Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No ja tego jezyka uczylem sie wiele, wiele lat. Cala podstawowa szkola i jeszcze chwile w sredniej. Nas zmuszali do nauki, wiec nie bardzo chcielismy. Teraz nawet takie minimum, ktore pamietam, zawsze gdzies sie przyda. Przynajmniej czytac potrafie, a poza tym nasze jezyki sa bardzo podobne. Najwieksza bariera dla nowouczacego sie, to zapewne nauka alfabetu :)

 

My podobnie uczyli Angielski , teraz zaluje ze mial z niego 3 , a Polski nie uczylem w ogulie , poprostu pozmiawial z ludzmi , czytalem czasopisma, krzyzuwki ...i jakos sie nauczulem , tylko z pismiem problem , trzeba poznac sie z nauczytelke z podstawuwki , morze wsrod Waws so tacy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My podobnie uczyli Angielski , teraz zaluje ze mial z niego 3  , a Polski  nie uczylem w ogulie , poprostu pozmiawial z ludzmi , czytalem czasopisma, krzyzuwki  ...i jakos sie nauczulem , tylko  z pismiem problem , trzeba poznac sie z nauczytelke z podstawuwki , morze wsrod Waws so tacy. :D

 

Ja piernicze, Siergiej! To co na pisze nie jest w najmniejszym stopnu zlosliwe :) ale twoja ortografia mine powala :blink::ha: No po prostu ROTFL.

 

Pozdrawiam.

 

Ps. W ogole sie nie przejmuj. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piernicze, Siergiej! To co na pisze nie jest w najmniejszym stopnu zlosliwe :) ale twoja ortografia mine powala  :blink:  :ha:  No po prostu ROTFL.

 

Pozdrawiam.

 

Ps. W ogole sie nie przejmuj. :)

 

 

Гансе , краще я буду писати погано по-польськи , ніж добре по-українськи , або по-російськи , чи не так? :D

 

Поясни що означає ROTFL :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tego jezyka uczylem sie wiele, wiele lat. Cala podstawowa szkola i jeszcze chwile w sredniej. Nas zmuszali do nauki, wiec nie bardzo chcielismy. Teraz nawet takie minimum, ktore pamietam, zawsze gdzies sie przyda. Przynajmniej czytac potrafie, a poza tym nasze jezyki sa bardzo podobne. Najwieksza bariera dla nowouczacego sie, to zapewne nauka alfabetu :)

nom ale alfabet (przynajmniej drukowany i częśc pisanego) już znam :D

 

Ja piernicze, Siergiej! To co na pisze nie jest w najmniejszym stopnu zlosliwe :) ale twoja ortografia mine powala  :blink:  :ha:  No po prostu ROTFL.

 

Pozdrawiam.

 

Ps. W ogole sie nie przejmuj. :)

On jest usprawiedliwiony <_< aha w j. polskim nie ma wyrazu mine, w angielskim tak ale w polskim nie. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piernicze, Siergiej! To co na pisze nie jest w najmniejszym stopnu zlosliwe :) ale twoja ortografia mine powala  :blink:  :ha:  No po prostu ROTFL.

 

Pozdrawiam.

 

Ps. W ogole sie nie przejmuj. :)

 

Hans! Policz swoje własne błędy. Krótka wypowiedź, a kilka znajdziesz.

 

Może jestem trochę złośliwy.

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Гансе , краще я буду писати погано по-польськи , ніж добре по-українськи , або по-російськи , чи не так?  :D 

 

  Поясни що означає ROTFL  :o

 

IRCowskie skróty

 

OMG - o moj Boze

IMO - wg. mnie

WTF - co u licha?

OFC - oczywiscie

LOL - kazdy chyba wie smiech

ROTFL - tarzanie sie po ziemii ze smiechu

BTW - jak juz o tym mowimy

HGW - .... go wie

THX/THNX - dzieki

AFAIR - z tego co pamietam

AFAIK - z tego co wiem

 

I prosze nie bukwami... to bylo glupie... (tzn. z mojej strony, uh...)

 

:icon_redface:

 

>Hans! Policz swoje własne błędy. Krótka wypowiedź, a kilka znajdziesz.

