Jump to content
Adam88

Ciekawostki

Recommended Posts

Borówki amerykańskie to doskonałe źródło witamin na wzrok. Zawierają duże ilości fitoestrogenu. Jest to hormon roślinny, który skutecznie blokuje działanie enzymów prowadzących do powstawania nowotworów hormonozależnych.W borówce znajduje się również kwas egalowy, kwas foliowy, witamina C, witamina A, wapń, cynk, miedź, potas oraz fosfor.

Lekarstwo na oczy

Dzięki wszystkim wymienionym wyżej składnikom borówki amerykańskie są znakomitym środkiem, który nie tylko zapobiega licznym chorobom, ale również wspomaga funkcję wzroku. Jest ona polecana kierowcom, pilotom oraz osobom spędzającym sporą ilość czasu przed ekranem monitora.

Zawarte w niej antocyjanyoraz witamina A działają na fotoreceptory oka i poprawiają widoczność o zmierzchu. Borówka wspomaga również mikrokrążenie w gałce ocznej oraz ma korzystny wpływ na ukrwienie w obrębie tęczówki oka. Wykorzystuje się ją nie tylko jako środek profilaktyczny, ale również produkt wspomagającyleczenie zaćmy i zwyrodnienia plamki żółtej.

• Like 3

Podczas wojny piloci mieli w swojej diecie Borówki dla poprawy wzroku.   Jedzcie borówki :grin:  = lepsze widoki

No można jeszcze do tego dodać marchewkę ;)

• Haha 2

Jak się porządnie wyśpię i nie czytam pierdół w internetach to też lepiej widzę :)

• Like 3

Dwie duże szklaneczki whiskaczyka zastępują bino. Po co przepłacać jak efekt ten sam ? :emotion-5:

Andrzej

• Like 1
  • Haha 1

3 godziny temu, piotrkusiu napisał:

Jak się porządnie wyśpię i nie czytam pierdół w internetach to też lepiej widzę :)

Pierdół?  Czysta wiedzą poparta badaniami. Przytoczę przykłady z własnego doświadczenia. W mojej diecie cenię te owoce, od ponad 1,5 roku praktycznie codziennie goszczą na mym "porannym stole" blenduje je wraz z owsianka i innymi składnikami. Odczytuje numery gdzie z tej samej odleglosci bądź mniejszej, było to niemożliwe. Znajomy w pracy miał problem ze wzrokiem ,za dnia musiał używać przyciemnianych okularów ,poleciłem mu borówki. Teraz śmiga bez. A może to za sprawą dobrej wróżki? Hmmm 

Jedzenie ma b.duzy wpływ na nas. Większy niż możecie się tego spodziewać.  Warto być świadomym tego co sie spożywa. Nie traktować swoje ciało jak śmietnik. Otwierasz wrzucasz i jest git.

Edited by Adam88

No może być coś w tym prawdy z pozytywnym wpływem borówek na oczy. To samo mówi moja Babcia, której właśnie życzenia dzisiaj składałem. Ma ona obecnie 93 lata i okularów używa od niedawna tylko do czytania wieczorem. To Ona w moim dzieciństwie nauczyła mnie zbierać borówki (tylko te leśne). Tak się nauczyłem i polubiłem je jeść, że co roku muszę mieć ich zapas. W tym roku kupiłem z pewnego źródła duży zapas leśnych borówek zbieranych w Gorcach, bo lato obrodziło w borówki i ich cena była stosunkowo nieduża - kupiłem 15 kg i w domy przynajmniej raz w tygodniu są jedzone. Ja polecam je z płatkami orkiszowymi. W mojej najbliższej rodzinie nikt nie nosi okularów, a sam jakieś dwa miesiące temu byłem na badaniach wzroku i jest jak to określiła okulistka super. Tak że polecam, ale te prawdziwe leśne, bo smak zupełnie inny. Tylko po leśnych to farbowanie ust na fioletowo jest naprawdę mocne i ciężko domyć zęby za pierwszym razem. Smacznego

• Like 1

dla zainteresowanych - poprzednie wątki o ulepszaniu wzroku

• Like 1

10 godzin temu, Adam88 napisał:

Pierdół?  Czysta wiedzą poparta badaniami. Przytoczę przykłady z własnego doświadczenia. W mojej diecie cenię te owoce, od ponad 1,5 roku praktycznie codziennie goszczą na mym "porannym stole" blenduje je wraz z owsianka i innymi składnikami. Odczytuje numery gdzie z tej samej odleglosci bądź mniejszej, było to niemożliwe. Znajomy w pracy miał problem ze wzrokiem ,za dnia musiał używać przyciemnianych okularów ,poleciłem mu borówki. Teraz śmiga bez. A może to za sprawą dobrej wróżki? Hmmm 

Jedzenie ma b.duzy wpływ na nas. Większy niż możecie się tego spodziewać.  Warto być świadomym tego co sie spożywa. Nie traktować swoje ciało jak śmietnik. Otwierasz wrzucasz i jest git.

