Skocz do zawartości

Kupię Bressera 70\700 lub 70\900


Lukiro

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, jestem początkujący i to chyba będzie najlepszych teleskop, budżet mam 300 zł (bresser oczywiście mniej więc nawet lepiej) i chciałbym coś giełdowego z drugiej ręki bo tylko tutaj mogę liczyć na coś jakościowego w tej cenie:)) rozważę inne oferty, ale głównie celuje w tego bressera

Edytowane przez Lukiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, JSC napisał:

Bardziej bym Ci polecał 70/900.

Tak, na niego nastawiam się bardziej ten pierwszy kupię tylko jeśli cena będzie bardzo dobra bo inaczej chyba jednak za 380 70\900 EQ-1 sklepowy, z drugiej ręki 70\900 to by było idealnie, ale szansa mała :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na OLXie masz jakieś, ale oczywiście jest ryzyko, ze będą po prostu zepsute.

Celestron 70/900 https://www.olx.pl/oferta/refraktor-teleskop-celestron-astromaster-70eq-CID767-IDwzJOX.html#2e75889ab8

i z jeszcze wiekszym ryzykiem z lombardu, ale za to 80/900.

https://www.olx.pl/oferta/teleskop-celestron-powerseeker-80eq-CID767-IDyjVPr.html#2e75889ab8

 

EDIT

Sorki - nie doczytałem - brak możliwości wysyłki...

 

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, JSC napisał:

Na OLXie masz jakieś, ale oczywiście jest ryzyko, ze będą po prostu zepsute.

Celestron 70/900 https://www.olx.pl/oferta/refraktor-teleskop-celestron-astromaster-70eq-CID767-IDwzJOX.html#2e75889ab8

i z jeszcze wiekszym ryzykiem z lombardu, ale za to 80/900.

https://www.olx.pl/oferta/teleskop-celestron-powerseeker-80eq-CID767-IDyjVPr.html#2e75889ab8

 

EDIT

Sorki - nie doczytałem - brak możliwości wysyłki...

 

Co do tej drugiej oferty tam akurat mogę podjechać, tylko czy ten celestron będzie na pewno ok ? Pomijając ryzyko, w porównaniu z tym Bresserem 70\900 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bresser 70/900 jest dość drogi (Bresser Lytra), SkyLuxa (też Bressera) 70/900 raczej bym nie polecał - za duzy rozrzut jakości., SW 70/900 jest tańszy, ale ma gorszy montaż.

 

Co do tego z OLX - musiałbys po prostu sprawdzić, czy obraz jest ostry w powiększeniu dajmy na to ok. 100x. Sprawdzic zębatki ( gdyby co, to moze da się je jakos dociagnąć?)

 

Nie wiem jakie ma okulary, opis jest chyba ściągnięty z jakiegos sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JSC napisał:

Bresser 70/900 jest dość drogi (Bresser Lytra), SkyLuxa (też Bressera) 70/900 raczej bym nie polecał - za duzy rozrzut jakości., SW 70/900 jest tańszy, ale ma gorszy montaż.

 

Co do tego z OLX - musiałbys po prostu sprawdzić, czy obraz jest ostry w powiększeniu dajmy na to ok. 100x. Sprawdzic zębatki ( gdyby co, to moze da się je jakos dociagnąć?)

 

Nie wiem jakie ma okulary, opis jest chyba ściągnięty z jakiegos sklepu.

Jeszcze mam Astromaster 70EQ jak nowy zapakowany za 280 może zejdzie do 250, czy to będzie dobra opcja ? Pewniejsza niż ten lombardowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - jesli chcesz miec jakość APO* ;) , ale godzisz sie na rozdzielczość 70mm (moze i nieco mniej, bo nie wiem czy tam pierścień zaciskowy nie obcina apertury) to bierz 70/900. Jesli chcesz miec nieco wieksza rozdzielczość (przydaje sie miec pełne trzy cale, a tu w 80/900 masz nawet troche więcej), jaśniejszy obraz, ale juz z mnimalną aberracją chromatyczną to weź 80/900. Sądzę, ze obydwoma uzyskasz maksymalne powiększenie np. na Księzycu lub gwiazdach podwójnych 180x (do planet raczej znacznie mniejsze powiększenia będą uzyteczne, nawet o połowę, zalezy od seeingu). W kwestii minmalnego powiększenia, to ze wzgledu na małą średnicę wyciagu, nie ma sensu wkładać dłuższego okularu niż 25mm, ale uzyskasz źrenicę ok.  2mm , czyli całkiem nieźle.

