Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem zielony w tym temacie ,ale od dawna mnie interesowało a teraz spełniam swoje marzenia i od wigili jestem posiadaczem teleskopu, którego nie mogę połączyć przez wifi z samsungiem s8, wczoraj we wrocławiu zakupiłem uzywanego Canona  350d a disiaj dowiedziałem się że za słaby sprzęt  że 400d lepszy. I tak się zaczyna przygoda z astro. Pozdrawiam. 

Message_1434215160105.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich. Mam na imię Mateusz i mieszkam we wsi Ligota w woj. śląskim. Astronomią interesuje się odkąd pamiętam, ale dopiero od kilku lat pochłonęła mnie na tyle, że każdy możliwie znaleziony wolny czas poświęcam na czytanie książek, przeglądanie forów astronomicznych, a także zgłębianie tajników astrofotografii. Niestety nie posiadam jeszcze żadnego sprzętu do obserwacji, jednak gdy tylko znajdą się jakieś fundusze to zamierzam zainwestować i w końcu sięgnąć wzrokiem nieco dalej. Z wykształcenia jestem ratownikiem medycznym, jednak dosyć szybko wypaliłem się zawodowo i obecnie rozglądam się za czymś innym :) Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,

Mam na imię Paweł i mieszkam w Ostródzie. Przygodę z astronomią dopiero planuję zacząć. Zawsze mnie to w jakimś stopniu interesowało, ale nigdy nie na tyle, aby podjąć jakieś kroki. Aż do teraz. Planuję na początek zakupić niedrogi sprzęt dla początkujących, nie ukrywam, że będę prosił o podpowiedzi użytkowników tego forum. Warto korzystać z wiedzy i doświadczenia innych.

Pozdrawiam serdecznie

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Mam na imię Maciek, jestem z Wałbrzycha, mam 32 lata. Mój kontakt z astronomią amatorską zaczął się w lutym 2019 roku. Od tamtej pory mam problemy finansowe i jestem ciągle niewyspany, zacząłem także nienawidzić chmur. Mimo tego dobrze mi z tym i nie zamierzam tego zmieniać :emotion-5:

Pozdrawiam wszystkich użytkowników i życzę każdemu pogodnych nocy.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów:brawo:Mam obecnie 16 lat, astronomią interesuje się od 2015 roku, kiedy udało mi się zaobserwować częściowe zaćmienie Słońca (20 marca) idealnie widoczne z terenu Polski i również jako dość głębokie zaćmienie z mojego miejsca zamieszkania. Od tego czasu zagłębiałem się w wiedzę astronomiczną wśród której były informacje o zaćmieniach, koniunkcjach, opozycjach i tym podobnych rzeczach, oraz samych obiektach Układu Słonecznego i Głębokiego Nieba. Mam za sobą 1 zaćmienie Słońca (częściowe), 2 zaćmienia Księżyca (częściowe w 2017 i całkowite w 2018) i  2 obserwowane opozycje (wielka opozycja Marsa w lipcu 2018 i opozycja Jowisza 10 czerwca 2019). W obecnej chwili jestem w trakcie zbierania pieniędzy na pierwszy teleskop w życiu:D:astronom:
Mam nadzieję, że na tym forum będę dowiadywał się nowych rzeczy o różnych zjawiskach, jak i również dzielił się swoim informacjami i zdjęciami, które będę mógł robić przez swój nowy teleskop.

 

Pozdrawiam serdecznie,

AstroDanny

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie wszystkich

Zaczynam a raczej zaczynamy razem z córką przygodę z tym co odległe i niesamowite.

Dostałem tą stronę od kolegi ze strony FB i powiedział mi że tutaj się dowiem jaki najlepiej kupić sprzęt do obserwacji nocnego nieba

Bardzo bym prosił o porady i opinie co kupić

Dziękuję z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Wojtek i Emilia said:

Witam serdecznie wszystkich

Zaczynam a raczej zaczynamy razem z córką przygodę z tym co odległe i niesamowite.