 

>Może jestem trochę złośliwy.

 

Uuu... ale mi sie za to dostanie...

 

 

:boks::whip::lanie::pain10::die:

 

Jeszcze raz przepraszam. Klepie ten download w kolko od dwoch dni i zaczynam szybciej pisac niz myslec...

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sergiej!

Ortografią sie nie martw - nalezy się Tobie wielki pokłon za to, że miałeś odwagę mimo teoretycznej bariery językowej odezwać się w imię wspólnej pasji!

Podziwiam Twoją odwagę tak jak podziwiałem Wasze męstwo podczas wyborów prezydenckich.

 

Trzymaj tak dalej!

 

I załatwiaj urlop na jakiś zlocik a może wpadniesz na wczesy z rdzinka na Kudłacze (ok. 50 km od Krakowa)?

 

Pozdrawiam

 

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sergiej!

Ortografią sie nie martw - nalezy się Tobie wielki pokłon za to, że miałeś odwagę mimo teoretycznej bariery językowej odezwać się w imię wspólnej pasji!

Podziwiam Twoją odwagę tak jak podziwiałem Wasze męstwo podczas wyborów prezydenckich.

 

Trzymaj tak dalej!

 

I załatwiaj urlop na jakiś zlocik a może wpadniesz na wczesy z rdzinka na Kudłacze (ok. 50 km od Krakowa)?

 

Pozdrawiam

 

Paweł Maksym

 

Dziękuje , Paweł , za zaproszenie i cieple słowa , morze spotkamy się na zlocie w Bieszczadach ( dobrze ze urlop mogę załatwić sobie w każdej chwili)

 

Jak teraz mój polski ? :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siergiej - jest bardzo dobrze. Jestem pełen podziwu. Nie każdemu z nas chce się włożyć trochę pracy, aby napisać tekst poprawnie. Brawo :helo:

 

A z czasem, jak będziesz dalej pisał na naszym forum, nabierzesz wprawy. Znajomość języków obcych to cenna sprawa, szczególnie teraz kiedy Europa powoli się łączy. Dzięki takim ludziom jak Ty zniknie także granica między Polską i Ukrainą.

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Siergiej!

Byłem w 1994 roku we Lwowie. Pamiętam tą wyprawę bardzo dobrze i miło wspominam. Miasto pełne zabytków w którym czuje się "ducha historii" i dawną wielokulturowość, bardzo przypominające swoim charakterem Kraków. Wyjechałem z wycieczką autokarem i niewiele mogliśmy wtedy zwiedzić poza miejscem docelowym jakim był Lwów - no może jeszcze Gródek Jagielloński. Jechaliśmy w pewnego rodzaju - "mini konwoju" pod osłoną nocy aby za dużo nie zobaczyć. :D Takie były czasy.

Miejmy nadzieję, że czasy te minęły bezpowrotnie.

Pewnie nie raz jeszcze się wybiorę - wycieczek organizowanych jest coraz więcej np. w okolice granic Rumunii. Marzy mi się Kamieniec Podolski. :rolleyes:

Mój znajomy z którym współpracuję pochodzi ze Lwowa, kiedyś wraz z rodziną musiał opuścić to piękne miasto.

Zafundowaliście nam przez te kilka tygodni przed i w czasie wyborów wiele emocji i całe szczęście, że zakończyło się pomyślnie.

Wywalczyliście sobie bardzo dużo, znaleźliście miejsce w sercach wielu europejczyków - przedewszystkim Polaków, poprzez konsekwentne dążenie do obranego celu - jakim jest wolność.

Uczcie się na naszych błędach, których My jako Polacy popełniliśmy i popełniamy całkiem sporo, no ale pewnie taka jest cena tych dążeń.

