Skocz do zawartości

16 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Zapisy.


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem na portalu Polscy Łowcy Burz "czwartek i piątek bardzo ciepły i możliwe lokalnie gwałtowne burze"

"w obrębie napływającej zwrotnikowej masy powietrza w troposferze pojawi się stosunkowo wysoka koncentracja cząsteczek pyłu saharyjskiego, który nie tylko przyczyni się do pojawienia się bardziej "krwistych" zachodów i wschodów Słońca, ale również może osiadać na powierzchni ziemi".

"Więcej szczegółów przedstawimy Państwu przed spodziewanym załamaniem pogody".   

Biorę ze sobą miotełkę do ścierania pyłu z optyki :Lighten:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, robi napisał:

w obrębie napływającej zwrotnikowej masy powietrza w troposferze pojawi się stosunkowo wysoka koncentracja cząsteczek pyłu saharyjskiego

To oznacza, że niebo może być fatalne, jakby za cirrusem. A ja chciałem skorpiona focić... 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam od razu fatalnie. Będzie materiał taki jaki będzie, a zebranego doświadczenia nigdy dość. Lepiej nie zapomnij któregoś elementu z zestawu do focenia bo to chyba gorsze :P 

Mam drobną prośbę - czy mógłby ktoś zabrać zestaw do czyszczenia optyki bo chciałbym przemyć szybkę w kamerze i korektor komy. Kolimator do newtona też się przyda, ale to pewnie sporo osób będzie go miało.

Podobno nie ma talerzy i sztućców w domkach więc będziemy musieli zjeść z plastikowych za którymi nie za bardzo przepadam. No chyba że właściciel ośrodka pożyczy na ładne oczy którejś dziewczynie :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MateuszW napisał:

To oznacza, że niebo może być fatalne, jakby za cirrusem. A ja chciałem skorpiona focić... 

Wg SKIRONa już w sobotę wieczorem będzie czysto , a Ci co przyjeżdżają w środę powinni się jeszcze załapać na nockę bez pyłu.

 

http://forecast.uoa.gr/LINKS/DUST/dust.php?field=dconc&lan=en

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Hamster napisał:

W Kielcach samochody już są mocno usyfione żółtym pyłem.

Pyłki kwiatów? To się zdarza wiosną :)

 

Z innej beczki: czy na zlocie będzie ktoś z okolic 3Miasta, kto ze zlotu mógłby zawieźć znajomemu paczuszkę ode mnie? Paczka nie duża, ale swoje waży (hamulce od auta) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marcin_G napisał:

Pyłki kwiatów? To się zdarza wiosną :)

 

Z innej beczki: czy na zlocie będzie ktoś z okolic 3Miasta, kto ze zlotu mógłby zawieźć znajomemu paczuszkę ode mnie? Paczka nie duża, ale swoje waży (hamulce od auta) 

Ja będę jechać, ale po zlocie mam urlop aż do końca majówki, więc wrócę do Gdańska dopiero 5tego maja. Ale możemy się dogadać jeśli nikt nie będzie jechał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Winter napisał:

Czy ktoś będzie miał pożyczyć aktywnego huba na czas zlotu ? Może na jutro nie być dostarczony na czas a chciałbym sprawdzić zestaw jak działa.

Spoko, mam i nie używam.

Co prawda nie wiem jeszcze kiedy  dotrę na zlot, ale jak coś to Ci pożyczę.

pk

Edytowane przez bas.sic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognozy zapylenia niestety jeszcze się pogorszyły. Mam bezpośrednie info z Grecji ,że wygląda to słabo, a wg prognoz ma byc u nas gorzej ,niż jest teraz tam.

Nieczęsto gęstość pyłu z nad Sahary osiąga nad Polską takie wartości. 

Myślę, że warto zabezpieczyć sprzęt w obserwatorium przed wyjazdem na zlot. 

1832749825_Screenshot_20190423-170744_Chrome2.thumb.jpg.d67bb2a4b50c0289e99be69dfc4fcd6c.jpg

  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na dynamiczną sytuację pogodowo-pyłową mój zaplanowany wyjazd z Wrocławia autem z kolegą stał się wysoce niepewny (dopiero jutro będę wiedział czy będę miał transport czy też ostatecznie nie). Czy mógłbym do kogoś dołączyć ze swoim "złomem" lornetkowym? Może być jakieś miasto na trasie PKP, do którego bym dojechał w czwartek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Marcinos napisał:

Prognozy zapylenia niestety jeszcze się pogorszyły. Mam bezpośrednie info z Grecji ,że wygląda to słabo, a wg prognoz ma byc u nas gorzej ,niż jest teraz tam.

Nieczęsto gęstość pyłu z nad Sahary osiąga nad Polską takie wartości. 

Myślę, że warto zabezpieczyć sprzęt w obserwatorium przed wyjazdem na zlot. 

 

Może niespodziewanie, w ostatniej chwili zwieje ten żółty syf gdzieś na bok????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli robię pierwsze przymiarki do spakowania podręcznej kosmetyczki. Dobrze, że mam prawo jazdy tylko do 3,5 tony.....

Za prawdę powiadam Wam:

BĘDZIE SIĘ DZIAŁO

W piątek po kolacji zapraszam na degustację lornetek połączoną z możliwością powzdychania sobie do modeli WX - będą oba.....

astro-lor.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyy - taki temat: czy w piątek osoby wszystko wiedzące oraz nic nie wiedzące czyli nie biorące udziału w konkursie, miałyby ochotę na małą wycieczkę górkową?

Ja chętnie podjechałbym I potem przeszedł się do rezerwatu Sine Wiry....

Edytowane przez Marcin_G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.