Dostałem tą stronę od kolegi ze strony FB i powiedział mi że tutaj się dowiem jaki najlepiej kupić sprzęt do obserwacji nocnego nieba

Bardzo bym prosił o porady i opinie co kupić

Dziękuję z góry za pomoc

Witamy na forum. Tego typu tematy mamy tu na porządku dziennym.

Nie ma teleskopu dla każdego, tak więc aby pomóc musimy wiedzieć więcej o Was, oczekujemy także,że pomożecie sobie pomóc czytając najpierw podobne wątki, tak aby nie trzeba było po raz 1000 pisać tego samego i abyście wiedzieli o co pytać.

Widziałem, że już zajęli się Wami koledzy w innym wątku, tak więc jeszcze raz witam i pozdrawiam serdecznie.

AS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem z Tomaszowa Mazowieckiego.

Ta astro zawsze była gdzieś w tle, filmy "Apollo 13" "Grawitacja" "Marsjanin" programy dokumentalne, różne wynajdywanie ciekawostki. Kiepską lornetką też była. Jakieś parę miesięcy temu decyzja- teleskop. Szukając porady rejestracja na forum ,no i wpadłem na całego. 

Dużo jest chorób w tym waszym świecie, najpierw zachorowałem na Dwucalicę złośliwą i  z 8" zrobiło się 10".

Teraz zaraziłem się Okularozą przewlekłą a z nią przyplątała się jeszcze Powerzyca:laughbounce2:.

Co jeszcze na mnie czeka???

Pozdrawiam.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Chcę się przywitać na Astropolis..Dziękuję za przyjęcie do zacnej społeczności. 

Mieszkam w Goerlitz na granicy Niemiec z Polską. Na imię mi Wojtek. Mam 42lata, rodzinę i siedmioletnią córkę którą próbuję zarazić tą piękną pasją.

Astronomia interesuje mnie od zawsze. Jednak cały czas jestem totalnym amatorem. Dopiero teraz przymierzam się do zakupu teleskopu żeby poszerzyć trochę horyzonty.

Bardzo interesuje mnie astrofotografia, i w tej dziedzinie chciałbym sie rozwijać. Trochę sprzetu musze jeszcze dokompletować, no ale nie wszystko na raz.

Narazie dysponuję statywem, Canonem 1200d i lumixem dmc FZ72 który spełnia póki co też rolę małego teleskopu.:hiya:Hi,Hi.

Koledzy, będe Was bacznie obserwował i uczył się. W razie czego pytał o wskazówki, I bądzcie proszę wyrozumiali na moje braki.

Pozdrawiam serdecznie Wojtek.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich obserwatorów nocnego nieba. Mam na imię Andrzej i mieszkam na obrzeżach Krakowa. Czytam forum od wielu lat, niedawno postanowiłem się zarejestrować. Obserwacje astronomiczne prowadzę od ponad 25 lat, w tym czasie spędziłem wiele nocy z teleskopem na obserwacjach różnych obiektów i zjawisk. Przede wszystkim zajmuję się obserwacjami komet i obiektów mgławicowych oraz astrofotografią. W ostatnich latach kilka razy miałem przyjemność prowadzić obserwacje z osobami z forum. Korzystając z okazji chciałem podziękować innym obserwatorom za dzielenie się na forum różnymi informacjami, które inspirowały mnie do prowadzenia własnych obserwacji - między innymi za umieszczanie relacji z obserwacji, opisów posiadanego sprzętu i jego modyfikacjach a także organizowanie wyjazdów na wspólne obserwacje. Pozdrawiam.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy to wszyscy.

No to ten tego nazywam się Marcin, ale wołają na mnie Dasio jakoś tak się przyjęło.

Pochodzę z Czaplinka woj. Zachodniopomorskie.

Astronomia interesowała mnie od dawna, ale głównie układ słoneczny.

I nasza galaktyka.

Po prostu, zanim zacząłem zagłębiać się w temat myślałem, że do obserwacji potrzeba jakiegoś sprzętu wielkości budynku.

I na tym się kończyły wyobrażenia, aż pewnego dnia wpisałem w Google: forum astronomiczne i moje wyobrażenia się odwróciły i zmieniły w realizację, a to również za sprawą kanału astrofaza. 


