Skocz do zawartości

16 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Zapisy.


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Piotr4d napisał:

Romantyczna rocznica pod gwiazdami.

Pogodzisz miłość do żony i astronomii.

Obiecujemy nie będziemy przeszkadzać.

hehe,

To co napisałeś działa w dwie strony - ja nie jestem ważniejszy, żeby moja żona jechała ze mną tam gdzie ja chcę :-) równie dobrze ja mogę pojechać tam gdzie ona chce :-)

Poza tym ona dobrze wie, że w takich miejscach są rzeczy ważne i ważniejsze - tym bardziej jeśli będzie pogodna noc :-)

 

Dlatego też wolimy jechać tylko w swoim towarzystwie w miejsce gdzie oboje będziemy czerpali radość :-)

 

Ale niezmiernie dziękuję za chęci i pomysł bym mógł przyjechać :-) Będę na jesiennym :-)

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pav1007 napisał:

Jaaaaasne :-) Rocznicę ślubu akurat mam w tym czasie :-)

 

3 godziny temu, Piotr4d napisał:

Romantyczna rocznica pod gwiazdami.

Pogodzisz miłość do żony i astronomii.

Obiecujemy nie będziemy przeszkadzać.

Zaplanuj rocznicę niedaleko Bukowca i jak małżonka zaśnie, to myk w samochód i na zlot, tylko pamiętaj żeby zostawić światło w łazience włączone :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotr4d napisał:

Będzie fajnie, Darek @Winter przywiezie dużo fasoli.

No właśnie Dareczku, jak tam twoje zasoby, dalej nieprzebrwane :)

 

Fasola krzepi!

Fasola jeszcze jest i postaram się w gronie ją odpowiednio przygotować.... ale coś jeszcze przyszykuję bo złapałem wenę po zimowym zlocie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Widzę, że bardzo dużo osób nie wpłaciło za zlot.

Przesunąłem ostateczny termin wpłat za zlot do 5 kwietńia.
Po tym terminie nie opłacone rezerwacje zostaną skasowane i zapisy zamknięte.
W tym roku ze względu na bardzo dużo pracy w kwietniu NIE będzie możliwości zapisania się na zlot po terminie!!!

Bardzo przepraszam za utrudnienia.

 

Pozdrawiam Adamo

Edytowane przez Adamo
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Przychodzę z propozycją rozyrywki na zlocie. 

Jakiś już czas gram w papierowe gry RPG lub „gry wyobraźni”, jak zwał tak zwał.

Czym to dokładnie jest ciężko wytłumaczyć, z powodu iż jest to bardzo rozbudowany temat. 

Dlatego odsyłam do tego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=tiUVd7FLCUw

Można powiedzieć że gracz jest bohaterem książki, a mistrz gry jest sposobem na jej czytanie.

Taka gra może trwać 2-3 godziny wszystko zalerzy jak gracze poradzą sobie z zadaniami jakie dał im mistrz gry (W tym wypatku będę to ja). Z doświadczenia wiem że granie w RPG jest świetną forma spędzania czasu, i w razie zachmurzenia mogę poprowadzić takowe rozgrywki, lub jak będą chętni w czasie wykładów. Maksymalna ilośc graczy to 6 osób. 

Na zlocie będę od środy więc pytam: 

Czy znajdą się śmałkowie którzy zanurzą się w świat wyobraźni?

 

Edytowane przez SzyszkaWS
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, KrzysztofZ napisał:

No, to pytania do konkursu "ADEPT" już prawie ułożone, dyplomy przygotowane, wydrukowanie i wypisane.

Adamo przesłał mi listę, także zwycięzcy konkursu już są znani - także, ten tego - GRATULUJEMY zwycięzcom :D

Kurcze Krzysiek, dobrze że piszesz! Zapomniałbym się wpisać na listę uczestników żeby chociaż pozory współzawodnictwa zachować! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obywatele, ludu pracujący miast i wsi!

Na zlot postaram się przywieźć aparaty bezlusterkowe Nikon serii Z, wraz z częścią optyki. Czy ktoś miałby jakieś życznia, jaki obiektyw chciałby potestować? Zrobię co mogę by spełnić te życzenia (w odróżnieniu od złotej rybki, życzeń może być więcej niż trzy)

 

Małym druczkiem: dziś prima aprilis, ale post jest jak najbardziej poważny!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marcin_G napisał:

Obywatele, ludu pracujący miast i wsi!

Na zlot postaram się przywieźć aparaty bezlusterkowe Nikon serii Z, wraz z częścią optyki. Czy ktoś miałby jakieś życznia, jaki obiektyw chciałby potestować? Zrobię co mogę by spełnić te życzenia (w odróżnieniu od złotej rybki, życzeń może być więcej niż trzy)

Rozumiem że będziesz miał adapter z bagnetu bezlusterkowca na klasyczny? Obiektywy normalne też możesz załatwić? Jeśli tak, to poszukam co byłoby ciekawe :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MateuszW napisał:

Rozumiem że będziesz miał adapter z bagnetu bezlusterkowca na klasyczny? Obiektywy normalne też możesz załatwić? Jeśli tak, to poszukam co byłoby ciekawe :) 

Tak, będę miał adapter FTZ, więc każdy Nikkor z bagnetem F może być podpięty i zaprzęgnięty do astrofotografii. Np 85/1,4, 105/1,4 czy 200/2....

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Zapisy na zlot zostały zamknięte.

Osoby które nie zapłaciły zostają usunięte.

Tak sobie pomyślałem, że dla spóźnialskich może być oferta specjalna z obowiązkową cegiełką w wysokości powiedzmy 30 zł  :)

Oczywiście bez koszulki gdyż w poniedziałek wysyłam ilość i rozmiary do produkcji.

