Skocz do zawartości

Koń jaki jest..


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Ale istnieje idiom w języku polskim, który czyta się nie dosłownie tylko przenośnie. Lepszego efektu stackowania, odszumiania, wyciągania, kontrastu itp, itd nie osiągnę przy moich umiejętnościach i dostępnych narzędziach. Na jakiś czas to moja wersja docelowa. 

 

Dzięki za opinię, już myślałem że nikt nic nie powie :)

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kubaman napisał:

Ale istnieje idiom w języku polskim, który czyta się nie dosłownie tylko przenośnie. Lepszego efektu stackowania, odszumiania, wyciągania, kontrastu itp, itd nie osiągnę przy moich umiejętnościach i dostępnych narzędziach. Na jakiś czas to moja wersja docelowa. 

Oczywiście masz rację - ja jestem człowiekiem, który wiele rzeczy bierze dosłownie.

 

9 minut temu, kubaman napisał:

Dzięki za opinię, już myślałem że nikt nic nie powie

Ależ proszę bardzo :-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Kuba, jest potencjał. Strzał w 10-tke z tą RASĄ. Ciekaw jestem kolejnych fotek.

Zastanawiam się co ja bym zrobił na Twoim miejscu. Otóż zamienił bym kamerę na ASI 1600. Uzyskasz wówczas większy FOV, pewnie też ładniejsze i łatwiejsze do ogarnięcia gwiazdki, a na ostrości detalu nie powinieneś stracić, bo polski seeing nie pozwoli Ci wyciągnąć zbyt wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, Panie, niezły konik , detal pierwsza klasa . Gratulacje, bo zdjęcie robi wrażenie.

 

W dniu 6.02.2019 o 23:10, kubaman napisał:

Jeszce bardziej doceniam pracę Łukasza z tą kamerką, jest naprawdę płaska

Jaki gain użyłeś do tego zdjęcia?  Ta kamerka ma dużo płytszą studnię (15k  -mały pixel robi swoje)  i generalnie średnio nadaje się do palenia bogatych w półtony DS-ów, a bardziej do jasnych planet / planetarek.

Dla porównania Atik One 6.0 ma 18 k przy pixelu 4,5um , a ASI 1600 20 k (przy gain 0 ) przy pixelu 3,8um ,

Aby to przeskoczyć, musiałbyś zebrać znacznie więcej klatek ( ile? nie powiem) . Łukasz zbiera minimum 500, a często i 2000 i więcej. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzędziel napisał:

GNo Kuba, jest potencjał. Strzał w 10-tke z tą RASĄ. Ciekaw jestem kolejnych fotek.

Zastanawiam się co ja bym zrobił na Twoim miejscu. Otóż zamienił bym kamerę na ASI 1600. Uzyskasz wówczas większy FOV, pewnie też ładniejsze i łatwiejsze do ogarnięcia gwiazdki, a na ostrości detalu nie powinieneś stracić, bo polski seeing nie pozwoli Ci wyciągnąć zbyt wiele.

muszę to jeszcze dokładnie zweryfikować, ale już porównywałem zdjęcia z ASI1600 i 178 i jednak ten mniejszy piksel daje lepszy detal. natomiast dużo trudniej go opracować.

Dlatego w tym momencie próbuję L (filtr IDAS D2) i galaktyki. Niestety filtrów RGB jeszcze do RASA nie mam..

 

1 godzinę temu, Duser napisał:

Noo, Panie, niezły konik , detal pierwsza klasa . Gratulacje, bo zdjęcie robi wrażenie.

 

Jaki gain użyłeś do tego zdjęcia?  Ta kamerka ma dużo płytszą studnię (15k  -mały pixel robi swoje)  i generalnie średnio nadaje się do palenia bogatych w półtony DS-ów, a bardziej do jasnych planet / planetarek.

Dla porównania Atik One 6.0 ma 18 k przy pixelu 4,5um , a ASI 1600 20 k (przy gain 0 ) przy pixelu 3,8um ,

Aby to przeskoczyć, musiałbyś zebrać znacznie więcej klatek ( ile? nie powiem) . Łukasz zbiera minimum 500, a często i 2000 i więcej. 

Gain 0 , offset 20

Wiem, tak też planuję, ale na razie łapie co się da, bo mam w zasadzie zerowe doświadczenie, a pogoda wiesz jaka teraz jest. Do tego niedziałająca kamera do guidingu i szwankujący montaż.. Na przykład M1 bardzo fajnie się łapie, mam bardzo fajny efekt na M78 przy L. Oczywiście moim marzeniem i planem są takie rzeczy jak makaron, czy kalmar i tu bedzie wyłącznie ASI1600 - ale spokojnie. Ja teleskop kupiłem dwa lata temu, a kamerkę rok.

 

1 godzinę temu, Naski napisał:

Tez uważam ze fajnie to wygląda , dużo się dzieje w tych najciemniejszych partiach .
Jedyne co mnie zastanawia to czas naświetlania z RASA - To jest 5,5 H przy F2,2 ?

zgadza się, uwzględniając obstrukcję parametr T wynosi T2,5

Jak Ci się wydaje, że to za długo, to weź pod uwagę to piksel 2,4 mn i popatrz na sąsiednie zdjęcie wessela - którego reklamować nie muszę - które ma bodajże 13 godzin.

 

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne foto :) Jaką tam masz natywną skalę?

Ja bym dopalił tak do 600-800 klatek na tego konia w Ha która potem poszłaby jako luminancja.

Na kolor RGB styknie po 200-300 klatek.

Poeksperymentuj z wyższym gainem - niekoniecznie 300-400 ale w granicach 100-200. Zaręczam, że wyniki będą ciekawe choć pewnie będziesz musiał powalczyć z wypalonymi gwiazdami ;)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5,5 godziny to wcale nie jest dużo. Jak fotografuję z optyką Veloce ( apertura 200 f 3) i małym pikselem ( 3.69 - 4.54) to czasy na podobnych obiektach są w granicach 6-8 godzin na kanał (w narrowbandzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Lukasz83 napisał:

Świetne foto :) Jaką tam masz natywną skalę?

Ja bym dopalił tak do 600-800 klatek na tego konia w Ha która potem poszłaby jako luminancja.

Na kolor RGB styknie po 200-300 klatek.

Poeksperymentuj z wyższym gainem - niekoniecznie 300-400 ale w granicach 100-200. Zaręczam, że wyniki będą ciekawe choć pewnie będziesz musiał powalczyć z wypalonymi gwiazdami ;)

dzięki :) skala 0,795

dopalił bym, ale myślałem o HSO i 30 godzin jakoś mi sie nie uśmiecha przy naszej pogodzie. RGB nie dam rady - bo nie mam na razie..

 

30 minut temu, wessel napisał:

5,5 godziny to wcale nie jest dużo. Jak fotografuję z optyką Veloce ( apertura 200 f 3) i małym pikselem ( 3.69 - 4.54) to czasy na podobnych obiektach są w granicach 6-8 godzin na kanał (w narrowbandzie).

przy czym akurat chyba konika nie robiłeś Veloce? Tak zakładam, bo wiem że miałeś tam mikruśną skalę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.