Nie bierz do siebie, to tak ogólnie było ;)

Widzisz, tego typu rzeczy się dzieją gdy czegoś brak w organizmie i uzupełniając to mamy pozytywny efekt. Gdy czegoś nie brak nie będzie żadnego efektu. Tak działają suplementy diety. Gdy brak w organizmie np. witaminy D to witamina D brana codziennie (piguła albo odpowiednie pożywienie) pomoże - jeśli nie ma braku to nic się nie zmieni, chyba że przedawkujesz. Tak że to nie za sprawą dobrej wróżki tylko czegoś wam w organizmach brakowało co zawiera borówka, albo akurat wasze organizmy tak pozytywnie zareagowały.

Zapewniam Cię, że lubię pałaszować borówki, czarne jagody itp. i robię to od wielu lat. Mam do tego spiździały wzrok i muszę nosić okulary. Pomagają mi tylko specjalistyczne krople, które muszę wpuszczać w gałę codziennie. Żadna borówka mi na to nie pomoże i rozbawiłem tym niejednego okulistę :D

• Like 1

Na każdego może mieć inne działanie, zależy od organizmu,przyswajalności witamin itp itd. . Na wady  też nie pomoże, Może delikatnie zredukować mniejsze uciążliwości, oraz delikatnie poprawić jakość widzenia

Edited by Adam88

Jakie znacie najstarsze obserwatorium?  ( Bez pomocy Google)

Edited by Adam88

Spotkałem się z tezą, że gdy mamy brak słońca w lecie i z niesmakiem patrzymy na chmury nad głowę to te w naszej okolicy akurat mogą nie być winne cienia.

Winowajcą mogą być te nieomal na drugim końcu Polski. Tezę tę postawił ktoś na bazie tej refleksji (patrz niżej) co się pojawiła na FB.

Zastanawiam się czy interpretacja tych ciemnych smug jest prawidłowa - w sensie, że chmury z lewej powodowały na odcinku około 300 kilometrów,

że ludzie tam na dole na podwórkach swoich domostw mieli bezsłoneczny okres dnia (zachmurzony)?

Może te cienie zacieniały tylko ... inne chmury?

Krzysztof Drozdowski na Facebooku:
'Wysoko wypiętrzone chmury Cumulonimbus są dobrze widoczne z dużych odległości. Przy założeniu, że rozległe kowadło chmury Cb osiąga latem 12 km okazuje się, że teoretycznie (przy braku przeszkód terenowych, zachmurzenia i bardzo dobrej przejrzystości powietrza) wierzchołek kowadła można zobaczyć z odległości dochodzących do 390 km'

Siema
Link do zdjęcia na podanej stronie:

61836967_2221421064579788_42532333779576

W dniu 21.01.2019 o 11:02, Adam88 napisał:

Borówki amerykańskie ... Lekarstwo na oczy

Borówki leczą oczy, a uczestnicząc w ruchu drogowym możemy narazić się na urazy oczu i inne i leczenie.
Chyba, że wybitnie uważamy (i nie pijemy alkoholu przez kilkanaście godzin przed jazdą).

W tym przypadku nikt nie musiał - na szczęście - zostać w szpitalu, a zawinił młody, 22-letni kierowca po alkoholu.

Nasuwa się, po zobaczeniu tego, znana myśl, w jakże poszerzonym kontekście.
"W życiu warto mieć oczy dookoła głowy i umieć szybko zmieniać pozycję" :)

Siema

Niemcy. Eksplozja bomby z czasów II wojny światowej. Samoistna.
Eksplozja zarejestrowana została jako niewielkie trzęsienie ziemi.
Krater o szerokości 10 metrów i głęboki na 4 metry.

"Mikro" trzęsienie ziemi o sile 1,7 stopni w skali Richtera.

Podobne efekty może wywołać impakt ciała z kosmosu ale akurat odpowiedni meteoryt (potrafiący zrobić dokładnie około 10-cio metrowy krater)

ekstremalnie rzadko przedostaje się przez atmosferę do gruntu.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24939917,niemcy-bomba-z-czasow-ii-wojny-swiatowej-eksplodowala-na-polu.html#s=BoxOpImg2

Siema
Link do zdjęcia na podanej stronie

z24939953IH,Germany-World-War-Bomb.jpg

Edited by ekolog