Staram się nie pakować pieniędzy w sprzęt kupuje to, co muszę i będzie potrzebne, bez czego nie ma mowy o obserwacji.

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na imię Kasia. Od dzieciństwa uwielbiała, patrzeć w niebo.

W ostatnich czasach zainteresowałam się astrofotografią. Niesamowite, jak rozwinęła się technologia za mojego życia. Można wziąć zwykły aparat i uwieczniać cuda nocnego nieba.

Jestem z Warszawy i chętnie bym się dołączyła,  jeśli ktoś wybiera się w plener ;-)

Pozdrawiam.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, klikacz napisał:

Witam

Mam na imię Kasia. Od dzieciństwa uwielbiała, patrzeć w niebo.

W ostatnich czasach zainteresowałam się astrofotografią. Niesamowite, jak rozwinęła się technologia za mojego życia. Można wziąć zwykły aparat i uwieczniać cuda nocnego nieba.

Jestem z Warszawy i chętnie bym się dołączyła,  jeśli ktoś wybiera się w plener ;-)

Pozdrawiam.

Hej,

Śledź ten temat: https://astropolis.pl/topic/64582-mazowiecka-grupa-obserwacyjna-warszawa-i-okolice-spotkania/ 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W sumie to też jestem tu nowy, zatem witam wszystkich!

Mam na imię Łukasz, astronomią interesuję się... można powiedzieć nawet że od 6-letniego dziecka :D. Jestem z Leszna (woj. wlkp.), obecnie jestem na 3 roku studiów w PWSZ w Lesznie na kierunku Elektrotechnika. W 2014 roku spełniłem swoje marzenie i kupiłem teleskop - moja ukochana Synta 10" która wiernie służy mi po dziś dzień :icon_smile:. Poza astronomią interesuję się ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi - głównie burzami. Ostatnio wkręcam się w fotografię krajobrazową, a także w Dalekie Obserwacje. Ponadto dużo jeżdżę rowerem, czasami na długodystansowe, kilkudniowe trasy rowerowe. Uwielbiam także góry, szczególnie miłuję Tatry, które z resztą już trochę schodziłem :icon_smile:. Czasami też lubię pogrzebać w elektronice, szczególnie ostatnimi czasy kombinuję z platformą Arduino Uno.

Cieszę się że mogłem dołączyć do tutejszej społeczności! Nie jestem świeży w astronomii ale na pewno jeszcze dużo się tutaj dowiem. :icon_smile:

Pozdrowienia dla wszystkich i ciemnego nieba życzę! :icon_smile:

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich w sumie to ja też jestem nowy mam 12 lat  astronomią interesuje się od roku . Mój teleskop bresser Messier dobson nt 130 13/650 . Pozdrowienia dla wszystkich i życzę bezchmurnego i ciemnego nieba

Edytowane przez M4teusz
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Na forum zarejestrowałem się 1,5 miesiąca temu i od tego czasu regularnie je przeglądam i korzystam z bogatych zasobów wiedzy, więc wypadałoby się w końcu przywitać :) Mam na imię Radek, jestem z Dolnego Śląska. Astronomią interesuję się od dziecka, czyli lat 80-tych ubiegłego wieku, ale dopiero niedawno postanowiłem poważnie zainteresować się tematem. Obecnie jestem na etapie poszukiwania odpowiedniego dla mnie sprzętu i mam nadzieję, że już wkrótce coś zakupię i będę mógł zacząć obserwacje.

Pozdrawiam i życzę Wam i sobie ciemnego i bezchmurnego nieba :) Radek

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowe osoby na forum :icon_smile:


Nowym forowiczom polecam na sam początek moją mapę (jest tu na forum - zmieści się na wydruku na A4 - więc jest jak brać w plener)

oraz ten program:
https://stellarium-web.org/

 

I poszukanie tematu "Tabela Wimmera".

 

Co do tych dwóch Pawłów to patrząc na twarze na fotografiach nie dałbym głowy, że to ta sama osoba (ale to moim zdaniem).

 

Siema
link do mapki:
czerwiec.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.