Skocz do zawartości

Nudny M42 - prawdziwe pierwsze światełko


Rafał Kornel

Rekomendowane odpowiedzi

W poprzednim poście trochę skłamałem, mianowicie tamto zdjęcie było pierwszym zdjęciem przez jupiterka, ale nie ogólnie. Pierwszą fotkę zrobiłem przez newtona 150/750 mniej więcej w listopadzie ubiegłego roku. Ponieważ przy obrabianiu parki Bodego poznałem trochę narzędzi, postanowiłem ponownie obrobić ten obiekt. Materiału jest około 1,5 godziny, bez darków i flatów, klatki 30 sekundowe przy ISO 800. 

Zapraszam do dyskusji, krytyki, myślę że do to zdjęcie lepiej nadaje się do dyskusji. To drugie podejście do obróki, pierwsze było w listopadzie i wyszło średnio, ale widzę już teraz że mogę zrobić je lepiej (m.in. mniej wyciągnąć mgławicę, teraz widać trochę szumu) więc byćmoże niedługo ukaże się wersja 3.0 :p 

Również dołączam stack wyjęty z DSS, jakby ktoś chciał się pobawić ;)
https://www.dropbox.com/s/t5f2p49py9bvqgw/m42_stacked.TIF?dl=0

m42_1.0.jpg

Edytowane przez Rafał Kornel
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudny nie nudny ale zawsze jakiś materiał do ćwiczeń :). Nie da się ukryć że za dużo niebieskiego i  dużo trzeba wycinać ze stacka napisz czym obrabiasz ?

poniżej fotka tylko balans kolorów ABE w PixInsight

m42_stacked1.thumb.jpg.25bb1c233f73d15333ae49fdfcd43920.jpg

V2

m42.thumb.jpg.b118e1ba776e0eab46cb206e65c1706d.jpg

Edytowane przez BlackPitchPL
add foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darki i Biasy na pewno pomogą ponieważ widać Hot pixele co do flatów to sam ich nigdy nie robiłem.  Z DSLR  zawsze jest zabawa z dziwnymi kolorami, zafarbem tła itp. programy typu Pix bardzo pomagają w obróbce takiego materiału niestety aby wyszło coś  lepszego potrzeba dużo czasu i doświadczenia aby efekt nawet przy małej ilości materiału był zadowalający. To co wkleiłem to jakieś 3 min pracy i ciężko to nazwać obróbką :) ale już coś nie coś pokazuje co tam siedzi w materiale. Może poźniej dodam fotkę nad którą poświęcę więcej czasu i poćwicze sobie różne techniki sam ocenisz (lub inni) czy to idzie w dobrą stronę.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.