mojemu zdziwieniu temat mu się spodobał ba nawet kiedyś próbował robić coś w tym kierunku ale odbijał się od muru. Na FB na Fani z głową w gwiazdach pisałem już o tym ale bez większego entuzjazmu. Może tu na forum był by ktoś chętny pomóc z tematem? Moim zdaniem jeśli udało by się przekonać tutejsze władze o ograniczenie światła w nocy to mieli byśmy później efekt domina. 

Rozmawialiśmy o aspektach ekonomicznych, zdrowotnych itd. Wiadome ja z racji na zainteresowania mam większą wiedzę jak to wpływa na astrofoto. Z jednym z koronnych argumentów kiedyś była kasa, że lampy ledowe są drogie i zwrot idzie w latach... Sprawdziłem na dzień dzisiejszy same oprawy zwracały by się ok 2 lat - bez uwzględnienia podwyżki prądu z tego roku, więc myślę że to argument do obalenia. 

Moje założenie jest taki aby w ogóle taki plan w cielić w życie do realizacji i ściemnić Bielsko powiedzmy w czasie 10 lat. Potrzebuje jednak do tego trochę fachowej wiedzy z zakresu zanieczyszczenia, medycznym czy choćby to że w dużych aglomeracjach nie wiedzą jak wyglądają gwiazdy. Docelowo może by się udało to rozszerzyć na całą Polskę - całego LP nie zlikwidujemy ale gdyby zmniejszyć o 10-20-50% to było by coś... Jak wiemy, niestety to idzie w przeciwnym kierunku. Może trochę edukacji na wyższych szczeblach i mielibyśmy taką samą walkę jak z smogiem. 

Temat jest ciekawy i myślę warto wykorzystać szansę, że ktoś chce słuchać. Mam już kilka osób które pomogą ale im więcej nas będzie tym lepiej :)  

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.