Skocz do zawartości

NGC 2237 Rozeta


Nowok76

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, delaa napisał:

Dla mnie, bo sie chcę czegos nauczyć.

Zdjęcie jest płaskie i przypomina bardziej akwarelę - jest takie kisielowate, nie wiem czy wynika to z jakości materiału czy ze sposobu obróbki. Po lewej stronie nie ma sygnału wodorowego - pewnie został przykryty przez tlen, ale wtedy byłoby tam niebiesko a nie ma tak na prawdę nic. Dookoła niektórych obszarów widać wyraźne wyostrzone (przeostrzone) gwiazdy, gdy pozostałe są lekko rozmyte (nic do nich nie mam) - jest to wynik niedokładnego wyostrzania. Bardzo duży szum kolorowy, szczególnie w obszarach gdzie wodór łączy się z tlenem. Zdecydowanie za mało wodoru jest na tym zdjęciu - tutaj wchodzi kwestia poprawnej obróbki poszczególnych kanałów, która w przypadku tej techniki jest kluczowa.

To tyle ile widzę na monitorze firmowym. Do kolorów się nie odnoszę, bo w HST te są kwestią dowolną (przedstawiona zupełnie odbiega od mojego wyobrażenia HST)

 

Znając kolegę Nowoka i patrząc na ilość materiału to to zdjęcie jest jedynie preludium to finalnej propozycji, bo zupełnie nie pasuje mi do możliwości, które już widzieliśmy w wykonaniu tego autora.

 

Tyle ode mnie, może się czepiam.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RomekAstrobaza napisał:

A mnie sie zdjecie podobalo hehe - a tyle mankamentow.

To są moje uwagi, nie muszą być Twoje.

Jako astrofotograf, który chce aby swoje zdjęcia były jak najlepsze patrzę na dokonania innych trochę inaczej. Sądzę, że każdy astrofotograf jak na nie spojrzy to zobaczy coś innego.

Praca może się podobać, ale WIEM, że można z tego materiału zrobić coś lepszego. Sądzę, jak Darek posiedzi nad materiałem to będzie lepiej.

 

Gdybym miał wrzucać każdą wersję zdjęcia jakie wyprodukuję to bym dostał bana lata temu za spamowanie - dlatego też wrzucam jak ja jestem z niego zadowolony.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję wszystkim za komentarze. Te pozytywne i bardziej krytyczne.

 

To jest moja ostateczna wersja.

Co do kolorystyki, to jak było powiedziane powyżej, w palecie HST  to kwestia gustu. Taka wersja mi się podoba.

 

Jeżeli chodzi o kwestie obróbki, czyli szum, brak głębi , itp. To uwierzcie mi , ja tego nie widzę na swoim monitorze.

Dla mnie zdjęcie jest gładkie, bez szumu (pomijając prawą stronę, świecącą magentowo). Tego w PSie nie widzę . Dopiero po zapisie do PNG lub JPG.

Może to kwestia monitora. Ja obrabiam na zwykłym monitorze za 800zł.

 

Jeszcze raz , dzięki za komentarze :-) 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.