Skocz do zawartości

Astro modyfikacja aparatu w USA a kwestie celne.


mario_b

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Jak w temacie, będę tam modyfikował swój aparat. Serwis, na który się zdecydowałem to Lifepixel. Wybrałem filtr H-Alpha. Usługa jest już opłacona, włącznie z kosztami wysyłki z USA do Polski. Po mojej stronie jest tylko spakowanie aparatu i wysłanie go za pośrednictwem Poczty Polskiej. Jak ogarnąć sprawy związane z cłem? Widziałem na stronie PP "deklarację celną", o tę:

http://www.pocztex.pl/jowisz/uploads/2012/10/Deklaracja_celna_CN_23.pdf

 

Czy ktoś ma doświadczenie z taką procedurą?

 

Np. “temporarily sending digital still camera for modification/repair” wpisuję tam, gdzie zaznaczam "Inne" pod linijką "Wyjaśnienie"? 

 

Kilku innych rubryk w tej deklaracji też nie rozumiem.

 

Chciałbym to tak ogarnąć, żeby zapłacić cło tylko od wartości modyfikacji a nie od np. wartości aparatu.

 

Modyfikacja będzie tam robiona, gdyż w Polsce raczej nikt mi jej nie zrobi. Kontaktowałem się w tej sprawie z Łukaszem i on też się tego nie podejmie. Aparat, który będę modyfikował to bezlusterkowiec FujiFilm. 

 

Proszę więc, jeśli ktoś ma jakąś wiedzę odnośnie przepisów celnych do tej sprawy, o udzielenie mi jakichś wskazówek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie, to co robisz kwalifikuje się w kategoriach celnych jako "Uszlachetnianie bierne", ale w tym formularzu nie widzę takiej opcji (może potrzebny inny?). Podatki wtedy zapłacisz od tego, co fizycznie za usługę zapłacisz, a nie od całego aparatu (jak pewnie będę próbowali ci naliczyć, jeżeli dobrze nie zrobisz dokumentacji, także fotograficznej).

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Uszlachetnianie_bierne

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mario_b napisał:

Dzięki za wskazówkę. Czyli przed wysyłką czeka mnie wizyta i maglowanie tematu w jakimś Urzędzie Celnym. I to mnie przeraża.

Szczerze mówiąc - to ja unikam jak ognia, ale pewnie koszt wysyłki do USA będzie dużo niższy, niż jakiś UPS. Kurierzy ogarniają takie odprawy sami i wystarczy prosty formularz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Adam_Jesion napisał:

Szczerze mówiąc - to ja unikam jak ognia, ale pewnie koszt wysyłki do USA będzie dużo niższy, niż jakiś UPS. Kurierzy ogarniają takie odprawy sami i wystarczy prosty formularz.

Dlaczego Poczta Polska?

 

To cytat z Ich strony:

"Only ship via your country’s government postal system..."

https://www.lifepixel.com/shipping-instructions

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tak - ale przeczytaj cały paragraf. Ludzie pewnie źle nadają paczki kurierami i urząd celny po ich stronie traktuje to jako sprzedaż (dla nich), więc żąda opłat celnych :D 

Please Do Not Ship via UPS, FedEx or any other private shipping company due to the importation brokerage fees they assess but if you must, please ship free domicile and not prepaid for UPS and for FedEx, make sure all duties, taxes, and brokerage fees are billed to the shipper. We will refuse acceptance of your package if these instructions are not followed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adam_Jesion napisał:

A no tak - ale przeczytaj cały paragraf. Ludzie pewnie źle nadają paczki kurierami i urząd celny po ich stronie traktuje to jako sprzedaż (dla nich), więc żąda opłat celnych :D 
 

To całkiem możliwe, Zobaczę co mi UPS powie. 

:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jaro1 napisał:

Dobry wybor:). Te matryce 16 mp sa naprawde fajne.

