Jump to content
LibMar

Odszedł od nas Janusz Płeszka

Recommended Posts

Bardzo przykra wiadomość.

Z Januszem znaliśmy się bardzo długo, choć ostatnio nie mieliśmy kontaktu.

Niestety nie mogłem być na pogrzebie.

Wyrazy współczucia dla Rodziny.

Niech spoczywa w pokoju.

Janusza znałem kilkadziesiąt lat jeszcze kiedy prowadziłem swoją firmę JP.Quasar.

Przyjeżdżał często do Warszawy na giełdę fotograficzną w klubie Stodoła . Nieraz nocował u mnie.

Był uczynny i mimo że był amatorem na optyce znał się naprawdę dobrze.

Zamawiałem nieraz u niego nietypowe mechaniczne dodatki - wykonywał je bardzo solidnie a co zawsze podziwiałem - to jakość czernienia elementów.

Coś mi znowu ubyło  i stałem się jakby uboższy .

Drogi Januszu - spoczywaj w pokoju

Jerzy Poruczko

• Like 1
  • Thanks 2

Chciałem się zapytać,co dalej ze sklepem Astrokrak. Czy dalej będzie funkcjonował i sprzedawał sprzęt optyczny,czy z rodziny ktoś dalej będzie sklep prowadził czy już coś wiadomo. Przydało by się.

Podobno teraz tam trwa remanent. Trzeba poczekać i może czegoś się dowiemy za kilka dni/tygodni...

Spokojnej podróży Panie Januszu.

Witam wszystkich,

Szukając informacji o Astrokrak (brak kontaktu tel. , niedziałający sklep ), natrafiłem na tą smutną wiadomość.

Pytanie mam dla osób będących bliżej w kontakcie z współpracownikami sklepu, czy wiadomo co ze sprzętem, który został nieodebrany z serwisu? Z kim można się kontaktować w tej sprawie? Zostawiłem do naprawy lornetkę (podczas pobytu w Krakowie) z umową, że zostanie odesłana po naprawie, niestety naprawa przedłużyła się i .....  :-(

Bedę wdzięczny za jakieś info.

Pozdrawiam Andrzej

Z tego co wiem, cały czas działa email sklepu astrokrak@astrokrak.pl i rodzina stara się dokończyć wszystkie niezakończone sprawy.

• Like 1

Tak dawno nie zaglądałem na fora astro ... 

Ostatnio spotykam się z kolegami ... na pogrzebach innych kolegów :(

Trudno to zaakceptować ale kończy się pewna epoka.

Dzięki Piotrowi miałem okazję poznać wiele osób z forum w tym Janusza.

Piotr pozostał w mojej pamięci ... teraz przyszła kolej na Janusza - póki żyję będę o was pamiętać!

[*]

Posted (edited)
Witajcie.

Dzisiaj byłem na spotkaniu u żony Pani Dorotki i dzieci naszego Św.P. Kolegi Janusza Płeszki.
Pani Dorotka chciała aby odbyło się spotkanie , najlepiej przy okazji naszego zlotu na Kudłaczach , taki wieczór rozmów i wspomnień poświęcony Św.P. Januszowi.Najlepiej na Kudłaczach w terminie początek Września prawdopodobnie 2 Wrzesień Poniedziałek , pod koniec zlotu.
Wszystkich Serdecznie Zapraszamy , Kudłacze to bardzo dobre miejsce , spotkań i zlotów których organizatorem był nasz Kolega Janusz.Chcemy Uczcić Jego Pamięć Wspólnym Spotkaniem.
Temat będzie cały czas aktualny i Proszę pisać kto deklaruje przyjazd na teren ośrodka , wszystko będzie zorganizowane i przyjemnie będzie powspominać i spędzić wspólnie na rozmowach czas.
W Niedzielę będę na Kudłaczach i wstępnie ustalę sprawy organizacyjne z Panią Sabiną.
Info będzie pojawiać się tu w temacie można też do mnie dzwonić w tej sprawie , tel.604054008.

Serdecznie Wszystkich Zapraszamy.
Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa. :wink:

Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza.

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.

