Skocz do zawartości

Promowane odpowiedzi

Adam_Jesion    9500

Witamy,

Napisz kilka słów o sobie, skąd taka pasja, skąd dowiedziałeś się o naszej społeczności? Mamy nadzieję, że spodoba Ci się u nas i pozostaniesz z nami na dłużej.

Więcej informacji o Astro-Forum.org znajdziesz tu:

INFORMACJE O ASTRO-FORUM.ORG

Pozdrawiamy,

Rada Forum

• Lubię 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bartolini    343

Witam

Uff! Na każdy zebraniu jest tak, że ktoś pierwszy musi podnieść rękę (czy coś takiego :) )....

No więc zamieszkuję obecnie pomiędzy Wrocławiem a Otmuchowem.

W tym roku skończyłem Wydział Mechaniczny na PWr.

Pracuję w zawodzie... :ph34r:

Jeśli chodzi o astronomię to od lat interesowałem się takimi klimatami, czytałem książki typu:"Błękitna kropka", "Czas Marsa", "Krótka historia

czasu", "Hiperprzestrzeń" ect...

Oprócz tego miałem chyba wszystkie numery "Świat Nauki" .

Ale na niebie to umiałem tylko znaleźć Słońce, Księżyc, Wielką Niedźwiedzicę, Oriona i Wenus (jak rano lub wieczorem była widoczna :wacko: ).

Jakby to powiedzieć nie wiedziałem co z czym się je.

No i jakieś pół roku temu kupiłem sobie książkę "Niebo na weekend"

i zacząłem się bawić w astroamatora :) .

Jeśli chodzi o społeczność to zacząłem szukać w goglu

i trafiłem na astro4u (witam wszystkich bywalców astro4u) gdzie występuję pod tym samym nickiem, a stamtąd na to forum, i taka to historia.

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9500

Witamy, witamy...

Mowisz, ze pracujesz w zawodzie - na fotce wygladasz jak chirurg :) Mam nadzieje, ze spodoba ci sie u nas. Jak masz jakies uwagi (swieze oko) to zapraszam do dyskusji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Siergiej   
Gość Siergiej

Witam , bracia milosnicy asnronomii .

Mieszkam na Ukrainie , m. Ternopol , mniej-wiecej znam Polski jezyk,

Posiadam 230 mm M-K , 175 mm Newton , Tair 3-M , Canona 20D , kamerku Philipsa.

Czas od csasy robie zdjecia , (wczoraj lapaw Maczholca) , co Wy na-to ze by ja przyloczyw cie do Waszego grona? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lemarc    1788

Nie muszisz się pytać. Zarejestrowałeś sie na forum, piszesz w zrozumiałym języku, masz podobne hobby i to wystarczy żeby tu bywać.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
DominikM    1

Witaj !

Jest mi bardzo miło mi powitać Cię na forum ! Jest mi miło tym bardziej, że moja babcia pochodzi z Ukrainy ! :)

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Hans    1740

Witaj i nie przejmuj sie jezykiem. Piszesz bardziej zrozumiale niz nie jeden z nas :)

Pozdrawiam.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Siergiej   
Gość Siergiej

Dziekuje za ciple slowa .

Mi sie tu podoba , chyba na stale tu zostanie. :)

Jesli cos kogos interesuje - pytajcie, odpowiem wszystkim.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PiotrZ    2

Witaj Siergiej na Forum , napisz coś o sobie . Uczysz się czy pracujesz ? Czy w Twoim mieście masz kolegów którzy interesują się astronomią ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
CDev    0

Witamy na forum :D

Gwarantuję, szybko się tu zaklimatyzujesz :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Hery Sasta    0

Witaj!!

Co do języka to na prawde się nie przejmuj, tak jak napisał Hans, ja np. jak się spiesze to tak napiszę że później sam musze sie zastanawiac co to było (a polskie literki raz piszę raz nie)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Siergiej   
Gość Siergiej
Witaj Siergiej na Forum , napisz coś o sobie . Uczysz się czy pracujesz ? Czy w Twoim mieście masz kolegów którzy interesują się astronomią ?

O sobie - szkola , studja ( inzynier-mehanik) , wojsko(pancerniki) , praca na panstwowej fabryce (wojskowe anteny satelitarne) , po dwuch latah pracy ,nie wiem na kogo, zalozyw wlasna firme - produkcja malych talerzykow sat (w latah 90-h nawet eksportowal ich do Was) , teraz mam sklep -(pralki, loduwki, RTW i t.p.) Pracuje z zone i synem . Ostatnio mam wiecej czasy dla swego hobby i mam nadzieje ze ten czas ,z Wasze pomoce, nie zmarnuje. :)

Babcia i dziadek mieszkali w Polsce , matka terz tam sie urodzila.

