Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ps: Obecnie a temacie astro najbardziej doskwiera mi świadomość złej regulacji mojego teleskopu (rozkolimowany) - czytam o saturnie widzianym z wyraźnym cassinim a ja go nie mogę wyodrębnić... :( Niemam wiedzy jak go dobrze skolimować więc narazie nie ruszam, może niedługo na jakimś zlocie...

 

Pozdrawiam,

 

Piotrze, widze, ze jestes z Warszawy (lub okolic). Jak bedziemy jechac na najblizsze obserwacje, to musisz dolaczyc, zabrac sprzet, a ja Ci go skolimuje jak nalezy :) Gdzie mieszkasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że musze przywyknąć do chęci wspólnej pomocy oferowanej sobie przez "nasze" środowisko. Oczywiście pomysł wspólnych obserwacji - lub samego sptkania jest dla mnie bardzo atrakcyjny... Mieszkam w Warszawie gm. Białołęka, os. Tarchomin. Jestem zmotoryzowany i wszelkie wypady w promieniu 50 km. są dla mnie osiągalne i do zrealizowania praktycznie "od ręki"

Może podam e-mail abyś mógł dać mi znać jak będzie się coś działo: Piotrek00@pf.pl

 

Dzięki za zainteresowanie :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie !!

mam na imie Sebastian, tak na powaznie patrze w niebo od czerwca '04 a miesiac pozniej zaczalem regularnie odwiedzac to forum. Musze powiedziec ze jest tu bardzo duzo ciekawych informacji (kopalnia wiedzy) i wiele sie nauczylem czytajac Wasze posty.

Jak dotad niezabieralem glosu gdyz znajdowalem odpowiedzi na wszystkie swoje pytania i zarazem jestem poczatkujacy wiec mam niewielka wiedze zeby sie wdawac w dyskusje.

W tym watku przelamalem lody i mam nadzieje ze bede czesciej zabieral glos :Beer:

 

W koncu trzeba sie zaznajomic z astroamatorska bracia :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Tym bardziej przyjemnie jest mi powitać, że mieszkamy prawie przez "miedzę". Być może kiedyś spotkamy się nie tylko "wirtualnie".

Nad Przeworskiem zapewne tak piękne niebo, jak nad Jarosławiem. Ale dzisiaj nie planuję obserwacji ze względu na spory mróz.

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się od kolegi że jest FORUM astronomiczne więc pomyślałem sobie że zajrze.

Zajrzalem i oniemiałem z zachwytu spodobało mi się tutaj i postanowiłem się zarejestrować .

Astronomią interesuje się już od ponad roku :D ale wciąż jestem żądny wiedzy.

No i to by było na tyle POZDRAWIEM wszystkich.

Papatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się od kolegi że jest FORUM astronomiczne więc pomyślałem sobie że zajrze.

Zajrzalem i oniemiałem z zachwytu spodobało mi się tutaj i postanowiłem się zarejestrować .

Astronomią interesuje się już od ponad roku :D ale wciąż jestem żądny wiedzy.

No i to by było na tyle  POZDRAWIEM wszystkich.

Papatki

 

Witaj, mam nadzieje, ze bedziesz czul sie tu dobrze. W koncu po to jestesmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ponieważ jestem tu nowy pytam czy można tzn. czy nikt się nie pogniewa jeśli poprawi się cudzą fotografię. Kolega Localizer na stronce http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=7077&st=20 zamieścił swoją fotografie Machholtza lecz zdjęcie jekko drży. Pozwoliłem sobie je "uspokoić". Sam posiadam jedynie lornetke Kronos 20x60 i nie mam możliwości wykonywania fotografii. Kiedyś zajmowałem się rekonstrukcją i odnawianiem starych fotografii.... a tu można było sobie pogrzebać w kosmosie więc nie mogłem odmówić sobie tej przyjemności. :Salut:

 

 

 

 

Michał z centrum Polski.

post-1606-1107951398_thumb.jpg

post-1606-1107951495_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie o błyski w narożnikach należy skierować do robiącego zdjęcie ja nie "majstrowałem" przy barwach, ich nasyceniu itp. Retusz polega jedynie na wyeliminowaniu "drgań" na fotografii.

:Salut:

 

Z taka informacja bardzo czesto poprawiamy fotki kolegow. Zdradz troche informacji o technice? Wyglada to niezwykle obiecujaco!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.