Skocz do zawartości

Księżyc w LUTYM 2019


Andrzej78

Rekomendowane odpowiedzi

7 Lutego 2019  była już piękna pogoda ale niestety wiał duży wiat ! Księżyc świecił pięknie :) 

Zdjęcia robione obiektywem 50-200 mm Pentax K-3 II  10 i 20 sek naświetlane oraz przez teleskop 1000 mm

Złapał się też NEPTUN  

Pozdrawiam  

Czystego Nieba :) 

IMGP2802-001.JPG

IMGP2806-001.JPG

IMGP2819-002.JPG

IMGP2837-HIP.jpg

IMGP2823- K+N-003.jpg

IMGP2838-001.JPG

IMGP2797 - Kopia.JPG

_IMG2896 - Kopia.JPG

_IMG2899 - Kopia.JPG

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia jak zdjęcia, ładne.Przydało by się jednak dla niekumatych w temacie astro-foto trochę informacji o przysłonie, czasie naświetlania i ogniskowej. Samo 50-200 mm Pentax K-3 II

niewiele mi mówi (sadze że wielu innym też)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kompas napisał:

Zdjęcia jak zdjęcia, ładne.Przydało by się jednak dla niekumatych w temacie astro-foto trochę informacji o przysłonie, czasie naświetlania i ogniskowej. Samo 50-200 mm Pentax K-3 II

niewiele mi mówi (sadze że wielu innym też)

To mówi to samo co 18-200 mm i Canon 600d dla przykładu.

Czyli, Kolega używa puszki Pentax K-3 II i kitowego obiektywu 50-200mm (chyba, że wymienił na coś lepszego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie robiłem zdjęć lustrzanką elektroniczną, posiadam jednak dostęp do takich jak i obiektywów wysokiej klasy. Może i bym się skusił na jakieś zdjęcie oczywiście pod nadzorem właściciela czyli córki. Niestety astro-foto to ona się nie interesuje więc w temacie nie była by przydatna. Gdyby jednak były jakieś dodatkowe informacje to może dała by się skusić

na jakąś próbę i jeszcze jedno czy były to pojedyncze klatki i czy z prowadzeniem czy bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się że nie wszystko rozumiem. Chodzi o to prowadzenie. Czy to oznacza że Twój aparat posiada funkcje, w której ustawiasz: ilość klatek, czas naświetlania i czas pomiędzy jedną klatką i następną? Aparaty do których miałbym dostęp to Nikony D300, D700 i D800, nie wiem czy posiadają taką funkcję, a jeżeli nawet nie, to można chyba by było użyć pilota.

Z córką jeszcze nie rozmawiałem zrobię to dopiero wtedy gdy sam jako tako ogarnę temat.Gdybyś mnie troszkę oświecił to byłbym bardzo wdzięczny, próbowałem zgłębić ten temat

w necie ale dopiero tu zaczynam coś rozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.