Skocz do zawartości

Nowe APO'sy od TSa do astrofotografii (71SDQ i 86SDQ) - brak rekomendacji


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.04.2019 o 22:30, count.neverest napisał:

Też mnie to trochę dziwi. Tydzień temu ja odebrałem teleskop, żadnej kartki nic. Dopiero na CN, FA doszukałem się informacji czym można kręcić, czym nie. Dla kogoś, kto przesiadł się z teleobiektywu na pierwsze apoq to nie było takie oczywiste. Zresztą pierwszy kontakt z astro sprzętem jaki miałem bez instrukcji to był wyciąg Crayforda. Nie wiedziałem do czego są 2 śrubki (blokowanie focusa i tarcia). Co miałem zrobić? Rozebrałem w drobny mak, żeby się dowiedzieć :D

A mógłbyś się podzielić dla potomności jak ta śrubkologia w tym teleskopie wygląda?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

sprawa mojego TS86sdq niestety wymaga jakiejś pomocy.

Teleskop został wysłany do Astroshop w połowie marca. po 2 tygodniach na pytanie o losy reklamacji otrzymałem odpowiedź, iż został wysłany do TS i potrwa to 2-3 tygodnie.

Od tamtego momentu minęło już prawie 8 tygodni. Astroshop nie odpowiada na moje maile. Zaczynam rozważać formalne kroki w dochodzeniu zwrotu pieniędzy... Totalna klapa z tym sprzedawcą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoń do AS na warszawski numer, przygotuj numer zgłoszenia. Maile to mało żwawy kanał komunikacyjny w niektórych firmach.

@Maciek Łukasz przepraszam, przeoczyłem powiadomienie, że mnie wołałeś :( Ale widzę, że jest odpowiedź.

Edytowane przez count.neverest
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Eh nie rozumiem tego że teleskop za taką wartość PLN po procesie produkcji nie jest kontrolowany jakościowo każdym egzemplażem z osobna na ich miejscu wolał bym zrobić 10x mniej a 10 razy lepiej... ja w prawdzie nie mam 86SDQ ale mam refraktor tego typu budowie co ten i też już 3 tydzień jest na kolimacji... i jestem już tym zmęczony kasa poszła a żadnej fotki w wakacje.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, count.neverest napisał:

Naprawdę świetny teleskop, mój na dniach wraca do sprzedawcy na kolimację.

Czy nie jest to mały dysonans? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo ktoś nie dopatrzył. To nie jest wada technologiczna. Konstrukcja jest bardzo udana moim zdaniem. Problemy takie jak niedokręcone cele czy luzy w wyciągu były w poprzedniku APO65, którym wykonano masę fantastycznych fotek. Zdaje się, że @cyberboss miał też problem i Jesion to ogarnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, count.neverest napisał:

Nie, bo ktoś nie dopatrzył. To nie jest wada technologiczna.

Co nie zmienia faktu, że zdjęć robić nie możesz tak jak kolega wcześniej:

 

29 minut temu, Selmak napisał:

ja w prawdzie nie mam 86SDQ ale mam refraktor tego typu budowie co ten i też już 3 tydzień jest na kolimacji... i jestem już tym zmęczony kasa poszła a żadnej fotki w wakacje.

..co moim zdaniem ujmuje mu "nieco" świetności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kubaman napisał:

a czy testował ktoś ten mniejszy model?

Ja testowałem. Na razie sprzedawca przyjmie teleskop na kolimację, ale to, czy problem leży w samym teleskopie, to się okaże. Metodą prób i błędów ustalałem, czy to nie jest problem złączki jaką posiadam, być może ugięcia wyciągu. Tilterem nie udało mi się uzyskać zadowalającego kształtu gwiazd w rogach na APSC.

 

1. 

Messier 4 i NGC6164.jpg

 

 

2. 

barnard72.jpg

 

3. 

 

as.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, count.neverest napisał:

Ja testowałem. Na razie sprzedawca przyjmie teleskop na kolimację, ale to, czy problem leży w samym teleskopie, to się okaże. Metodą prób i błędów ustalałem, czy to nie jest problem złączki jaką posiadam, być może ugięcia wyciągu. Tilterem nie udało mi się uzyskać zadowalającego kształtu gwiazd w rogach na APSC.

 

1. 

Messier 4 i NGC6164.jpg

 

 

2. 

barnard72.jpg

 

3. 

 

as.jpg

Ty to masz tu jeszcze lux..przynajmniej jako taka symetria jest..mnie by to zadowalało...ja mam prawą stronę dobrą a z lewej wchodzi koma prawie do środka kadru.

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Selmak jestem zadowolony ze swoich zdjęć, nawet bardzo. Zwłaszcza, że to moje pierwsze w życiu DSy. Jednak producent deklaruje krążek ostrości, który kryje pełną klatkę. Ja mam APS i już widać, że się rozjeżdżają rogi. Jak podłączę pełną klatkę, to będzie już bardzo źle. Jeśli masz jeden bok rozjechany, powalcz tilterem, bo prawdopodobnie płaszczyzna sensora jest przechylona i możesz to skorygować. Nie można od razu zwalać winę na teleskop. Chyba, że sprawdzałeś już to? Które APO posiadasz 71 czy 86?

Edytowane przez count.neverest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, count.neverest napisał:

@Selmak jestem zadowolony ze swoich zdjęć, nawet bardzo. Zwłaszcza, że to moje pierwsze w życiu DSy. Jednak producent deklaruje krążek ostrości, który kryje pełną klatkę. Ja mam APS i już widać, że się rozjeżdżają rogi. Jak podłączę pełną klatkę, to będzie już bardzo źle. Jeśli masz jeden bok rozjechany, powalcz tilterem, bo prawdopodobnie płaszczyzna sensora jest przechylona i możesz to skorygować. Nie można od razu zwalać winę na teleskop. Chyba, że sprawdzałeś już to? Które APO posiadasz 71 czy 86?

Też bym był zadowolony bo fotki są bardzo fajne...mi jakiś czas temu pewien człowiek który trudni się kolimacją powiedział..czytaj to co deklaruje producent (jeśli chodzi o krążek ostrości) i podziel to na pół. ;-) Chyba to i czasem prawda. Mam Hercules 86SQ..a w zasadzie to miałem bo go może ze dwa dni na oczy widziałem (podłączyłem wszystko precyzyjnymi adapterami na gwint dałem maskę bathinova i benc..kaszana..próbuje następnej nocy i w zasadzie obraz taki sam i tak jeszcze raz i jeszcze raz i od razu wysyłka z powrotem ) No i jeszcze nieszczęsny TS80Q który też w serwisie;-). Miałem Edka80 bez korektora dawał lepsze obrazy..żałuję że go sprzedałem.

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 11.09.2019 o 00:17, count.neverest napisał:

Moim zdaniem tilter rozwiąże sprawę. 

próbowałem, ale nie podziałało niestety. tutaj kolejny mały stack, ale tym razem z ASI1600MM. Poprzednia była z DLSR. Problem pozostaje.

 

wielka prośba o pomoc:  czy to problem kolimacji 71SDQ ?

klatka G.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawelpm Twoja klatka wygląda na obarczoną tym samym problemem co moja. Ja w tym tyg odsyłam sprzęt do naprawienia/wymianę/oddanie. Na podstawie zdjęć, sprzedawca stwierdził, ze faktycznie z tubą jest coś nie tak. Jeśli dostanę ją z powrotem, wszelkie weryfikacje  będę już robił z pełną klatką. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.