Jump to content

Poszukiwanie lekarstwa na raka - projekt Grid


r.ziomber
 Share

Recommended Posts

Zapraszam do wziecia udzialu w projekcie przetwarzania rozproszonego Grid - poszukujacego dzieki wolnej mocy obliczeniowej naszego komputera lekarstwa na raka. Na jego temat mozna wiecej przeczytac w Komputer Swiecie nr 24/04.

Instrukcja instalacji i dokladniejsze informacje na jego temat (autor: Analyzer):

 

"Przeszło trzy lata temu ruszyła wielka internetowa akcja której zadaniem było odnalezienie leku na raka. Zorganizowana została przez Międzynarodową Fundację Badań nad Rakiem (NFCR - The National Foundation for Cancer Research), Centrum Odkrywania Leków przy Wydziale Chemii Uniwersytetu w Oxfordzie (Centre for Drug Discovery in the Department of Chemistry at the University of Oxford), a także firmy United Devices oraz Intel

 

Projekt ma na celu wykorzystanie wolnej mocy obliczeniowej naszych komputerów do walki z niebezpiecznymi chorobami, przede wszystkim z nowotworami. W większości komputerów nie wykorzystuje się w pełni jego mocy obliczeniowej, a na pewno nie, gdy się włącza wygaszacz ekranu, a to właśnie wtedy program ten jest najbardziej wydajny, dlatego też możesz bez żadnych wątpliwości dołączyć do programu, którego jednym z zadań jest to aby w trakcie Twojej pracy przy komputerze nie obciążać go, jednocześnie możesz mieć nadzieję, że akurat na Twoim komputerze odnajdzie się lek na raka. Dziesiątki tysięcy użytkowników wstępujących do danego projektu daje o wiele większą moc obliczeniową niż najlepszy super komputer na Ziemi. Dr Sujuan Ba dyrektor naukowy Narodowej Fundacji na Rzecz Badań nad Rakiem stwierdził, że dzięki naszemu uczestnictwu czas opracowania lekarstwa na nowotwory skróci się o około pięć lat. Przewidziano, że co czwarty człowiek będzie miał w przyszłości problemy z nowotworami, więc warto w tym projekcie uczestniczyć, może w przyszłości się przyda. Ten projekt jest możliwy tylko dzięki takim ludziom jak Ty.

 

Jeżeli podjąłeś decyzję o instalacji tego programu, a tym samym wzmocnienia szeregów naszego teamu, przeczytaj sobie poniższe informacje o instalacji i o tym jak przyłączyć się do naszego teamu.

 

1. Krok pierwszy

Aby dokonać ściągnięcia programu naciśnij na link http://www.grid.org/download/gold/download.htm

 

2. Krok drugi

Po ściągnięciu programu dokonaj instalacji. Instalacja jest bardzo prosta, gdyż wystarczy tylko nacisnąć na ściągnięty plik i nadać ścieżkę gdzie program ma zostać zainstalowany. Po zainstalowaniu program zażąda rejestracji (rzecz jasna rejestracja nic nie kosztuje), która jest równie łatwa jak instalacja. Wystarczy jedynie podać swój nick/pseudonim/godność i hasło. Pamiętaj, że hasło i nick/pseudonim/godność musi się składać z co najmniej 6 znaków wykluczając !@#$%^&*()-_+=*/<>?,./:"|;'\{}[] te wszystkie znaczki. Jeśli za pierwszy razem nie uda Ci się rejestracja, gdyż podałeś np. nieprawidłowe hasło bądź też istniejący już nick, pamiętaj, że aby spróbować jeszcze raz musisz odhaczyć "ptaszek" w małym białym kwadraciku w górnej części okna rejestracji. Z racji tego, że typowe nicki jak Ania Basia Krzyś itd są już zarejestrowane proponuje np zamiast Ania napisać AAniaa

[...]"

 

Dokladne informacje:

http://f.heh.pl/ftopic1339.html

 

lf_agent.gif

0_lf_main.gif

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś dawno temu zainstalowałem ten program, jako, że jestem zwolennikiem różnych takich projektów a szczególnie SetiAtHome, ale z tego, co pamiętam to sam program nie jest zbyt dopracowany i bardzo obciąża komputer w porównaniu np. do Seti nie wiem, dlaczego ale jakoś zniechęcił mnie interfejs i uciążliwość programu. Może teraz coś zostało zmienione i ulepszone.

 

W każdym razie nie zmienia to faktu, że projekt jest bardzo istotny.

Link to comment
Share on other sites

z tego, co pamiętam to sam program nie jest zbyt dopracowany i bardzo obciąża komputer w porównaniu np. do Seti nie wiem, dlaczego ale jakoś zniechęcił mnie interfejs i uciążliwość programu.
Uczestnicze w tym projekcie od 2.5 roku i tego typu problemow nie mialem...
Link to comment
Share on other sites

Zainstalowałem i jestem w ……… szoku. :blink:

 

Rezyduje w 203 mb pamięci :blink: przynajmniej tak wykazuje taskmanager w XP

 

To zdecydowanie za dużo, – ale ok. potestuje popatrzę i zobaczę jak dalej na razie postaram się przeliczyć przynajmniej jeden pakiet. B)

Link to comment
Share on other sites

10 mb owszem może zajmuje, ale na dysku twardym. B)

 

Proces programu o nazwie WCGrid_Rosetta.exe zajmuje ok. 25 mb.

 

Natomiast po uruchomieniu programu użycie pamięci nagle wzrasta o ok. 200mb sprawdziłem na 2 komputerach objawy są identyczne. Dziwi mnie tylko, w jaki sposób program alokuje jeszcze tyle pamięci skoro w procesach systemu tego nie widać.

Link to comment
Share on other sites

Juz wszystko wiem.... Ja aktualnie licze probki "Ligandfit" (i one na prawde zajmuja do 10 MB RAMu), a Ty Rosette... Maja one zupelnie rozne cele. Trzeba po prostu chyba tylko przestawic w profilu, by UD liczyl tylko Ligandfita (zaraz to sprawdze).

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli już o projektach mowa to może również zainteresujecie się projektem Seti@Home, do, którego również należę i czynnie uczestniczce już prawie 6 lat.

 

Strona oficjalna projektu PL – http://setiathome.pl

 

I moja skromna stonka zrzeszająca 40 osób klubu Polandseti

http://polandseti.neostrada.pl

 

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

ja uczestnicze w SETI od ponad 4 lat (z przerwami spowodowanymi brakiem internetu) , przerobiłem już ponad 600 pakietów w klasycznym SETI a teraz jade na platformie BOINC i mam ponad 8400 pkt. na platformie BOINC działa również kilka innych projektów (można brać udział w kilku na raz) ale uczestnicze tylko w SETI.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • 1 month later...
Od kilku dni nie moge przeslac probek do serwera. Czy tylko ja mam taki problem?

 

Czasami sie zdarza ze serwer lezy... z reguly na krotko ale zdarzaja sie tez wieksze awarie.

 

A moje wyniki ( w seti) to:

 

>191500 godzin

>17500 przetworzonych probek

 

Pozdrawiam. Piotrek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 58 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.