Skocz do zawartości

Odszedł od nas Janusz Płeszka


Rekomendowane odpowiedzi

Janusza znałem kilkadziesiąt lat jeszcze kiedy prowadziłem swoją firmę JP.Quasar.

Przyjeżdżał często do Warszawy na giełdę fotograficzną w klubie Stodoła . Nieraz nocował u mnie.

Był uczynny i mimo że był amatorem na optyce znał się naprawdę dobrze.

Zamawiałem nieraz u niego nietypowe mechaniczne dodatki - wykonywał je bardzo solidnie a co zawsze podziwiałem - to jakość czernienia elementów.

Coś mi znowu ubyło  i stałem się jakby uboższy .

Drogi Januszu - spoczywaj w pokoju

 

Jerzy Poruczko

  • Lubię 1
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,

Szukając informacji o Astrokrak (brak kontaktu tel. , niedziałający sklep ), natrafiłem na tą smutną wiadomość.

Pytanie mam dla osób będących bliżej w kontakcie z współpracownikami sklepu, czy wiadomo co ze sprzętem, który został nieodebrany z serwisu? Z kim można się kontaktować w tej sprawie? Zostawiłem do naprawy lornetkę (podczas pobytu w Krakowie) z umową, że zostanie odesłana po naprawie, niestety naprawa przedłużyła się i .....  :-(

Bedę wdzięczny za jakieś info.

 

Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dawno nie zaglądałem na fora astro ... 

Ostatnio spotykam się z kolegami ... na pogrzebach innych kolegów :(

Trudno to zaakceptować ale kończy się pewna epoka.

Dzięki Piotrowi miałem okazję poznać wiele osób z forum w tym Janusza.

Piotr pozostał w mojej pamięci ... teraz przyszła kolej na Janusza - póki żyję będę o was pamiętać!

[*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witajcie.

Dzisiaj byłem na spotkaniu u żony Pani Dorotki i dzieci naszego Św.P. Kolegi Janusza Płeszki.
Pani Dorotka chciała aby odbyło się spotkanie , najlepiej przy okazji naszego zlotu na Kudłaczach , taki wieczór rozmów i wspomnień poświęcony Św.P. Januszowi.Najlepiej na Kudłaczach w terminie początek Września prawdopodobnie 2 Wrzesień Poniedziałek , pod koniec zlotu.
Wszystkich Serdecznie Zapraszamy , Kudłacze to bardzo dobre miejsce , spotkań i zlotów których organizatorem był nasz Kolega Janusz.Chcemy Uczcić Jego Pamięć Wspólnym Spotkaniem.
Temat będzie cały czas aktualny i Proszę pisać kto deklaruje przyjazd na teren ośrodka , wszystko będzie zorganizowane i przyjemnie będzie powspominać i spędzić wspólnie na rozmowach czas.
W Niedzielę będę na Kudłaczach i wstępnie ustalę sprawy organizacyjne z Panią Sabiną.
Info będzie pojawiać się tu w temacie można też do mnie dzwonić w tej sprawie , tel.604054008.

Serdecznie Wszystkich Zapraszamy.
Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa. :wink:


_________________
INTES MK-RUTTEN DE-LUX 203/2030mm F-10 na HEQ5 Syn Scan , APM ED-APO 6" na CGEM , WO APO 98 FLT ASTREYA na EQ3-2 , Lorneta Fujinon Japan 10X70 FMT-SX i Masa Szkliwa.

Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza.

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.

Edytowane przez Edgens
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Astro Miłośnicy.:-)

 

Jestem teraz świeżo po rozmowie z Panią Sabiną z Kudłaczy i z Panią Dorotką Żoną Św.P.Janusza.

Oficjalny i ostateczny termin spotkania na Wieczorku Wspomnień o Januszu przy Grillu to 1.Wrzesień Niedziela od godz.18-tej.Ośrodek na Kudłaczach podczas naszego zlotu który będzie trwał od 26.Sierpnia póżnym popołudniem , wejście do pokoi około godz. 18-ej do 5 Września około 14-ej opuszczenie pokoi.

Proszę Wszystkich którzy deklarują przyjazd na Wieczór Wspomnień o Januszu o podanie i potwierdzenie swojego przyjazdu tu w temacie do 25 Sierpnia Niedziela , tak abyśmy mogli zapewnić wszystkim poczęstunek i możliwość przebywania na terenie ośrodka.Na nasz zlot też Wszystkich Serdecznie Zapraszamy i Proszę również o potwierdzenie tu w temacie terminu ewentualnego pobytu celem zapewnienia możliwości zapewnienia zakwaterowania na ten czas.Koszt doby niezmienny od zeszłego roku i wynosi 50 zł.Jest dostępny basen i korzystanie z atrakcji ośrodka w wymienionej kwocie , istnieje też możliwość będąc na miejscu opłacenia sobie obiadów , śniadań czy kolacji.Sklep jest blisko jadąc na dół i można się zaopatrzyć w artykuły gastronomiczne.

Przybycie i termin pobytu na zlocie Proszę też podać tu w temacie do 25 Sierpnia Niedziela , tak abym mógł podać Pani Sabinie ilość osób celem zapewnienia w okresie trwania zlotu zakwaterowania.

 

Deklaracje przybycia i pojawienia się na "Wieczorze Wspomnień" dnia 1 Września Niedziela 2019r. Kudłacze , Proszę tutaj w temacie.

 

Serdecznie Wszystkich Zapraszamy Zarówno Na Wieczór Wspomnień o Januszu Jak i Na Nasz Zlot.

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.:-)

14717063_1259067537467771_1100211470625653570_n.jpg

Edytowane przez Edgens
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień Dobry Wszystkim.

 

Od Poniedziałku 26 Sierpnia do 2 Września jestem na zlocie na Kudłaczach.Jeżeli ktoś chce przyjechać i mieć nocleg to Proszę o wcześniejszy kontakt ze mną pod nr.tel.604054008.Będąc na miejscu  wszystko załatwię.Tak ustaliłem ostatecznie z Panią Sabiną. Są już wstępne rezerwacje dla tych , którzy zadeklarowali mi przyjazd i czekamy na Wszystkich Chętnych którzy jeszcze się nie zdecydowali a chcieli by wspólnie z nami pooglądać niebo.

Ponadto Proszę też o kontakt telefoniczny osoby deklarujące przybycie w dniu 1 Września Niedziela na "Wieczór Wspomnień o Św.P. Januszu" , najlepiej do piątku 30 Sierpnia tak abyśmy mogli zapewnić przybyłym gościom poczęstunek.Spotkanie prawdopodobnie odbędzie się pod zadaszonym Grillem , więc pogoda nie odgrywa większej roli.

Serdecznie Wszystkich Zapraszamy.Tak było na zlocie w zeszłym roku.Na pierwszym zdjęciu Kolega Jarek Maxx przy 20" Newtonie Braci Bolidów.

 

Pozdrawiam Krzysztof.P. z Krakowa.:-)

Edytowane przez Edgens
  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.