Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy,

 

Napisz kilka słów o sobie, skąd taka pasja, skąd dowiedziałeś się o naszej społeczności? Mamy nadzieję, że spodoba Ci się u nas i pozostaniesz z nami na dłużej.

 

Więcej informacji o Astro-Forum.org znajdziesz tu:

 

INFORMACJE O ASTRO-FORUM.ORG

 

Pozdrawiamy,

Rada Forum

  • Lubię 4
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Uff! Na każdy zebraniu jest tak, że ktoś pierwszy musi podnieść rękę (czy coś takiego :) )....

 

No więc zamieszkuję obecnie pomiędzy Wrocławiem a Otmuchowem.

W tym roku skończyłem Wydział Mechaniczny na PWr.

Pracuję w zawodzie... :ph34r:

 

 

Jeśli chodzi o astronomię to od lat interesowałem się takimi klimatami, czytałem książki typu:"Błękitna kropka", "Czas Marsa", "Krótka historia

czasu", "Hiperprzestrzeń" ect...

Oprócz tego miałem chyba wszystkie numery "Świat Nauki" .

Ale na niebie to umiałem tylko znaleźć Słońce, Księżyc, Wielką Niedźwiedzicę, Oriona i Wenus (jak rano lub wieczorem była widoczna :wacko: ).

Jakby to powiedzieć nie wiedziałem co z czym się je.

 

No i jakieś pół roku temu kupiłem sobie książkę "Niebo na weekend"

i zacząłem się bawić w astroamatora :) .

 

Jeśli chodzi o społeczność to zacząłem szukać w goglu

i trafiłem na astro4u (witam wszystkich bywalców astro4u) gdzie występuję pod tym samym nickiem, a stamtąd na to forum, i taka to historia.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , bracia milosnicy asnronomii .

Mieszkam na Ukrainie , m. Ternopol , mniej-wiecej znam Polski jezyk,

Posiadam 230 mm M-K , 175 mm Newton , Tair 3-M , Canona 20D , kamerku Philipsa.

Czas od csasy robie zdjecia , (wczoraj lapaw Maczholca) , co Wy na-to ze by ja przyloczyw cie do Waszego grona? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Siergiej na Forum , napisz coś o sobie . Uczysz się czy pracujesz ? Czy w Twoim mieście masz kolegów którzy interesują się astronomią ?

 

O sobie - szkola , studja ( inzynier-mehanik) , wojsko(pancerniki) , praca na panstwowej fabryce (wojskowe anteny satelitarne) , po dwuch latah pracy ,nie wiem na kogo, zalozyw wlasna firme - produkcja malych talerzykow sat (w latah 90-h nawet eksportowal ich do Was) , teraz mam sklep -(pralki, loduwki, RTW i t.p.) Pracuje z zone i synem . Ostatnio mam wiecej czasy dla swego hobby i mam nadzieje ze ten czas ,z Wasze pomoce, nie zmarnuje. :)

Babcia i dziadek mieszkali w Polsce , matka terz tam sie urodzila.

Mam znajomych w Rzeszovie , Lancucie, Przemyszlu ...

 

W moim mieście nie ma kolegów którzy interesują się astronomią (i w odleglosci 120 km w kazde strone tez niema ) :(

 

Na razie wystarczy , Saturn jurz pokazaw sie , do pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce najciemniejsze miejsće jest w Bieszczadach przy granicy z Ukrainą. Ciekawi mnie jak ciemno jest u Was i gdzie najciemniej?

 

U nas wszedzie ciemno :) , a najciemniejsze w Karpatach i na Krymskiej Polwyspie ( КрАО- крымская астрономическая обсерватория ) tam jest bardzo duzych teleskopow , najwiekszy 2,6 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Siergiej,

 

Jest nam bardzo milo, ze zagosciles w naszych, skromnych progach. Mam nadzieje, ze zostaniesz juz na dobre. Zawsze uwazalem, ze trzeba poszerzac horyzonty, a granice sa tylko "sztucznym" wytworem. Wszyscy jestesmy jedna rodzina, a tym bardziej my, pasjonaci astronomii, ktorzy wyjatkowo zdaja sobie sprawe, czym jest ziemia.

 

Mam nadzieje, ze spotkamy sie na jakims naszym/waszym zlocie. U nas jestescie zawsze mile widziani. Jezeli bedziesz wybieral sie do polski, zawsze mozesz liczyc na nasza pomoc.