Życzę miłego pobytu na naszym forum i wielu, wielu nowych znajomości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi hi, byłem na kijowskiej stronie, przeczytajcie, bo warto :)

To relacja żony AstroFana :banan:

 

Первая мысль, написать такую статью, пришла мне в голову, когда мой ненаглядный продемонстрировал свой рассказ с картинками про телескоп. Я тогда подумала, что для справедливости надо было бы написать и мое мнение, как-никак этот «зверь» стоит и в моем доме тоже. Сказать по правде, когда Паша, торжественно объявил мне о покупке телескопа, я была просто в ярости. Не новый телевизор, не поездка в далекие страны, не шубу мне!!! Еще больше меня разозлила цена. За кусок трубы такие деньги! Ничего себе хобби! Недели три нас штормило: телескоп вспоминался при любом удобном случаи. А когда эту штуку принесли домой, я была единственной, кто не хотел на него смотреть. Хотя надо отдать должное Пашке, он пытался смягчить мою травму от покупки телескопа, и цвет для корпуса выбирала я - ярко желтый! Я начала оттаивать только когда увидела, что его сильно огорчает мое равнодушие к предмету его страсти. Посмотрев, первый раз я поняла: Во-первых, телескоп это интересно, во-вторых, на мне забыли сделать кнопку выключения темперамента – больше 5 секунд смотреть в одну точку я не могла. Но больше всего меня поразило рвение, с которым мой любимый занимался астрономией и наблюдениями, что-то в быту я такого не замечала. Первое время я не знала злиться мне или радоваться, но потом подумала, раз есть такое рвение к астрономии, значит и в других сферах есть, просто мне они еще не открыты. Потом мне пришло в голову, что удобно иметь такой стимул для него. Для честного обмена тебе телескоп и наблюдения, а мне в подарок мытая посуда. Это похоже на шантаж, если не считать того, что посуду он должен мыть и так. Поэтому я считаю это стимулом к мытью посуды. Советую и вам попробовать. Кроме того, можно использовать для собственного отдыха поездки на наблюдения. Например, я пожалела, что не поехала с ним в КрАО, судя по фотографиям, природа потрясающая. Так что в следующий раз обязательно. Хочу также вам, женщины, посоветовать чаще садиться на колени к любимым, когда они читают в интернете «Астрофорум». Замечательное чтение вдвоем. Тем более там обсуждаются очень полезные для нас темы. За одну из них нам надо отдельно поблагодарить некоего «Хрюнделя». Теперь внимательно припомните, не стал ли ваш муж, последнее время, наконец-то закрывать крышку унитаза. Если да, то он читал рассказ про то, чем отличается культурный человек от некультурного. Теперь вы понимаете, как полезны «астрофорумы» и если бы там проводился такой ликбез хотя бы раз в неделю, глядишь, через год, мы бы гордились своими самыми умными, внимательными и обаятельными мужчинами, а может, и сами увлеклись астрономией.

 

P.S. (для мужчин)

 

Между прочим, когда я рассказала мужу о своем желании написать эту статью, он мне сказал: «У нас на сайте демократия, дашь прочитать, и я решу публиковать или нет, да и только в разделе «Юмор». Я считаю это недоработкой, потому что, если бы мы участвовали больше в вашей жизни, а вы в нашей, может быть, мы стали ближе, чем звезды.

 

Элина Преснякова (лучшая половина S.Fire).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi hi, byłem na kijowskiej stronie, przeczytajcie, bo warto :)

To relacja żony AstroFana  :banan:

 

 

Элина Преснякова (лучшая половина S.Fire).

 

 

Pasowało by te relacje przetłumaczyć i przeczytać każdej żonie astrofana. :D

A Pasza (Pawel Presniakw) - jest prawdziwy fan , przez cale noc morze wypatrzywac rożne białe plamki

Na zdjęciu przy komputerze , dziwi się z naszego Saturna. (Pilipowiczi pod Kijowem 14.padz. 2004r)

post-1549-1105692110_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Leszka - keee?  :D

 

:) Leszek napisal do Cygnusa, ze:

 

Milek, ty zapomniales, ze my jezyka rosyjskiego uczylismy sie wiele lat temu, a mlodzi go (jezyka) nie znaja. Przetlumacz wszystko na polski.

 

Siergiej chyba zrozumial, ze to jego prosza i teraz mozolnie trenuje ortografie po moim wczesniejszym wyskoku. :)

 

Ja kompletnie nie kumem o co chodzi ze slowem "wartuje" :) (ze to warte?)

 

A swistak siedzi i zawija w te papiaerki ... :ha:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.