Skocz do zawartości

Poszukiwanie lekarstwa na raka - projekt Grid


Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do wziecia udzialu w projekcie przetwarzania rozproszonego Grid - poszukujacego dzieki wolnej mocy obliczeniowej naszego komputera lekarstwa na raka. Na jego temat mozna wiecej przeczytac w Komputer Swiecie nr 24/04.

Instrukcja instalacji i dokladniejsze informacje na jego temat (autor: Analyzer):

 

"Przeszło trzy lata temu ruszyła wielka internetowa akcja której zadaniem było odnalezienie leku na raka. Zorganizowana została przez Międzynarodową Fundację Badań nad Rakiem (NFCR - The National Foundation for Cancer Research), Centrum Odkrywania Leków przy Wydziale Chemii Uniwersytetu w Oxfordzie (Centre for Drug Discovery in the Department of Chemistry at the University of Oxford), a także firmy United Devices oraz Intel

 

Projekt ma na celu wykorzystanie wolnej mocy obliczeniowej naszych komputerów do walki z niebezpiecznymi chorobami, przede wszystkim z nowotworami. W większości komputerów nie wykorzystuje się w pełni jego mocy obliczeniowej, a na pewno nie, gdy się włącza wygaszacz ekranu, a to właśnie wtedy program ten jest najbardziej wydajny, dlatego też możesz bez żadnych wątpliwości dołączyć do programu, którego jednym z zadań jest to aby w trakcie Twojej pracy przy komputerze nie obciążać go, jednocześnie możesz mieć nadzieję, że akurat na Twoim komputerze odnajdzie się lek na raka. Dziesiątki tysięcy użytkowników wstępujących do danego projektu daje o wiele większą moc obliczeniową niż najlepszy super komputer na Ziemi. Dr Sujuan Ba dyrektor naukowy Narodowej Fundacji na Rzecz Badań nad Rakiem stwierdził, że dzięki naszemu uczestnictwu czas opracowania lekarstwa na nowotwory skróci się o około pięć lat. Przewidziano, że co czwarty człowiek będzie miał w przyszłości problemy z nowotworami, więc warto w tym projekcie uczestniczyć, może w przyszłości się przyda. Ten projekt jest możliwy tylko dzięki takim ludziom jak Ty.

 

Jeżeli podjąłeś decyzję o instalacji tego programu, a tym samym wzmocnienia szeregów naszego teamu, przeczytaj sobie poniższe informacje o instalacji i o tym jak przyłączyć się do naszego teamu.

 

1. Krok pierwszy

Aby dokonać ściągnięcia programu naciśnij na link http://www.grid.org/download/gold/download.htm

 

2. Krok drugi

Po ściągnięciu programu dokonaj instalacji. Instalacja jest bardzo prosta, gdyż wystarczy tylko nacisnąć na ściągnięty plik i nadać ścieżkę gdzie program ma zostać zainstalowany. Po zainstalowaniu program zażąda rejestracji (rzecz jasna rejestracja nic nie kosztuje), która jest równie łatwa jak instalacja. Wystarczy jedynie podać swój nick/pseudonim/godność i hasło. Pamiętaj, że hasło i nick/pseudonim/godność musi się składać z co najmniej 6 znaków wykluczając !@#$%^&*()-_+=*/<>?,./:"|;'\{}[] te wszystkie znaczki. Jeśli za pierwszy razem nie uda Ci się rejestracja, gdyż podałeś np. nieprawidłowe hasło bądź też istniejący już nick, pamiętaj, że aby spróbować jeszcze raz musisz odhaczyć "ptaszek" w małym białym kwadraciku w górnej części okna rejestracji. Z racji tego, że typowe nicki jak Ania Basia Krzyś itd są już zarejestrowane proponuje np zamiast Ania napisać AAniaa

[...]"

 

Dokladne informacje:

http://f.heh.pl/ftopic1339.html

 

lf_agent.gif

0_lf_main.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dawno temu zainstalowałem ten program, jako, że jestem zwolennikiem różnych takich projektów a szczególnie SetiAtHome, ale z tego, co pamiętam to sam program nie jest zbyt dopracowany i bardzo obciąża komputer w porównaniu np. do Seti nie wiem, dlaczego ale jakoś zniechęcił mnie interfejs i uciążliwość programu. Może teraz coś zostało zmienione i ulepszone.

 

W każdym razie nie zmienia to faktu, że projekt jest bardzo istotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego, co pamiętam to sam program nie jest zbyt dopracowany i bardzo obciąża komputer w porównaniu np. do Seti nie wiem, dlaczego ale jakoś zniechęcił mnie interfejs i uciążliwość programu.
Uczestnicze w tym projekcie od 2.5 roku i tego typu problemow nie mialem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 mb owszem może zajmuje, ale na dysku twardym. B)

 

Proces programu o nazwie WCGrid_Rosetta.exe zajmuje ok. 25 mb.

 

Natomiast po uruchomieniu programu użycie pamięci nagle wzrasta o ok. 200mb sprawdziłem na 2 komputerach objawy są identyczne. Dziwi mnie tylko, w jaki sposób program alokuje jeszcze tyle pamięci skoro w procesach systemu tego nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wszystko wiem.... Ja aktualnie licze probki "Ligandfit" (i one na prawde zajmuja do 10 MB RAMu), a Ty Rosette... Maja one zupelnie rozne cele. Trzeba po prostu chyba tylko przestawic w profilu, by UD liczyl tylko Ligandfita (zaraz to sprawdze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj sie na https://www.grid.org/services/devices/profile.htm

Tam oddznacz "Human Proteome Folding Project" (pozostaw zaznaczenie tylko przy "United Devices Cancer Research Project, Phase II"). Przelicz ten pakiet do konca - kolejny pobrany bedzie chyba mniejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sie ciesze, ze projekt "spotkal sie z zainteresowaniem" :)

Oto moje wyniki "punktowe":

http://gfx.statgfx.com/old/ud.cgi?&userid=...te=2noteam&.jpg

http://gfx.statgfx.com/old/ud.cgi?&userid=...te=2noteam&.jpg

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już o projektach mowa to może również zainteresujecie się projektem Seti@Home, do, którego również należę i czynnie uczestniczce już prawie 6 lat.

 

Strona oficjalna projektu PL – http://setiathome.pl

 

I moja skromna stonka zrzeszająca 40 osób klubu Polandseti

http://polandseti.neostrada.pl

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uczestnicze w SETI od ponad 4 lat (z przerwami spowodowanymi brakiem internetu) , przerobiłem już ponad 600 pakietów w klasycznym SETI a teraz jade na platformie BOINC i mam ponad 8400 pkt. na platformie BOINC działa również kilka innych projektów (można brać udział w kilku na raz) ale uczestnicze tylko w SETI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Od kilku dni nie moge przeslac probek do serwera. Czy tylko ja mam taki problem?

 

Czasami sie zdarza ze serwer lezy... z reguly na krotko ale zdarzaja sie tez wieksze awarie.

 

A moje wyniki ( w seti) to:

 

>191500 godzin

>17500 przetworzonych probek

 

Pozdrawiam. Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.