Skocz do zawartości

16 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Zapisy.


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, MateuszW napisał:

A czy D810a jest możliwy do załatwienia? W końcu mam obiektywy pelnoklatkowe i bardzo chętnie bym się nim pobawił :)

Obawiam się, że nie - jedyny egzemplarz w Polsce ma Papatki, nawet Nikon Polska nie ma go, nie wiem czy mieć będzie.

Ale dowiem się i spróbuję coś podziałać.

Ale obiektywy pełnoklatkowe bierz - pobawisz się "Z-etką"

Edytowane przez Marcin_G
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs "Adept 2019"

Konkurs Adept skierowany jest do "młodych stażem" miłośników astronomii, którzy nie posiadają własnego

sprzętu obserwacyjnego.
 

Jak co roku, zapraszamy "młodych" miłośników Astronomii do wzięcia udziału w konkursie "ADEPT".
 

Tegoroczni sponsorzy nagród:

 Nikon Polska - lornetka

Teleskopy.pl - jakiś mały teleskopik (później będzie dokładniejsze info)

Astrozakupy.pl - (później będzie dokładniejsze info)

Edytowane przez KrzysztofZ
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że mamy dwóch deklarację cegiełek na konkurs w wysokości 500zł każda.

Jedna z nich jest anonimowa druga zaś to kolega Grzędziel.

Mam nadzieje że uda się zebrać pieniądze na teleskop 8-mio calowy na dobsonie.

Może ktoś jeszcze ma ochotę wesprzeć nasz konkurs i młodych adeptów.

Czekamy na propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
47 minut temu, lukskywalker napisał:

Witam wszystkich, jako początkujący adept, miłośnik astronomii :astronom:  (co prawda mam 8 calową Synthe) zastanawiam się nad udziałem w zlocie. Czy jest jakiś domek przewidziany dla żółtodziobów;), a i czy można zabrać czworonoga?

Na temat psa się nie wypowiem, ale na temat "żółtodziobów" mogę. To jest tak: Przekraczasz próg jakiegoś domku - nie ważne, czy tam mieszka ktoś już z tych bardziej doświadczonych, czy tych początkujących - i nagle już jesteś w naszej rodzinie, "żółty dziób" znika, pojawia się przygoda z nocnym niebem i ta osobliwość, która zakrzywia czas. Potem przekraczasz znów próg domku, patrzysz, a tu niedziela :) I widzimy się na następnym zlocie.
No chyba, że wśród początkujących będziesz czuł się po prostu raźniej, lepiej, czy też mniej krępował, to poczekaj trochę. Pewnie ktoś zaproponuje gościnę.

Witaj na pokładzie!

Edytowane przez wimmer
  • Lubię 5
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2019 o 11:33, lukskywalker napisał:

Witam wszystkich, jako początkujący adept, miłośnik astronomii :astronom:  (co prawda mam 8 calową Synthe) zastanawiam się nad udziałem w zlocie. Czy jest jakiś domek przewidziany dla żółtodziobów;), a i czy można zabrać czworonoga?

Hej, jeśli masz juz teleskop to powinieneś dać szansę tym co go nie mają. Tak było by lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukskywalker napisał:

Hej Adamo, ale jaką szansę... bo nie bardzo zrozumiałem? możesz wyjaśnić?

Adamo myślał chyba o zlotowym konkursie Adept w którym uczestniczą osoby które dopiero zaczynają przygodę z astronomią i nie mają jeszcze teleskopów ;)

Na pewno nie myślał o samym uczestnictwie zlotowym ;) Bo na nim są i miłośnicy astronomii i też miłośniczki miłośników astronomii :)

Edytowane przez ax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, ax napisał:

Adamo myślał chyba o zlotowym konkursie Adept w którym uczestniczą osoby które dopiero zaczynają przygodę z astronomią i nie mają jeszcze teleskopów ;)

Na pewno nie myślał o samym uczestnictwie zlotowym ;) Bo na nim są i miłośnicy astronomii i też miłośniczki miłośników astronomii :)

Hej ax, dzięki to wszystko wyjaśnia, ale Ja tak jak pisałem posiadam już swój teleskop i nawet lornetkę :emotion-5: tak więc konkursem nie jestem zainteresowany... interesuje mnie natomiast pogodne niebo i dobre towarzystwo:original:

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, lukskywalker napisał:

Hej ax, dzięki to wszystko wyjaśnia, ale Ja tak jak pisałem posiadam już swój teleskop i nawet lornetkę :emotion-5: tak więc konkursem nie jestem zainteresowany... interesuje mnie natomiast pogodne niebo i dobre towarzystwo:original:

1) Pogodne i dobre towarzystwo - jest

2) Świetna pogoda na zlocie - będzie (*)

3) Fajne prezentacje, konkursy - będą,

4) Wymiana doświadczeń - to zawsze bezcenne,

5) Smaczne posiłki - polecam,

6) Adamo postawi mi piwo na zlocie - na pewno ;)

 

No właśnie - astromafii mi brakło rok temu - będzie? ;)

 

 

Zobacz tę wątki :)

Relacje.:

 

Myślę że jak będzie bezchmurnie to lepszego nieba w Polsce nie znajdziesz (pojechaliśmy ok 25 km od Bukowca na przełęcz)

 

 

(*) Oczywiście nikt nie zagwarantuje nam bezchmurnego nieba ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2019 o 21:36, ax napisał:

No właśnie - astromafii mi brakło rok temu - będzie? ;)

 

Astromafia jest zawsze, tylko trzeba się zebrać, usiąść i grać! :happy:

 

@lukskywalkerwysłałam Tobie PW odnośnie piesków i takie tam. :) 

 

Do zobaczenia za zlooociee!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.