Skocz do zawartości

16 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Zapisy.


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Adamo napisał:

Moi drodzy,

chciałbym zasięgnąć waszej opinii na temat grilla.

A mianowicie mam na myśli zawartość, czy robimy kiełbasę dla wszystkich i ser dla wegetarian? czy ser dla wszystkich?

 

W zeszłym roku trzeba było "ratować" ser dla wegetarian przed mięsożercami, którzy najpierw rzucili się na kiełbę a potem jedli co popadnie.

Więc ser musi być i to sporo.

Jeszcze na zlocie będą WEGANIE. Weganie nie jedzą sera, bo nie jedzą mleka. I jaj i innych odzwierzęcych produktów.

Więc kilka cukinii i bananów (pieczone na grillu są mega pyszne!!!) też jest potrzebnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2019 o 13:51, Bellatrix napisał:

Rzeczywiście potrzebne mi niebo tak ciemne, że notatek nie widać. A poza tym nie po to się jedzie na zlot.

Ależ oczywiście, że właśnie po to przyjeżdża się na zlot, by mieć jak najciemniejsze niebo!

Adela, a w temacie Twoich rozterek i kłopotów: jest coś takiego jak LATARKA - mała rzecz do usuwania dużych problemów :)

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
  • Kocham 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

50 minut temu, Ursula napisał:

W zeszłym roku trzeba było "ratować" ser dla wegetarian przed mięsożercami, którzy najpierw rzucili się na kiełbę a potem jedli co popadnie.

Więc ser musi być i to sporo.

Jeszcze na zlocie będą WEGANIE. Weganie nie jedzą sera, bo nie jedzą mleka. I jaj i innych odzwierzęcych produktów.

Więc kilka cukinii i bananów (pieczone na grillu są mega pyszne!!!) też jest potrzebnych.

Ja już to mówiłem w zeszłym roku. Przecież żaden z nas (mięsożerców) nie zabronił Wam poczęstować się naszymi kiełbaskami. Nawet zachęcaliśmy. ;)
Trzeba się dzielić!
:lol:

 

17 godzin temu, sidiouss napisał:

To ja może zapytam od drugiej strony, z racji, że to mój pierwszy zlot - czy coś wziąć ze sobą na chociażby takiego grilla? Kiełbaski, piwko, napoje? 

Sprawa wygląda tak:
Piwko: organizator jest na tyle uprzejmy, że jak zawsze poczęstuje nas piwkiem. Jednakże uważam, że z grzeczności nie wypada wypić więcej jak kilka darmowych piw :lol: więc koniecznością jest wziąć zapas napojów. Czym i jakimi ilościami ktoś lubi się odprężać to oczywiście sprawa indywidualna. Niemniej zwykle zlotowicze zahaczają o sklep w drodze na zlot. A i tak najczęściej w sobotę ktoś jedzie do sklepu, bo brakło :D
Jedzenie: Zależnie od spustu :) Jedzenie na zlocie jest dobre, i śniadanie i obiadokolacja, a także grill powinny zaspokoić normalny żołądek przeciętnego człowieka, ale... co wtedy, gdy się zachce coś przekąsić o drugiej w nocy? Albo jak sobie siądziemy przy napoju i gadamy, i coś wypadałoby przekąsić? Więc przekąski i dodatkowe jedzonko jak najbardziej warto sobie kupić w drodze na zlot.
Inne napoje: Woda, cola, sok itp. Też warto kupić.


Poza tym: W hotelu jest bar. Można sobie zamówić napoje, dodatkowe pożywienie.
Niedaleko, kilka kilometrów niżej jest całkiem nieźle zaopatrzony sklep typu MarcPol. Ja znalazłem tam wszystko, czego potrzebowałem, nawet jakieś awaryjne rzeczy typu: tabletki przeciwbólowe, plastry itp.

 

Edytowane przez wimmer
  • Lubię 1
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2019 o 10:25, Winter napisał:

Jeszcze jedno pytanie - czy ktoś ze zlotowiczów przyjeżdżających w środę ma pożyczyć tego typu sprzęt ?

https://allegro.pl/oferta/taboret-gazowy-7-5kw-100-zeliwa-zestaw-podlacz-7723415126

mieć mogę mieć
ale butli wybacz nie będę tachał

tyle, że planowałem w czwartek przybyć - przekonaj mnie :icecream:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małą prośbę - Chyba do Gryfa188 ale i też do innych którzy znaleźli bliższą niż Roztoki i bliższą niż górka w Stężnicy miejscówkę w okolicach ośrodka z dobrym widokiem na południowy horyzont :) Proszę wskażcie miejsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, roberciu napisał:

mieć mogę mieć
ale butli wybacz nie będę tachał

tyle, że planowałem w czwartek przybyć - przekonaj mnie :icecream:

Już sobie zamówiłem więc możesz spokojnie przyjechać w czwartek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ax napisał:

Mam małą prośbę - Chyba do Gryfa188 ale i też do innych którzy znaleźli bliższą niż Roztoki i bliższą niż górka w Stężnicy miejscówkę w okolicach ośrodka z dobrym widokiem na południowy horyzont :) Proszę wskażcie miejsce :)

Nie ma sprawy , jak będziemy na miejscu to omówimy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od

6 minut temu, MateuszW napisał:

Ja też jestem chętny na taką miejscówkę :)