 

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do udzialu w dyskusjach. Jezykiem sie nie przejmuj, piszesz bardzo zrozumiale!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sierdiecznyj priviet!

 

W Krymu ja był kogda-to. Iz Sewaswtopola w Jałtu czerez Bajdarskij Pierevał jechał, wozle KrAO (Aj Petri?).

 

Po ukraińsku nie umiem :(

 

Z pewnością są miejsca z ciemnym niebem na Ukrainie, ale czy masz takie koło domu?

 

Hi hi, zastanawiały mnie "pancerniki".

Znaczit TANKI ili KRIEJSIERA?

Po polsku PANCERNIK to okręt wojenny, Drednaught... (KRIEJSIER to, zdaje się, krążownik).

 

Czołem!

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam_Jesion -diekuje - bedzimy poszerzac horyzonty , powiedz gdie i kidy bede kolejny zlot , mam namiar przyechac .

 

cygnus - przypomnil jak sie po polsku tanki - Czolgi (l z kreske) , a niebo u mnie paskudne , - miasto 250 tys , jedna z glownych ulic , za 30 m Bank z reklamami swietlnymi ( przydaw-by cie tank z kalibrem 125 mm zeby walnuc po tej reklamie) :)

 

 

Adamo - moje dziadkowie byli Ukraincami , mieszkali pod Lubaczowem (Rzesz. woj.)

,potem ich przemescili z cale rodzine na Ukraine . Ty masz Tair , Canon 300D ? Morze twoje zdjecia jest na www.astronomy.ru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razom nas bagato !

 

 

Witamy bracie !

 

Świetnie, że jesteś bo może ziści się mój sen o ekstremalnym zlocie na Popie Iwanie w Ukraińskich Karpatach - Gorgany - Czarnohora - tam niebo piękne a było tam niegdyś Polskie obserwatorium.

 

Na Ukrainie są obserwatorzy zakryć gwiazd przez asteroidy.

 

Mam nadzieję, że zagościsz u nas na stałe i będzie to twoje forum tak jak jest po trosze każdego z nas.

 

Pozdawiam i zapraszam do Łodzi.

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Edytowane przez Pawel_Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alo Alo !! :)

 

Tak może krótko... '85 rocznik Ostrów Wielkopolski... nadal się uczę (systemy i sieci komputerowe), ogromny optymista.

 

 

Od bardzo dawna patrzę w gwiazdy, ale tylko marząc.. :P do niedawna nie rozróżniałem astronomii od astrologii :P i widziałem tylko ze gwiazdy świecą i że jest Duży Wóz i teraz jest ciut lepiej.. ( właściwie od tranzytu Wenus ) Z tego ze mam dość słaby wzrok rozpoznaje te "najjaśniejsze" gwiazdozbiory... :rolleyes: Uzbrojony w lornetkę produkcji rodzimej, zainteresowały mnie obiekty które są podobne do gwiazd ale nimi nie są ( pamiętam jak głowiłem się nad M42 " niby gwiazda, ale cos jakby rozmyta " ). Później poszło z górki : pożyczona "obrotowa mapa nieba" biblioteka przyszła na pomoc z książką "Spacer Po Niebie" ... i zaczęło się na dobre. :) Obecnie zbieram pieniądze na cokolwiek lepszego od mej lornetki..

 

 

Śledzę parę grup dyskusyjnych i staram się oglądać hmmm zjawiska które są w moim zasięgu ( właśnie czekam na pogodę aby spróbować znaleźć C/2004 Q2" ) . Mam nadzieje, że nasza "współpraca" bedzie przebiegać bardzo bardzo pozytywnie :)

 

 

 

Pozdrawiam :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razom nas bagato !

Witamy bracie !

 

Świetnie, że jesteś bo może ziści się mój sen o ekstremalnym zlocie na Popie Iwanie w Ukraińskich Karpatach - Gorgany - Czarnohora - tam niebo piękne a było tam niegdyś Polskie obserwatorium.

 

Na Ukrainie są  obserwatorzy zakryć gwiazd przez asteroidy.

 

Mam nadzieję, że zagościsz u nas na stałe i będzie to twoje forum tak jak jest po trosze każdego z nas.

 

Pozdawiam i zapraszam do Łodzi.

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

 

Serdecznie zapraszm na Ukraine , musze lecic , zona ..... jutro pogadamy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.