Liczę na to że w przyszłym tygodniu ukaże się w miarę kompletny program zlotu oraz garść informacji dla osób przyjeżdżających po raz pierwszy.

 

Pozdrawiam Adamo

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix

A ja nie wiem jeszczeczy będę, zapłaciłam ale kto wie, czy dam rady przyjechać. No ale jakby mi się udało, to mogę Wam opowiedzieć wykład, a nawet kilka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jest już plan zlotu.

Jeśli ktoś jeszcze ma chęć wygłosić prelekcje to jest jedna godzina do dyspozycji.

 

Program Zlotu "Bieszczady 2019"

czwartek 25 IV:
- przyjazd i zakwaterowanie uczestników
- 18:00-20:00 kolacja
- 20:00 Czas wolny

piątek 26 IV:
- 8:00-10:30 Śniadanie
- 11:00 Uroczyste otwarcie XVI Zlotu (obecność obowiązkowa!)
- 11:10 Krótki panel - "Wspieramy młode talenty"
- 13:00 Konkursy "Adept 2019" oraz "Żbik" dla najmłodszych
- 15:00 Rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród
- 15:20 Zdjęcie grupowe
- 15:30 Konkurs grupowy "Hardcore"
- 16:58 Ogłoszenie wyników Hardcore'a
- 17:00-18:00 Obiadokolacja
- 19:00 prelekcja (niekoniecznie)
- 21:00 Grill party
- Czas wolny

sobota 27 IV:
- 8:00-10:30 śniadanie
- 11:00 Janusz Keywult - Głębokie przeglądy nieba
- 13:00 Andrzej Skoczewski - 15 lat Polskiej Sieci Bolidowej, PFN 50 - Brzozówka
- 15:00 Mateusz Windak - Tajemnice timelapsów
- 17:00-18:00 Obiadokolacja
- Czas wolny

niedziela 28 IV:
- 7:00-11:00 śniadanie
- wyjazd uczestników.

Otwarcie zlotu oraz wszystkie prelekcje w sali konferencyjnej w budynku hotelowym
na 1 piętrze. Program może ulec zmianie.

 

 

Dodatkowo dowiedziałem się, że domki przeszły lekka rewitalizacje w celu podniesienia standardu.

W sali konferencyjnej jest nowy rzutnik oraz jest odnowiona jadalnia.

 

Osoby przyjeżdżające po raz pierwszy muszą wiedzieć że:

- kierujemy się do biura zlotu które znajduje się koło recepcji w budynku głównym,

- do biura zlotu udajecie się po koszulkę oraz identyfikator,

- na zlocie mamy 3 konkursy: Żbik (dla dzieci), Adept (dla nowicjuszy którzy nie maja sprzętu) oraz Hardcore dla wszystkich,

- Należy brać udział w prelekcjach i zabawach oraz konkursach;

- na zlocie nie ma towarzystw zamkniętych, wszędzie można wejść i pogadać, baa... należy to zrobić;

- wszyscy mówimy sobie po imieniu, nie "PANujemy" na zlocie;

- traktujcie zlot jak astronomiczny kantor wymiany myśli i wrażeń oraz doświadczeń;

- stali bywalcy zawsze służą pomocą osobom przyjeżdżającym po raz pierwszy.

 

Każdy z Was już wie gdzie jest zakwaterowany ale biuro zlotu oraz całodobowa recepcja będzie posiadała wszystkie informacje o zakwaterowaniu.

Ośrodek mamy na wyłączność ale każdy z Was ma obowiązek noszenia identyfikatorów aby wyróżniać się od nieproszonych gości.

Będziemy się starać bramę zamykać (na noc) ale zawsze jakiś intruz może wejść.

Kuchnia będzie posiadała wszystkie informacje dotyczące waszych deklaracji żywieniowych.

Czas obiadokolacji jest ustalony na godziny 17-18 ale można będzie wcześniej przyjść na obiad tak jak to było rok temu.

Obowiązkowe otwarcie zlotu oraz wszystkie zajęcia odbędą się w sali konferencyjnej która jest na pierwszym piętrze w budynku głównym.

I to chyba tyle, może ktoś? coś?.....

W razie pytań pozostaje do Waszej dyspozycji.

 

Pozdrawiam Adamo

 

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Adamo napisał:

Witam

Jest już plan zlotu.

PIĄTEK
- 19:00 prelekcja (niekoniecznie) --> A MOŻE JEDNAK?

W razie pytań pozostaje do Waszej dyspozycji.

Pozdrawiam Adamo

 

To ja właśnie z pytaniem, ale raczej do początkujących, a nie do Adamo. A mianowicie: czy początkujący miłośnicy nocnego nieba chcieliby coś w stylu prelekcjo-warsztatów pod roboczym tytułem

 

PODSTAWY LORNETKOLOGII PRAKTYCZNEJ

 

Jeśli znajdzie się grupa minimum 6-10 chętnych, to z radością podzielę się moimi doświadczeniami w zakresie użycia lornetek do różnych obserwacji astronomicznych. Partnerem warsztatu będzie moja macierzysta firma Nikon więc dla uczestników udostępniamy niemal CAŁA GAMĘ LORNETEK NIKON, pogadamy sobie co jest dobre na początek, co na niebo miejskie, co w Bieszczady, co do Namibii, i dlaczego mając jedną nerkę też da się żyć będąc właścicielem modelu WX. :)

Chętnych na takie zajęcia - całkiem luźnie i przyjemne - proszę o wpisywanie się tu jako jakiś mały cytat. A prywatną wiadomością można mnie zaatakować, jeśli jakiś temat interesuje Was szczególnie.

Jeśli chętnych nie będzie - pójdę sobie fotografować żaby w strumyku.....

 

 

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.