Skocz do zawartości

Dziwny obiekt w Bliźniętach -kto ma pogodę niech sprawdzi


Rekomendowane odpowiedzi

Jeezu, pamiętam jak kiedyś (daawno temu ;)) odkryłem niechybnie Nową podczas wieczornego wypadu na szluga z przyczajki - pędęm na piętra, atlasy, efemertdy, sprawdzam - no jest NOVA! Dzwonię więc do Docenta (Macieja Bielickiego), drżącym głosem obwieszczam, a on na to znudzonym tonem: "Panie, to Jowisz".

Nie pokazywałem się po tym odkryciu w Obserwatorium (UW przy Ogrodzie Botanicznym, gdzie Docent mieszkał) przez parę miesięcy....:tanczy:

  • Lubię 3
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wstydzę się....

i nic nie mam na swoje usprawiedliwienie.

:Boink:

Ale tak tytułem wytłumaczenia:

Wiadomo jaki jest podgląd fitsów w Maximie

...no i schodzą klatki  pierwsza.... druga... trzecia.... wreszcie dziesiąta i widzę coś takiego. Dziwne toto i się z klatki na klatkę przesuwa. Nie powiem, ciśnienie mi skoczyło.

 

Zobaczcie sami.

Setup: APO 102 f/5.1,   Atik 383,  klatki po 120 sek. crop 1:1

1599703659_190208obiekt11x120TS383.jpg.91d7d18da9892d8d040b77c116e75014.jpg

 

 

509734508_190208obiekt21x120TS383.jpg.79ec2624243742615c3d7ca1a504b5f7.jpg

 

 

Edytowane przez Grzędziel
  • Lubię 5
  • Dziękuję 1
  • Haha 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tayson napisał:

Wstydź się :-)

Dlaczego?

Przecież autor wątku faktycznie zaobserwował dziwny obiekt. UFO udokumentował na fotografii. Po czym sam ustalił źródło powstania obiektu i podał to do publicznej wiadomości. Weryfikacja własnych obserwacji i przyznanie się do ewentualnych błędów to wielka sztuka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę odkopać linków, ale bywały i takie "odkrycia" gdzie całymi latami teleskopy szukały "błysku siarkowego" potwierdzającego teorię zbudowaną na danych obserwacyjnych... Tak, w trakcie sesji spektrometrycznych ktoś odpalił szluga pod teleskopem z zapałki. Sporo pary poszło w łapanie tego zjawiska bo zarejestrowano je niejednokrotnie ;)

 

Pozdrawiam.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, LibMar napisał:

I od tego czasu wśród astronomów zajmujących się przeglądami poszukiwawczymi funkcjonuje zwrot:

Przed zgłoszeniem odkrycia upewnijmy się, czy nie "odwalamy Dunsby'ego" :) :)

@Grzędziel nie przejmuj się, nawet niektórzy tzw. "starzy wyjadacze" mają na koncie takie "odkrycia".

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Hans napisał:

Nie mogę odkopać linków, ale bywały i takie "odkrycia" gdzie całymi latami teleskopy szukały "błysku siarkowego" potwierdzającego teorię zbudowaną na danych obserwacyjnych... Tak, w trakcie sesji spektrometrycznych ktoś odpalił szluga pod teleskopem z zapałki. Sporo pary poszło w łapanie tego zjawiska bo zarejestrowano je niejednokrotnie ;)

 

Pozdrawiam.

43950131_1975109335917288_1256828789405515776_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=873d9873fcb7e0a67b0fffe72e18362e&oe=5CDFA2AA

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.