Skocz do zawartości

[S] SW 80/400 + focuser GSO 2" 1:10 + filtr słoneczny


Marek_N

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sprzedam refraktor SW 80 / 400 wyposażony w 2" fokuser GSO wraz z przekładnią 1:10.

W skład sprzedawanego zestawu wchodzi:
- tuba SW 80 /400,
- fokuser crayford GSO 2" z mikro-przełożeniem 1:10,
- filtr słoneczny (folia w plastikowej oprawie) + drewniane pudełko,
- dovetail 21 cm (ze śladami używania),
- redukcja GSO 2" -> 1,25",
- dekielek przedni, zatyczka tylna,
- płytka montażowa multi-plate.

Powód sprzedaży? W ciągu ostatnich dwóch lat byłem z nim na zaledwie dwóch obserwacjach pod ciemnym, pozamiejskim niebem. Sprzedałem wcześniej montaż AZ-4 wraz z nogami LT-1, bo plan był taki, aby teleskopik posadowić na dobrym statywie Foto i głowicy typu mini-giro. Niestety te ciągłe inwestycje w sprzęt przy jednoczesnym braku regularnych obserwacji działały dość zniechęcająco. 

Refraktorek szczerze polecam - daje piękne obrazy w szerokim polu widzenia. Solidny 2" wyciąg GSO 1:10 jest do niego idealnym dodatkiem, bo teleskop swój pełny potencjał ujawnia dopiero z długo-ogniskowymi okularami o szerokim polu widzenia. Kto przez niego spoglądał, ten wie co potrafi ten "maluch. Wg mnie jest idealnym dopełnieniem dużego Newtona o powiększenia w zakresie 12x - 50x. Niestraszne mu filtry UHC i OIII, a rozłożyste mgławice emisyjne prezentują się nawet lepiej niż w dużym Newtonie.

Wiem że od kilku lat jest problem z dostępnością dedykowanego do SW 80/400 fokusera 2", więc myślę że warto skorzystać z tej oferty.

SAM_3741.jpg.d13a5fa85d397bfaab9172e26e1d59d9.jpg

SAM_3763.jpg.5ea1d20ef8509e5b56d55ecb57ad3564.jpg

 

Cena: 700 zł + 15 zł koszt wysyłki
--
Oferty kupna, rezerwacje i pytania proszę kierować na priw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Wg mnie jest idealnym dopełnieniem dużego Newtona o powiększenia w zakresie 12x - 50x. Niestraszne mu filtry UHC i OIII, a rozłożyste mgławice emisyjne prezentują się nawet lepiej niż w dużym Newtonie."

 

Mam takiego samego, zgadzam się z tym całkowicie, gratuluje gustu :-)
 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.