 

* 70/900 to najwyzszy standard Conrady w achromatach, bez widocznej aberracji chromatycznej, oby tylko optyka nie miała felerów ;) (do tego jest potrzebny tez dobry okular np. ortoskopowy Baadera)

 

EDIT

Jeśli ten Astromaster jest prawie nowy i ma montaż EQ, to za 280zł chyba warto (zapytaj czy nie ma połamanych częsci). Jesli Ci się znudzi, to na pewno za taką sama cenę go odsprzedasz.

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, JSC napisał:

Powiem tak - jesli chcesz miec jakość APO* ;) , ale godzisz sie na rozdzielczość 70mm (moze i nieco mniej, bo nie wiem czy tam pierścień zaciskowy nie obcina apertury) to bierz 70/900. Jesli chcesz miec nieco wieksza rozdzielczość (przydaje sie miec pełne trzy cale, a tu w 80/900 masz nawet troche więcej), jaśniejszy obraz, ale juz z mnimalna aberracją chromatyczna to weź 80/900. Sądzę, ze obydwoma uzyskasz maksymalne powiększenie np. na Księzycu lub gwiazdach podwójnych 180x (do planet raczej znacznie mniejsze powiększenia będą uzyteczne, nawet o połowę, zalezy od seeingu). W kwestii minmalnego powiększenia, to ze wzgledu na małą średnicę wyciagu, nie ma sensu wkładać dłuższego okularu niż 25mm, ale uzyskasz źrenicę ok.  2mm , czyli całkiem nieźle.

 

* 70/900 to najwyzszy standard Conrady w achromatach, bez widocznej aberracji chromatycznej, oby tylko optyka nie miała felerów ;) (do tego jest potrzebny tez dobry okular np. ortoskopowy Baadera)

 

EDIT

Jeśli ten Astromaster jest prawie nowy i ma montaż EQ, to za 280zł chyba warto (zapytaj czy nie ma połamanych częsci). Jesli Ci się znudzi, to na pewno za taką sama cenę go odsprzedasz.

Dowiedziałem sie wszystko, 250 + wysylka bezpieczna astromaster 70EQ stan jak nowy mam zdj każdej części i gwarancja jeszcze na rok, powerseeker 80 EQ wielka niewiadoma z rdza na statywie, wziąłem opcję nr 1 jutro kupuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tez bym tak zrobił. Jeszcze zwróć uwagę czy ma okulary  i kątówkę. Ludzie często sprzedają bez. Co prawda to te okulary sa słabe, ale zawsze cos na poczatek by było.

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JSC napisał:

Chyba tez bym tak zrobił. Jeszcze zwróć uwagę czy ma okulary  i kątówkę. Ludzie często sprzedają bez. Co prawda to te okulary sa słabe, ale zawsze cos na poczatek by było.

2 okulary jeden 10mm i drugi 20mm są oryginalnie w zestawie z tego co wyczytałem

20190210_142948.jpg

20190210_142942.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba wszystko jest z nim OK. Jak by co to pytaj, bo 70/900 (co prawda Bresser Lyra, ale to ma chyba nie za duze znaczenie) to był jeden z moich ulubionych teleskopów i mile go wspominam.

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal używam "spinor optics" - klon sky watcher, 70/900.

Używam okularu TMB planetary 7mm 58st. i to jest wg. mnie maksimum dla tego teleskopu, ale lepszy byłby okular ortoskopowy.

Powiększenie ok. 130x, obraz "żyleta";) ,dalej będzie już za ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem orciaka BGO 5mm (pow. 180x!). Rozdzielał Epsilony w Lutni az miło, a i na Księzycu dawał jeszcze radę. Miałem tez Plossla 7,5mm - obraz był w nim gorszej jakosci i chyba nawet ciemniejszy niz w 5mm orciaku. Planety ogladałem w 12,5mm i 10mm Kellnerze oraz 10mm Plosslu Antaresa. Zdaje się (juz nie pamietam na 100%), ze Marsa nawet w tym 5mm orto BGO.

Ten teleskop lubi orciaki i Kellnery (mowa o dobrych Kellnerach, a nie tych dodawanych przez producenta kitowcach. Plossle juz nieco mniej. Patrząc na to co mam teraz w refraktorze 80/1200 to chyba nawet lepsze od orciaków (Abbe) byłyby RKE Edmunda.

Zasada jest taka: do achromatów standardu Conrady im mniej szkła w okularze tym lepiej.

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rogal napisał:

Chyba sobie kupie 5-6mm orto ;)

 

Spróbuj chociażby BCO 6mm, z tym, ze na planety i Ksiezyc potrzebny jest dobry seeing. Z podwójnymi radzi sobie nawet w nieco gorszym seeingu (ale do podwójnych lepsze byłoby chyba 5mm - jestem zdania, że optimum to 2,5xD na ciasne parki)

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.