Skocz do zawartości

Nowe APO'sy od TSa do astrofotografii (71SDQ i 86SDQ) - brak rekomendacji


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, count.neverest napisał:

@pawelpm Twoja klatka wygląda na obarczoną tym samym problemem co moja. Ja w tym tyg odsyłam sprzęt do naprawienia/wymianę/oddanie. Na podstawie zdjęć, sprzedawca stwierdził, ze faktycznie z tubą jest coś nie tak. Jeśli dostanę ją z powrotem, wszelkie weryfikacje  będę już robił z pełną klatką. 

@count.neverest TS czy AstroKing ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kontynuacja serii?

https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p11518_TS-Optics-121SDQ-Apo-121-mm-f-5-6-Quintuplet-Flatfield-Apo.html

W przeciwieństwie do 71 i 86 tu mamy kwintuplet, czyli obiektyw 3 elementowy i korektor 2 elementowy oraz 4" wyciąg.

Jak skończą mi się obiekty do mojej 86, to chyba mam kolejny cel:P

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2019 o 21:34, count.neverest napisał:

@pawelpm Twoja klatka wygląda na obarczoną tym samym problemem co moja. Ja w tym tyg odsyłam sprzęt do naprawienia/wymianę/oddanie. Na podstawie zdjęć, sprzedawca stwierdził, ze faktycznie z tubą jest coś nie tak. Jeśli dostanę ją z powrotem, wszelkie weryfikacje  będę już robił z pełną klatką. 

Final jest taki, że spędziłem szereg dni na testach różnych konfiguracji rozszerzeń, tiltu, etc, walcząc ze sztuczną gwiazdą ... i po rozkręceniu tuby na części, zluzowaniu soczewek, wszystko zaczyna działać OK. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
28 minut temu, count.neverest napisał:

No i po prawie miesiącu, jak wysłałem teleskop dowiedziałem się, że sprzedawca próbował naprawić usterkę, ale nie może. Sprzęt pojedzie do producenta, a to kolejny miesiąc.

Ty masz TSa, czy Sharpstara? Bo nie pamiętam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
43 minuty temu, count.neverest napisał:

Nasmarowałem reklamację i dziś do mnie przyjechał nowy TS 71 SDQ, w zamian za mojego Sharpstara. Zapewniono mnie, ze egzemplarz został sprawdzony pod kątem skorygowanego pola w teście z pełną klatką. 

 

Nareszcie dobra wiadomość. W sumie może od razu trzeba było odesłać na gwarancji i się nie chrzanić. Oby Twoje testy potwierdziły poprawność egzemplarza. Przypomnij, jaki to sklep?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, wessel napisał:

Kamil a napisali z jaką kamerą te testy były robione?

Nie, tego nie wiem. Dopóki nieba nie będzie, zostaje mi przetestowanie z APSC i światłowodami. A taki test mi w zupełności wystarczył, aby wykazać, że teleskop ma duży problem z utrzymaniem ostrości poza centrum. 

 

25 minut temu, MateuszW napisał:

Przypomnij, jaki to sklep?

Astroshop. Musiałbym czekać, pewnie do końca roku na naprawę, ale skoro 100% sprzętu musiałem odsyłać, postanowiłem, że tak nie może być. Pół roku w roku nie wyjdziesz na sesję, bo albo nie ma teleskopu, zasilania albo montażu. 

 

8 minut temu, cyberboss napisał:

A tymczasem z oferty TSa zniknął model 86mm. Szkoda...

Chyba wszystkie SDQ wypadły z obiegu do maja 2020. Tak przynajmniej widziałem na Artesky i AS.

 

Edytowane przez count.neverest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie wytrzymałem. Co to jest w ogóle ten TS 71 SDQ. Refraktor z światłosiłą F 6,3 i jeszcze daje złe obrazy ??? To moje Canonowskie rozklekotane zoomy, co przejechały pół świata, jak przymknę na f/5,6 to jest akceptowalne "OK".  Że wycofali, wraz z tym jeszcze lepszym wynalazkiem 86 SDQ, nad którym było tyle zachwytu, zanim jeszcze ktokolwiek zrobił nim jakiekolwiek zdjęcie ??? Czy w tym wątku, wszyscy dobrze się czują ???

13 stron forum, nad sprzętem, który nigdy nie powinien trafić na rynek.

Edytowane przez kosmit
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wszystkie powyższe Wasze problemy z refraktorami ze stajni TS włos się jeży na głowie. Osobiście będąc wielkim zwolennikiem refraktorów muszę przyznać, że podjąłem słuszną decyzję kupując mój główny refraktor od innego producenta. Te problemy szczęśliwie są mi obce.

 

Ale jeśli miałbym ponownie wybierać dla siebie sprzęt, to jako sprzęt najmniejszego ryzyka wybrał bym Newtona. Jest bardzo mało prawdopodobne, że lustro będzie wadliwe, a wszystko poza tym samemu w stosunkowo prosty sposób można wyregulować.

Cóż, przyznaję, że wiele razy początkującym forumowiczom doradzałem zakup refraktora.  Wycofuję się z tego. Nie zawracajcie sobie głowy tym badziewiem, szkoda nerwów i pieniędzy. Jeśli chcecie uniknąć stresów kupcie karbonowego Niutka, najlepiej f/5 + korektor komy Baadera.

Czystego nieba!

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.