Mi sie udalo zmodyfikowac x-a1,  ale do full spectrum bez filtra. Filtry 1,25 cala mozna stosowac bez winiety (oprocz foto UWA)

Tak, te 16mp bardzo mi pasuje. Dlatego kilka dni temu kupiłem drugiego. Zastanawiałem się czy X-T1 czy właśnie drugi x-T10. Na X-T1 darki wyglądają słabiej wg. np Optyczne. Korcił mnie w nim batterygrip- 3 baterie..., ale miałem kiedyś Nikona d90 z gripem oryginalnym. I zawsze był jakiś luz między gripem a body. Przy normalnych fotkach to nie przeszkadza, ale tu chcę wyeliminować każde zbędne łączenie. Dlatego zamiast X-T1 z gripem kupiłem to:

https://shop.fujifilm.co.uk/cp-w126-coupler.html

Podłączone mam teraz (przez adapter 9V) pod to:

https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/akcesoria-samochodowe/akumulatory-samochodowe-i-akcesoria/pomocnicze-akumulatory-rozruchowe/urzadzenie-do-wspomagania-rozruchu-3w1-005332/

 

Jest mobilnie, bez łączeń i prądu mam teraz sporo. ;)

 

Mam też x-E3, i tu już jest za bardzo upchane pikseli, mały ich rozmiar oraz co ważniejsze rozmiar pliku jednej klatki w formacie Tiff, no i dużo, dużo gorzej gospodaruje energią...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wysłałem wczoraj. Pocztą Polską nie dałem rady...odwiedziłem 4 Urzędy Celne w Szczecinie, Agencję Celną...zajęło mi to prawie 5 godzin...i wylądowałem na koniec w DHL. DHL ma do swoich przesyłek międzynarodowych własną Agencję Celną, zlokalizowaną w tym samym miejscu, gdzie nadaje się przesyłki. Uszlachetnianie bierne rozpoczęte, cała masa papierów do wypełnienia. Wypełniałem to z pracownikiem z DHLowej Agencji Celnej. Mam nadzieję, że dobrze wszystko będzie. Koszt? Taniej niż Poczta Polska + Agencja Celna do przeprowadzenia uszlachetniania biernego. Termin doręczenia? PP powyżej 6 dni, DHL szacuje dostarczenie do końca jutrzejszego dnia... Ciekawy jestem co z tego wyjdzie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mario_b napisał:

No to wysłałem wczoraj. Pocztą Polską nie dałem rady...odwiedziłem 4 Urzędy Celne w Szczecinie, Agencję Celną...zajęło mi to prawie 5 godzin...i wylądowałem na koniec w DHL. DHL ma do swoich przesyłek międzynarodowych własną Agencję Celną, zlokalizowaną w tym samym miejscu, gdzie nadaje się przesyłki. Uszlachetnianie bierne rozpoczęte, cała masa papierów do wypełnienia. Wypełniałem to z pracownikiem z DHLowej Agencji Celnej. Mam nadzieję, że dobrze wszystko będzie. Koszt? Taniej niż Poczta Polska + Agencja Celna do przeprowadzenia uszlachetniania biernego. Termin doręczenia? PP powyżej 6 dni, DHL szacuje dostarczenie do końca jutrzejszego dnia... Ciekawy jestem co z tego wyjdzie.

"A nie mówiłem"? :) Dobrze, że się udało. Niestety kolejny raz się potwierdza, że PP to jednak jest dno i wodorosty.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Loki napisał:

A ja z innej beczki. Tak się zastanawiam czy robiłeś jakąś astrofotkę przed modyfikacją matrycy tym aparatem? Jeśli tak, podrzuć linka. Ciekawym jak sobie w astro radzi ten aparat.

Taki Orion był ostatni:

2

 

Zdaję sobie sprawę, że kwestia obróbki wymaga ogromnego treningu. Jest to dopiero moja druga w życiu "sesja".

 

I drugie zdjęcie z tej samej "sesji". Mój drugi X-T10 i inne szkło:

St-avg-5183.0s-LNSC_1_3.0_none-x_1.0_LZ3-NS-full-qua-add-sc_BWMV_nor-AAD-RL-noMBB_1stLNC_it3-csc-SC-St

 

Edytowane przez mario_b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Loki napisał:

Dzięki. Trzymam kciuki za powodzenie operacji i przyszłe zdjęcia. Determinacji nie brakuje skoro wysłałeś sprzęt do modyfikacji. W fotkach potencjał jest, ale obydwa zdjęcia wymagają flata. Sztucznego lub prawdziwego. 

Flaty zrobiłem. Po 50 klatek do każdej fotki. Ale pewnie coś skopałem. Były więc flaty i darkflaty (w takiej samej ilości co flaty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.