Skocz do zawartości

M57 mała planetarka


Amper

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że pracujesz nad obróbką. I bardzo dobrze.

Kilka sugesti. 

Tło jest za niebieskie, średnio poziomy masz  R-15, G-15,  B-22, a powinno być mniej więcej po równo - wyrównaj poziomy. Przygaś i zmniejsz gwiazdy, w Ps pewnie najszybciej np. akcją z Annie's Astro Actions > Reduce star size. Tylko zabezpiecz na nowej warstwie mgławicę, bo akcja zmniejszy ja również. Przy okazji jak będziesz miał mgławicę  na nowej warstwie, pobaw się trochę wartościami jasność/kontrast i/lub krzywymi, aby wydobyć trochę szczegółów, bo teraz wygląda jak przepalona.

Mi wyszło coś takiego.

27.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dzień siedzę przed monitorem i próbuję swoich sił, nie do końca umiem działać na warstwach i maskach, nie wiem czy każdą operację wykonaną na warstwie lub masce aplikuję do tła (zdjęcia głównego) klawiszami ctrl+shift+e czy jeszcze inaczej trzeba to robić. 

Dzisiaj dodaję nową wersję nad, którą pracowałem trochę w PS i trochę w Pixinsight, myślę że jest o wiele lepiej, w porównaniu do zdjęcia z pierwszego posta. 

798537601_LRGB_M57kopia.jpg.c26f907ff68863485fff499cc53a9c7e.jpg

edit: podmiana zdjęcia na mniej zielone

 

Edytowane przez Amper
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motywacja Piotrze była zawsze, tylko czas nie do końca pozwalał. Na odległość ciężko robić fotki, a jeszcze nie do końca moje obserwatorium działa tak, jak powinno, czyli w 100% automatycznie z możliwością kontroli z daleka. Co prawda najważniejsze już jest, czyli stabilny prąd, bo ostatnio miałem problemy, świadkiem był Piotr4d, mam też internet i prawie skończoną elektronikę, prawie bo coś mi jeszcze dach się blokuje, może za małą moc dałem na silnik, ale to będę sprawdzal na wiosnę. 

Moje zdjęcie hymmmm, dużo tu jeszcze potrzeba nauki, wiele godzin spędzonych przed komputerem. No ale najważniejsze, że coś się zaczyna dziać, idę do przodu, powoli ale zawsze to coś.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.