Edited by Edgens
  • Like 4

Krzysiek,

Pomysł bardzo dobry. Janusz żyje w naszych głowach ! Co do daty to proponowałbym, żeby to był któryś dzień podczas weekendu 23-25.08.

Pozdrawiam

Paweł  

• Like 2

Cześć Pawle.

Niestety Pani Dorotka będzie dostępna dopiero od Września i stąd taka wstępna data spotkania.

Jeżeli data ulegnie zmianie to myślę że niebawem i pojawi się na ten temat tutaj info.

Pozdrawiam Krzysztof.:-)

Jak już data będzie przyklepana to wrzućcie ją tu w wątku. Ja się oczywiście melduję.

• Like 1

Posted (edited)

Cześć Astro Miłośnicy.:-)

Jestem teraz świeżo po rozmowie z Panią Sabiną z Kudłaczy i z Panią Dorotką Żoną Św.P.Janusza.

Oficjalny i ostateczny termin spotkania na Wieczorku Wspomnień o Januszu przy Grillu to 1.Wrzesień Niedziela od godz.18-tej.Ośrodek na Kudłaczach podczas naszego zlotu który będzie trwał od 26.Sierpnia póżnym popołudniem , wejście do pokoi około godz. 18-ej do 5 Września około 14-ej opuszczenie pokoi.

Proszę Wszystkich którzy deklarują przyjazd na Wieczór Wspomnień o Januszu o podanie i potwierdzenie swojego przyjazdu tu w temacie do 25 Sierpnia Niedziela , tak abyśmy mogli zapewnić wszystkim poczęstunek i możliwość przebywania na terenie ośrodka.Na nasz zlot też Wszystkich Serdecznie Zapraszamy i Proszę również o potwierdzenie tu w temacie terminu ewentualnego pobytu celem zapewnienia możliwości zapewnienia zakwaterowania na ten czas.Koszt doby niezmienny od zeszłego roku i wynosi 50 zł.Jest dostępny basen i korzystanie z atrakcji ośrodka w wymienionej kwocie , istnieje też możliwość będąc na miejscu opłacenia sobie obiadów , śniadań czy kolacji.Sklep jest blisko jadąc na dół i można się zaopatrzyć w artykuły gastronomiczne.

Przybycie i termin pobytu na zlocie Proszę też podać tu w temacie do 25 Sierpnia Niedziela , tak abym mógł podać Pani Sabinie ilość osób celem zapewnienia w okresie trwania zlotu zakwaterowania.

Deklaracje przybycia i pojawienia się na "Wieczorze Wspomnień" dnia 1 Września Niedziela 2019r. Kudłacze , Proszę tutaj w temacie.

Serdecznie Wszystkich Zapraszamy Zarówno Na Wieczór Wspomnień o Januszu Jak i Na Nasz Zlot.

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.:-)

14717063_1259067537467771_1100211470625653570_n.jpg

Edited by Edgens

Posted (edited)

Dzień Dobry Wszystkim.

Od Poniedziałku 26 Sierpnia do 2 Września jestem na zlocie na Kudłaczach.Jeżeli ktoś chce przyjechać i mieć nocleg to Proszę o wcześniejszy kontakt ze mną pod nr.tel.604054008.Będąc na miejscu  wszystko załatwię.Tak ustaliłem ostatecznie z Panią Sabiną. Są już wstępne rezerwacje dla tych , którzy zadeklarowali mi przyjazd i czekamy na Wszystkich Chętnych którzy jeszcze się nie zdecydowali a chcieli by wspólnie z nami pooglądać niebo.

Ponadto Proszę też o kontakt telefoniczny osoby deklarujące przybycie w dniu 1 Września Niedziela na "Wieczór Wspomnień o Św.P. Januszu" , najlepiej do piątku 30 Sierpnia tak abyśmy mogli zapewnić przybyłym gościom poczęstunek.Spotkanie prawdopodobnie odbędzie się pod zadaszonym Grillem , więc pogoda nie odgrywa większej roli.

Serdecznie Wszystkich Zapraszamy.Tak było na zlocie w zeszłym roku.Na pierwszym zdjęciu Kolega Jarek Maxx przy 20" Newtonie Braci Bolidów.

Pozdrawiam Krzysztof.P. z Krakowa.:-)

Edited by Edgens
  • Like 1