W tej materii od lat zawsze wygląda to tak, że wieczorem tworzą się dwie grupy: jedna do Roztok Górnych druga do Namibii. Ci pierwsi jadą na miejsce, (Darek Bobak, wypowiedz się) a dla tych do Namibii zabrakło biletów lotnicznych i "rzeźbią" spod domków. 500 m od naszego ośrodka jest super dolinka skierowana na południe z komfortową wiatą na rupiecie, termos i drzemkę.

image.thumb.png.72b91ca2e4c87f459694fdb98b8738cf.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Adamo napisał:

A mianowicie mam na myśli zawartość, czy robimy kiełbasę dla wszystkich i ser dla wegetarian? czy ser dla wszystkich?

ogórki małosolne dla wszystkich !! :D ...jako dodatek do kiełbasy ofkors ;) 

A tak całkiem serio to myślę, że warzywa z grilla były by idealne jako uzupełnienie powyższych plus jako danie główne dla ew. wegan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę jestem w stanie zaspokoić głód kilku osób. Będzie fasolka po bretońsku na kiełbasce, boczusiu itp. + danie meksykańskie z ryżem, które chyba przyjęło się na ostatnim zlocie zimowym. Gotuję na miejscu więc będzie to świeże jedzonko...jedno na obiad, drugie na kolacje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, ax said:

Jeśli brakuje rączek do grillowania to ja się polecam do pomocy, muszę tylko jakiś astrofartuszek astroszefa załątwić ;):)

Ja w tamtym roku nałykałem się dymu i to bez fartuszka i w tym również pomogę odwracać kiełbasę na ruszcie (która nie bedzie spadać przez duże szczzeliny w ruszcie, bo w ubiegłym roku dokręcili ruszty/siatki o drobniejszych oczkach :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcin_G napisał:

Ależ oczywiście, że właśnie po to przyjeżdża się na zlot, by mieć jak najciemniejsze niebo!

Adela, a w temacie Twoich rozterek i kłopotów: jest coś takiego jak LATARKA - mała rzecz do usuwania dużych problemów :)

Latarkę to ja mam ale do obrony (jakby mnie ktoś napadł na obserwach, to zapalam, rzucam daleko w krzaki i krzyczę "aport" :laugh: ). A co do szkicowania, to nie potrzebuję nic dodatkowego zapalać. Jest na tyle jasno, że wszystko widać. Wybieram się zwłaszca, gdy jest "późny" księżyc. Pięknie rozświetla notatki ale przy tym nie oślepia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Bellatrix napisał:

Latarkę to ja mam ale do obrony (jakby mnie ktoś napadł na obserwach, to zapalam, rzucam daleko w krzaki i krzyczę "aport" :laugh: ). A co do szkicowania, to nie potrzebuję nic dodatkowego zapalać. Jest na tyle jasno, że wszystko widać. Wybieram się zwłaszca, gdy jest "późny" księżyc. Pięknie rozświetla notatki ale przy tym nie oślepia. 

Myślę, że widok znanych obiektów pod prawdziwie ciemnym niebem wynagrodzi trudności w dostrzeżeniu notatek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ursula napisał:

 

W zeszłym roku trzeba było "ratować" ser dla wegetarian przed mięsożercami, którzy najpierw rzucili się na kiełbę a potem jedli co popadnie.

Więc ser musi być i to sporo.

Jeszcze na zlocie będą WEGANIE. Weganie nie jedzą sera, bo nie jedzą mleka. I jaj i innych odzwierzęcych produktów.

Więc kilka cukinii i bananów (pieczone na grillu są mega pyszne!!!) też jest potrzebnych.

 

Z przyjemnością wciągnę pieczonego banana, tym bardziej że nigdy takiego nie próbowałem :)

 

Edit:

Właśnie ogarniam temat. WOW 

We święta testing :D

Edytowane przez BODI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie jako że przylatuje z Angli więc nie będę miał teleskopu ani montażu ani nic innego w zasadzie nawet statyw mi się chyba nie zmieści i był bym ciekaw czy mógł bym się zainstalować na kogoś teleskopie zwykła lustrzanka i 50mm obiektywem tak dla zabawy i nauki z materiałem jestem ciekaw czy coś by z tego wyszło poza tym bardzo chciałbym zrobić zdjęcie drogi mlecznej, była by taka możliwość?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Darula napisał:

Hej mam pytanie jako że przylatuje z Angli więc nie będę miał teleskopu ani montażu ani nic innego w zasadzie nawet statyw mi się chyba nie zmieści i był bym ciekaw czy mógł bym się zainstalować na kogoś teleskopie zwykła lustrzanka i 50mm obiektywem tak dla zabawy i nauki z materiałem jestem ciekaw czy coś by z tego wyszło poza tym bardzo chciałbym zrobić zdjęcie drogi mlecznej, była by taka możliwość?? 

Jak chcesz to mogę zabrać statyw chociaż za dużo Ci to nie da. Chyba że startrailsy chcesz popróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adamo napisał:

Oj bardzo ale to bardzo mi pomogliście.

Zrobię tak: kiełbasa dla wszystkich a ser i warzywa dla wegetarian i jednej weganki.

Oczywiście będę stał i sprawdzał z listą.

:)

Logika nakazuje zrobić zlot z zakazem wjazdu dla tych "weg"-owatych. Problem z grilllem rozwieje się jak stratusy przed ważnym zakryciem!

 

:sorry:

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.