Skocz do zawartości

Czyżby koniec Astromaniaka ?


komprez

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo ludzi tam się zna na astro, także na ATM (czyli z trudem ale trochę zastąpią niezastąpionego Janusza) i chyba przetrwa.

Na razie działa - ja tam zalecam ludziom by dawali małe (bajtowo) obrazki.

Można je minimalizować (bez resize) darmowym programem graficznym Photofiltre - pyta podczas zapisu do formatu jpg.

Przykład tak obrobionej grafiki jpg niezwykle mało bajtowej załączam.

Fajna zabawka dla dziecka gdyby nie ... szukacz ;)

Pozdrawiam

 

 

 

Obrazek usunięty! - moderator

 

  • Lubię 1
  • Zmieszany 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LibMar napisał:

Nie rozumiem co ma to do przetrwania Astromaniaka.

Było kiedyś forum "astronomia" i w końcu zamarło (do dziś). Być może załączane tam grafiki przepełniły  przestrzeń jaką serwer danych miał do dyspozycji.

Forum astromaniak działa ale chyba nie ma kto zadziałać o ewentualne zwiększenie dostępnej przestrzeni na dane - dlatego najbezpieczniej nie zamieszczać tam dużych załączników aby zbyt szybko nie doszło do przepełnienia i awarii ewentualnej działania. Moim zdaniem.

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli tylko Janusz się tym technicznie i biznesowo zajmował i nikt tego nie przejął - to zmniejszanie obrazków niestety w dłuższej perspektywie niewiele pomoże. Wydaje się, że astromaniak stoi na kolokacji w s.net.pl, nie dostaną opłaconej faktury przez miesiąc czy dwa i pewnie odetną. Domena wygasa w czerwcu. 

 

Jeśli tak to przydałoby się zescapować to forum i postawić gdzieś archiwum.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co spekulować - dookoła żony Janusza jest kilka osób bardzo sprawnych operacyjnie i nie ma takiej opcji, żeby spuściznę Janusza zaprzepaścili. Spokojnie, dajcie im trochę czasu, żeby wszystko się naturalnie poukładało. Jestem przekonany, że wszystko będzie OK (o ile można tak powiedzieć w tej sytuacji).

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do słów Adama Jesiona. Również myślę, że wszystko się poukłada. Potrzeba czasu i chłodnej głowy bez emocji. Jestem przekonany, że rodzina Janusza podejmie dobre decyzje i wszystko będzie ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dziki zablokował(a) ten temat
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich serdecznie, 

Właśnie dziś rano próbowałem wejść na stronę Astromniaka , i widzę że mój komputer nie może odnaleźć tej witryny. Czy to tylko chwilowe problemy z tą witryną , czy może już koniec z Astromaniakiem.

Może ktoś na forum  Astroolis ma więcej informacji

 

Takie info mam w przeglądarce.

 

There was a temporary DNS error. Try refreshing the page.

Error Code: INET_E_RESOURCE_NOT_FOUND

Edytowane przez endriu624
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.