Mam znajomych w Rzeszovie , Lancucie, Przemyszlu ...

W moim mieście nie ma kolegów którzy interesują się astronomią (i w odleglosci 120 km w kazde strone tez niema ) :(

Na razie wystarczy , Saturn jurz pokazaw sie , do pracy...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W Polsce najciemniejsze miejsće jest w Bieszczadach przy granicy z Ukrainą. Ciekawi mnie jak ciemno jest u Was i gdzie najciemniej?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Siergiej   
Gość Siergiej
W Polsce najciemniejsze miejsće jest w Bieszczadach przy granicy z Ukrainą. Ciekawi mnie jak ciemno jest u Was i gdzie najciemniej?

U nas wszedzie ciemno :) , a najciemniejsze w Karpatach i na Krymskiej Polwyspie ( КрАО- крымская астрономическая обсерватория ) tam jest bardzo duzych teleskopow , najwiekszy 2,6 m.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9500

Witaj Siergiej,

Jest nam bardzo milo, ze zagosciles w naszych, skromnych progach. Mam nadzieje, ze zostaniesz juz na dobre. Zawsze uwazalem, ze trzeba poszerzac horyzonty, a granice sa tylko "sztucznym" wytworem. Wszyscy jestesmy jedna rodzina, a tym bardziej my, pasjonaci astronomii, ktorzy wyjatkowo zdaja sobie sprawe, czym jest ziemia.

Mam nadzieje, ze spotkamy sie na jakims naszym/waszym zlocie. U nas jestescie zawsze mile widziani. Jezeli bedziesz wybieral sie do polski, zawsze mozesz liczyc na nasza pomoc.

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do udzialu w dyskusjach. Jezykiem sie nie przejmuj, piszesz bardzo zrozumiale!!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość cygnus   
Gość cygnus

Sierdiecznyj priviet!

W Krymu ja był kogda-to. Iz Sewaswtopola w Jałtu czerez Bajdarskij Pierevał jechał, wozle KrAO (Aj Petri?).

Po ukraińsku nie umiem :(

Z pewnością są miejsca z ciemnym niebem na Ukrainie, ale czy masz takie koło domu?

Hi hi, zastanawiały mnie "pancerniki".

Znaczit TANKI ili KRIEJSIERA?

Po polsku PANCERNIK to okręt wojenny, Drednaught... (KRIEJSIER to, zdaje się, krążownik).

Czołem!

Edytowane przez cygnus

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adamo    1722

Witaj Siergiej

Witamy na naszym forum.

Twoje korzenie sa u nas w Polsce czyli jestrś w połowie Polakiem :)

Byłem kiedyś w tamtych stronach w Tarnopolu i we Lwowie.

Napewno się u nas zadomowisz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Siergiej   
Gość Siergiej

Adam_Jesion -diekuje - bedzimy poszerzac horyzonty , powiedz gdie i kidy bede kolejny zlot , mam namiar przyechac .

cygnus - przypomnil jak sie po polsku tanki - Czolgi (l z kreske) , a niebo u mnie paskudne , - miasto 250 tys , jedna z glownych ulic , za 30 m Bank z reklamami swietlnymi ( przydaw-by cie tank z kalibrem 125 mm zeby walnuc po tej reklamie) :)

Adamo - moje dziadkowie byli Ukraincami , mieszkali pod Lubaczowem (Rzesz. woj.)

,potem ich przemescili z cale rodzine na Ukraine . Ty masz Tair , Canon 300D ? Morze twoje zdjecia jest na www.astronomy.ru

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Janusz_P.   
Gość Janusz_P.

Witaj Sergieju, następny duży zlocik szykuje się wiosną w Bieszczadach, prawdopodobnie w Roztokach koło Cisnej, mam nadzieję Cię na nim poznać osobiscie :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawel_Maksym    200

Razom nas bagato !

Witamy bracie !

Świetnie, że jesteś bo może ziści się mój sen o ekstremalnym zlocie na Popie Iwanie w Ukraińskich Karpatach - Gorgany - Czarnohora - tam niebo piękne a było tam niegdyś Polskie obserwatorium.

Na Ukrainie są obserwatorzy zakryć gwiazd przez asteroidy.

Mam nadzieję, że zagościsz u nas na stałe i będzie to twoje forum tak jak jest po trosze każdego z nas.

Pozdawiam i zapraszam do Łodzi.

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Edytowane przez Pawel_Maksym

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta