Skocz do zawartości
komprez

Czyżby koniec Astromaniaka ?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Od godz 12 mniej więcej ... 

image.png.d0cac98c88545ea48c959e8c18052d85.png

Edytowane przez komprez

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj astromaniak działa ja bez problemu wchodze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fałszywy alarm ... coś na dns-ach sie podziało ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś może potwierdzić, że AM działa?
Sprawdzałem na kilku urządzeniach (tel, komp, drugi komp z innej sieci i z VPN).

Connect failed

OK, działa -> tylko jakoś masakrycznie wolno...

Edytowane przez jgoluch

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie działa. Tylko chat chyba padł. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też działa, chat też.. Astrokrak tylko nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie, co dalej z astromaniakiem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dużo ludzi tam się zna na astro, także na ATM (czyli z trudem ale trochę zastąpią niezastąpionego Janusza) i chyba przetrwa.

Na razie działa - ja tam zalecam ludziom by dawali małe (bajtowo) obrazki.

Można je minimalizować (bez resize) darmowym programem graficznym Photofiltre - pyta podczas zapisu do formatu jpg.

Przykład tak obrobionej grafiki jpg niezwykle mało bajtowej załączam.

Fajna zabawka dla dziecka gdyby nie ... szukacz ;)

Pozdrawiam

Obrazek usunięty! - moderator

• Lubię 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiem co ma to do przetrwania Astromaniaka.

• Lubię 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, LibMar napisał:

Nie rozumiem co ma to do przetrwania Astromaniaka.

Było kiedyś forum "astronomia" i w końcu zamarło (do dziś). Być może załączane tam grafiki przepełniły  przestrzeń jaką serwer danych miał do dyspozycji.

Forum astromaniak działa ale chyba nie ma kto zadziałać o ewentualne zwiększenie dostępnej przestrzeni na dane - dlatego najbezpieczniej nie zamieszczać tam dużych załączników aby zbyt szybko nie doszło do przepełnienia i awarii ewentualnej działania. Moim zdaniem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Astromaniak działa. Właśnie przed chwilą wrzuciłem zdjęcia mgławic i galaktyk do tematu "Fotografia statywowa".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli tylko Janusz się tym technicznie i biznesowo zajmował i nikt tego nie przejął - to zmniejszanie obrazków niestety w dłuższej perspektywie niewiele pomoże. Wydaje się, że astromaniak stoi na kolokacji w s.net.pl, nie dostaną opłaconej faktury przez miesiąc czy dwa i pewnie odetną. Domena wygasa w czerwcu. 

Jeśli tak to przydałoby się zescapować to forum i postawić gdzieś archiwum.

• Lubię 1
  • Dziękuję 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stan opłat może sprawdzić każdy, kto ma login i hasło admina. Są widoczne w panelu użytkownika. 

Może być oddzielny admin dla hostingu (i powiązanych z nim usług) i rejestracji domeny - więc i dwie faktury.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma co spekulować - dookoła żony Janusza jest kilka osób bardzo sprawnych operacyjnie i nie ma takiej opcji, żeby spuściznę Janusza zaprzepaścili. Spokojnie, dajcie im trochę czasu, żeby wszystko się naturalnie poukładało. Jestem przekonany, że wszystko będzie OK (o ile można tak powiedzieć w tej sytuacji).

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś byłem w Astrokraku, to śp. Januszowi w sklepie pomagała jego żona. W przysklepowym warsztacie pracował też tokarz, mam nadzieję, że to wszystko nie upadnie. Teraz jest czas żałoby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyłączam się do słów Adama Jesiona. Również myślę, że wszystko się poukłada. Potrzeba czasu i chłodnej głowy bez emocji. Jestem przekonany, że rodzina Janusza podejmie dobre decyzje i wszystko będzie ok. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamykam wątek. Temat clickbaitowy, co kto odpisuje to podbija to do góry.

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Polecana zawartość

• Odszedł od nas Janusz Płeszka
      Wydaje się nierealne, ale z kilku źródeł informacja ta zdaje się być potwierdzona. Odszedł od nas człowiek, któremu polskiej astronomii amatorskiej możemy zawdzięczyć tak wiele... W naszym hobby każdy przynajmniej raz miał z nim styczność. Janusz Płeszka zmarł w wieku 52 lat.
        • Smutny
      • 156 odpowiedzi
    • Małe porównanie mgławic planetarnych
      Postanowiłem zrobić taki kolaż będący podsumowaniem moich tegorocznych zmagań z mgławicami planetarnymi a jednocześnie pokazujący różnice w wielkości kątowe tych obiektów.
      Wszystkie mgławice na tej składance prezentowałem i opisywałem w formie odrębnych tematów na forum więc nie będę się rozpisywał o każdym obiekcie z osobna - jak ktoś jest zainteresowany szczegółami bez problemu znajdzie fotkę danej mgławicy na forum.
        • Kocham
        • Dziękuję
        • Lubię
      • 20 odpowiedzi
    • SN 2018hhn - "polska" supernowa w UGC 12222
      Dziś mam przyjemność poinformować, że jest już potwierdzenie - obserwacja spektroskopowa wykonana na 2-metrowym Liverpool Telescope (La Palma, Wyspy Kanaryjskie). Okazuje się, że mamy do czynienia z supernową typu Ia. Poniżej widmo SN 2018hhn z charakterystyczną, silną linią absorpcyjną SiII.
        • Dziękuję
        • Lubię
      • 11 odpowiedzi
    • Zbiórka: Obserwatorium do poszukiwania nowych planet pozasłonecznych
      W związku z sąsiednim wątkiem o zasadach przyjmowania stypendiów, po Waszej radzie zdecydowałem się założyć zbiórkę crowdfundingową na portalu zrzutka.pl. W tym wątku będę informował o wszelkich aktualizacjach, przychodzących także po zakończeniu.
        • Kocham
        • Dziękuję
        • Lubię
      • 85 odpowiedzi
    • Mamy polską zmienną z zaćmieniowym dyskiem protoplanetarnym
      W ten weekend, korzystając z danych ASAS-SN (All Sky Automated Survey for Supernovae), wykryłem nieznaną do tej pory zmienną typu R Coronae Borealis. To jedna z najrzadszych typów gwiazd zmiennych - do tej pory odnaleziono zaledwie ~150. Ich poszukiwanie nie należy do najprostszych, gdyż swoimi wskaźnikami barwy (B-V, J-K etc.) nie wyróżniają się zbytnio, dlatego szybciej jest przeszukać krzywe blasku.
        • Lubię
      • 20 odpowiedzi

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.