Skocz do zawartości
sullifan

Zbyt ciemny ekran Canon 500D

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam

Zastanawia mnie pewna kwestia w moim Canonie (podłączenie z teleskopem sw 150/750), otóż podczas robienia zdjęć kiedy mam ustawione właściwe parametry ISO/naświetlania, na ekranie podczas podglądu obraz jest zbyt ciemny.

Czyli podgląd na żywo pokazuje zbyt ciemny księżyc lub brak widoczności gwiazd co uniemożliwia regulację ostrości na wyciągu - muszę rozjaśnić wszystko przez zmianę ISO aby zobaczyć obiekty, ustawić ostrość, później zmienić z powrotem do właściwego dla zdjęcia ISO (czyli sciemnić obraz) i dopiero wykonac zdjęcie które wychodzi wyraźnie jasniejsze niż podgląd.

Przykładowo przy aparacie podłączonym do teleskopu miałem czarny ekran, a po zrobieniu fotki dopiero zobaczyłem mgławicę na ekranie (podgląd zdjęcia po wykonaniu)

Czy to normalne?

Edytowane przez sullifan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawiłeś symulowanie ekspozycji? Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć że nawet symulowany podgląd jest ciemny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

znasz magic lantern? Pozwala ustawić wyższy display gain i wtedy lepiej widać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aparat na LV nie robi zdjęcia o takim samym czasie jak oryginalne zdjęcie, stąd różnica. A nie robi tego, bo chce pokazywać Ci zawsze płynny obraz, te 30 czy ileś tam minimalnie fps. Niestety, nie nikt nie myśli o astrofotografach...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
46 minut temu, M.M.M. napisał:

Ustawiłeś symulowanie ekspozycji? Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć że nawet symulowany podgląd jest ciemny

nie widzę nigdzie takiej opcji (500D)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, calla napisał:

znasz magic lantern? Pozwala ustawić wyższy display gain i wtedy lepiej widać

zainstalowałem, rozjaśniłem ekran

zobaczymy jak to sie sprawdzi w akcji, dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Rozumiem próbowałeś rozjaśnić ekran w  menu canonowskim?

20190124_181814.jpg

Edytowane przez mirek01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hack do wykonania w magic lantern

-focusujemy obiektyw normalnie. ew z display gain 3

-wchodzimy w menu magic lantern od filmowania

-ustawiamy fps override na 1 fps i optymalizacje na low light

-dajemy iso np 3200

-mamy na lv ekspozycje po 1s:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Polecana zawartość

• Odszedł od nas Janusz Płeszka
      Wydaje się nierealne, ale z kilku źródeł informacja ta zdaje się być potwierdzona. Odszedł od nas człowiek, któremu polskiej astronomii amatorskiej możemy zawdzięczyć tak wiele... W naszym hobby każdy przynajmniej raz miał z nim styczność. Janusz Płeszka zmarł w wieku 52 lat.
        • Smutny
      • 156 odpowiedzi
    • Małe porównanie mgławic planetarnych
      Postanowiłem zrobić taki kolaż będący podsumowaniem moich tegorocznych zmagań z mgławicami planetarnymi a jednocześnie pokazujący różnice w wielkości kątowe tych obiektów.
      Wszystkie mgławice na tej składance prezentowałem i opisywałem w formie odrębnych tematów na forum więc nie będę się rozpisywał o każdym obiekcie z osobna - jak ktoś jest zainteresowany szczegółami bez problemu znajdzie fotkę danej mgławicy na forum.
        • Kocham
        • Dziękuję
        • Lubię
      • 20 odpowiedzi
    • SN 2018hhn - "polska" supernowa w UGC 12222
      Dziś mam przyjemność poinformować, że jest już potwierdzenie - obserwacja spektroskopowa wykonana na 2-metrowym Liverpool Telescope (La Palma, Wyspy Kanaryjskie). Okazuje się, że mamy do czynienia z supernową typu Ia. Poniżej widmo SN 2018hhn z charakterystyczną, silną linią absorpcyjną SiII.
        • Dziękuję
        • Lubię
      • 11 odpowiedzi
    • Zbiórka: Obserwatorium do poszukiwania nowych planet pozasłonecznych
      W związku z sąsiednim wątkiem o zasadach przyjmowania stypendiów, po Waszej radzie zdecydowałem się założyć zbiórkę crowdfundingową na portalu zrzutka.pl. W tym wątku będę informował o wszelkich aktualizacjach, przychodzących także po zakończeniu.
        • Kocham
        • Dziękuję
        • Lubię
      • 85 odpowiedzi
    • Mamy polską zmienną z zaćmieniowym dyskiem protoplanetarnym
      W ten weekend, korzystając z danych ASAS-SN (All Sky Automated Survey for Supernovae), wykryłem nieznaną do tej pory zmienną typu R Coronae Borealis. To jedna z najrzadszych typów gwiazd zmiennych - do tej pory odnaleziono zaledwie ~150. Ich poszukiwanie nie należy do najprostszych, gdyż swoimi wskaźnikami barwy (B-V, J-K etc.) nie wyróżniają się zbytnio, dlatego szybciej jest przeszukać krzywe blasku.
        • Lubię
      • 20 odpowiedzi

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.