Skocz do zawartości

ASI 385 MCC pierwsze światło 20x10 sek


Kirien

Rekomendowane odpowiedzi

Przez chmury, mgłę. 20x 10 sekund. Gromada otwarta w Perseuszu NGC 1624, w środku obszar mgławicowy HAII. Ledwie widoczny bo chmurzyska i mgła no i ilość materiału ;)

Gain 300

Offset 140

SW 130/650 PDS

Jestem nawet od wrażeniem, Brak klatek kalibracyjnych.

 

1624.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna próba - nie wiem jak sie pozbyc tego dziwnego nieregularnego glutowatego tła do gwiazd...tak jakby kisielowate tło a nie jednorodne szare wychodzi.

Tutaj Gromada NGC 1724, 20x10 sekund gain 300, offset 140

Moze offset za duzy?

 

1724 new jpg.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki - tak spajki sztuczne :) niebo bylo zachmurzone, jedne klatki w dss mialy score 1300 inne 600, do tego mgla.... bardziej chcialem wyprobowac kamere. Nie mniej ta galaretka byla tez na wczesniejzych moich zdjeciach z canona. Nie uzywam ir cut - moze to to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożone darki i klatki light zestackowane tylko te powyzej score 1000.

Nie uzywalem Deep space noise reduction z astronomy tools tym razem.

Link do stacka: https://drive.google.com/open?id=1qBcNlmOAMbJ2HdkRcxbDndtw0MWKyGOJ

 

 

 

 

1724 new  lihter darki spajki.jpg

Edytowane przez Kirien
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kirien napisał:

nie wiem jak sie pozbyc tego dziwnego nieregularnego glutowatego tła do gwiazd...tak jakby kisielowate tło a nie jednorodne szare wychodzi.

Maciek napisał, ale dodam od siebie parę słów. Zrobiłeś 20 klatek po 10 sek, odszumiłeś jak cholera, nie skalibrowałeś materiału (ampglow w PG rogu) i pytasz jak się pozbyć glutowanego tła? :-)) Noooo chłooopie :-)

 

po pierwsze primo - zrób bibliotekę darków i skalibruj materiał (flatami oczywiście też)

po pierwsze duo - zbierz 2000x10sek i wtedy obrabiaj

po pierwsze.... trio - zapamiętaj, że im krótszy czas tym więcej materiału potrzebujesz by otrzymać dobry, finalny SNR.

 

No, to tyle :-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 385MC i używałem jej naprawdę tylko chwilę z GSO 10 i SW150/750, moja kamerka nie jest chłodzona. Ja robię ujęcia po 3-5 sek i ogólnie od 700 klatek robi się ładnie, przy 1500 tło przestaje przeszkadzać, przy 3000 zaczynają wychodzić ładne obiekty, a przy 5000 zaczynasz szukać nowego programu do stackowania :)

Czekam, aż puszczą mnie wszystkie wirusy świata które córa przynosi z przedszkola i wracam do focenia.

 

Jaki masz korektor? Sky Watcher z "polem" x0.9, czy Badera?

Edytowane przez cwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sw 0.9x wiec z f5 robi f4,5 ale bardzo ladnie koryguje dla calej klatki aps-c. Co do ilosci klatek - docelowo celuje w 200-300. Napewno nie wiecej :) Kamera ma sluzyc mi glownie do EAA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to ma byc EAA to tłem (i innymi niedociągnięciami ktore moga sie pojawić) bym się nie przejmowal, w końcu nie jest to astrofotografia "estetyczna".

 

Pytanko: 

Wiem ze tuby z f4 mają problem z kolimacją, sa wrażliwe i trzeba ja non-stop ustawiać. Czy przy zastosowaniu reduktora x0.9 i zejściu na f4 (lub 4,5) problem też wystapi? Czy to tak nie dziala?

Edytowane przez cwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem swoja tube f5 z delty o dziwo bardzo dobrze skolimowana. F5 nie jest taka wrazliwa jak f4. Po dodaniu korektora 0.9 faktycznie robi sie f4,5 ale patrzylem na rozogniokowana gwiazde i nie widzialem nic co by mnie niepokoilo. Pamietaj ze przekatna tego chipa ASI to 8 mm wiec ewentualne problemy wyjda przy apsc ale takim samym zestawem z dslr robile zdjecia dwa lata temu i wszystko bylo ostre po brzegi wiec ja polecam ten korektor oryginalny SW

Edytowane przez Kirien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, _Spirit_ napisał:

Nie ma tutaj co walczyć z tłem przy takiej ilości materiału. Może odrobinę i przygasić.

1724_gromadka.jpg.c20ce2851685b67d8aebcfc6965c65ea.jpg

Dzieki - to byly testy, sporo chmur no i malo czasu. Przy pierwszej pogodzie zbiore wiecej materialu. Nie radze sobie z zielenia:/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

461 klatek i 40 darków i....po 30stu zaparowalo lusterko wtórne w moim newtonie...echh, mimo to coś tam sie złapało. M82, 461 x 10 sekund Gain 300, offset 140, ASI 385 MCC

Dzis sprobuje zestackowac raz jeszcze tylko te klatki ktore ni byly z zaparowanym lusterkiem i siade do obróbki raz jeszcze.

link do stacka: https://drive.google.com/open?id=11dj_oORnfYflxeNF5cLnwfkPIH20Pp7M

m82 all final green correction 2.jpg

Edytowane przez Kirien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.