Skocz do zawartości

Poprawność zebranego materiału.


Imar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W tym temacie chciałbym zadać kilka pytań dotyczących materiału jaki zbieram, ponieważ dopiero się uczę poprawnie to robić.

Pierwsze co przeszkadza mi w procesowaniu zawartości to bardzo nie równa deyberyzacja klatek.

Pierwsze 5 klatek z sesji np.Pix deyberyzuje poprawnie , podczas gdy klatkę wykonaną chwilę później z tym samym czasem tym samym iso w tym samym miejscu na niebie dyeberyzacja daje bardzo dziwne kolory.

Tu przykład, obie klatki są zbalansowane.

Czas 120s iso 800 okolice m33 Canon 450d

Skoro ustawienia deyberyzacji są takie same to pierwsze co myślę że coś jest nie tak z materiałem który zebrałem.

Jestem ciekaw co wy myślicie.

Co może wpływać na taką różnicę.?

Pozdrawiam.

2097115684_Beznazwy-1.thumb.jpg.9f9ff5fadecc19c28c173e9571e6fba9.jpg

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden ze mnie ekspert ale te różnice wynikają z jakości nieba w danym momencie ? Możesz mieć lepszy SNR w pierwszysch klatkach a potem gorzej lub lepiej tak mi się wydaje przynajmniej. Napisałeś pierwszysch 5 klatek a potem że kolejną klatkę porównujesz z stackiem tych pięciu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BlackPitchPL napisał:

Żaden ze mnie ekspert ale te różnice wynikają z jakości nieba w danym momencie ? Możesz mieć lepszy SNR w pierwszysch klatkach a potem gorzej lub lepiej tak mi się wydaje przynajmniej. Napisałeś pierwszysch 5 klatek a potem że kolejną klatkę porównujesz z stackiem tych pięciu ? 

Nie.

Ta od lewo to 1 klatka z sesji ta po prawo to 12 klatka zebrana 30 minut później.

Nie porównuje stacków, same suby.

To tak dla przykładu pokazałem.

Mam 37 klatek z czego pierwsze 5 klatek po deyberyzacji ma bardzo ładne kolory a pozostałem 32 takie jak widać.

Podaje wartości SNR.

Może masz racje hmm...zobaczymy co powiedzą inni.

snr.jpg

snr2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś wyrażenie ograniczające klatki mające być użyte do stackowania ?  np Eccentricity powyżej 0.6 mająbyć odrzucone (tak tylko dla przykładu) i ostatnie pytanie czy porównałeś wyniki pierwszej połowy drugiej połowy oraz stack z całości ? czy ostateczny stack ma również dziwne kolory ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stack z całości mimo balansu tła daje zielone gwiazdy, stack z 5 klatek pierwszych daje "normalne" kolory niebieski i żółte jak to na gwiazdach.

Stack z 32 tych do których mam zastrzeżenia pewnie też dawał by zielone gwiazdy.

Inaczej nie próbowałem.

Tym czasem drugie pytanie.

Porónałem deyberyzacje pixa i maxima oba są RGGB.

Od lewo maxim po prawo pix.

Jednak wynik różny od siebie.

Biorę co mi się podoba ? czy może jakoś muszę się zorientować który jest prawidłowy.?

Obstawiał bym za Pix`em

maxim vs pix.jpg

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, fizyk5 napisał:

A wykluczyłeś efekt grzania się matrycy Canona?

Hmm a coż z tym mogę zrobić? Ma robić zdjęcia nie będę czekał 5 minut co klaktę by się wychłodził..ile by to trwało.

Nie wiem czy to to..nie od dziś nim zbieram materiał..w ciepłe letnie noce nie spotykałem się z takim problemem na klatkach które zchodziły z matrycy.

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.