Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Znaczy się - do której formacji zostałem przypisany, bo jestem w jednej osobie?

Literówka: "astrologów nie mamy na szczęście".

 

To, do której kategorii należysz, okaże się po Twojej "twórczości" :) Mam nadzieję, że nie do astrologów, bo tych nie lubimy, tępimy i nie mamy wśród nas (chyba...).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z wykształcenia inżynierem mechanikiem. Z powodu braku jakiegoś pożytecznego zajęcia zająłem się teologią i nauką. Martwi mnie, iż odbiegają one

ogromnie od ustaleń powszechnie przyjętych za poprawnie naukowo. Opieram się w nich jednak na powaznych ustaleniach naukowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

 

Napisz kilka słów o sobie, skąd taka pasja, skąd dowiedziałeś się o naszej społeczności? Mamy nadzieję, że spodoba Ci się u nas i pozostaniesz z nami na dłużej.

 

Więcej informacji o Astro-Forum.org znajdziesz tu:

 

INFORMACJE O ASTRO-FORUM.ORG

 

Pozdrawiamy,

Rada Forum

Hej!

Jestem Wala.

Od prawie 20-lat "bawiłam" się z dziećmi w szkole podstawowej w Łanach w Koło Astronomiczne. Teraz kiedy przeszłam w stan spoczynku mam więcej czasu aby buszować po internecie i tak trafiłam na Astropolis. Trochę wstyd, że dopiero teraz- powinnam tu być dawno. Moje koło astronomiczne przeniosło się do Domu Kultury w Nieznaszynie i dalej próbuje zarażać młodych ludzi swoja pasją. Od zeszłego roku prowadzę stację bolidową PFN 67. I tak się jakoś wokół astronomii moje życie nadal kręci.........

Pozdrowienia dla tak samo zakręconych.-:)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wszystkich użytkowników Astropolis ;). Jestem z Wołomina interesuję się astrofotografią, głównie szerokie kadry, i miedzy innymi fotografuje samoloty na wysokościach przelotowych. Posiadam teleskop Synta 10" który głównie używam do samolotów ale i często przychodzi moment aby skierować go na księżyc lub inne obiekty naszego nieba ;) aby sfotografować lub obserwować.

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) niezmiernie mi miło się z Wami oficjalnie przywitać!
astropolis przyglądam się od dłuższego czasu, ale głównie pochłaniając kolejne porcje praktycznej (a i teoretycznej) wiedzy... i oczywiście inspiracji do obserwacji! ...i nadszedł czas się ujawnić ;)
Zainteresowanie astronomią zaczęło się ok. 10 lat temu, bardziej naukowo, jednak pierwsze kroki w obserwacjach postawiłam w listopadzie 16', astrofotografii w styczniu17'. Od tamtej pory niemal każdą noc spędzam w ten sposób!

Jestem studentką 2 roku fizyki i astronomii, aktualnie mieszkam w Krakowie, pochodzę z Mielca.

Dzięki serdeczne za dotychczasową (pewnie nieświadomą) pomoc i dawki potężnej wiedzy i doświadczenia!

Miło jest znaleźć takich samych zapaleńców :)

Pozdrawiam
Aga

Edytowane przez agu
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

 

Napisz kilka słów o sobie, skąd taka pasja, skąd dowiedziałeś się o naszej społeczności? Mamy nadzieję, że spodoba Ci się u nas i pozostaniesz z nami na dłużej.

 

Więcej informacji o Astro-Forum.org znajdziesz tu:

 

INFORMACJE O ASTRO-FORUM.ORG

 

Pozdrawiamy,

Rada Forum

Witam Jestem Marek z OKOLIC Tarnobrzega

astronomią interesuje się już jakiś czas :P

A ostatnio zakupiłem lepszy sprzęt bresser 10 cala

którym myślę że wystarczy do obiektów DS

i tu mam jedno ważne pytanie który okular

byłby lepszy wixen 12 mm czy 15mm ?

​ Z góry Dziękuje za Odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam :)

Jestem z Włocławka.

Od zawsze interesowało mnie, co dzieję się wokół nas w skali astronomicznej.

Pasjonuje mnie perspektywa eksploracji kosmosu.

Interesuję się nowoczesnymi technologiami, informatyką i grafiką komputerową.

Ostatnio, bywam tutaj dość często, ponieważ zainteresował mnie temat astrofotografii.

Liczę, że pomożecie mi stawiać stawiać pierwsze kroczki w tym temacie :)

 

Edytowane przez serwa
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich.

 

Czy tematyka astro jest lub będzie moją pasją? Jeszcze nie wiem!

 

Chciałbym żeby tak się stało. Dlatego zaczynam w tym miejscu, czyli, jak się domyślam, wśród osób, które poczuły już "to coś" i zdecydowanie są pasjonatami tematyki.

 

Tak więc... WYRUSZAM W NOWĄ PODRÓŻ!

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Atronomia zawsze mnie fascynowala pomyślałem dlaczego by nie zacząć przygodę z nią związana. Mieszkam w Zielonej Górze warunki mam kiepskie (balkon) i mało czasu ale jestem pozytywnie nastawiony. Narazie dużo czytam i rozglądam się za pierwszym sprzętem, myślę że będzie to lornetka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć witam wszystkich jestem Szymon krótko o mnie "bawię się prądem ,programuje plc na statkach i platformach morze północne" ,mieszkam sobie pod Rotterdamem w Holandii .Moja przygoda z astronomia zaczęła się niedawno początek 2017 "zielony jak trawka na wiosnę :)" w sumie mogę napisać ze moja żona mnie zaraziła ,na początku tego roku powiedziała mi po obejrzeniu całej serii tajemniczego kosmosu ze fajnie było by mieć taki teleskop i sobie popatrzeć co tam się do góry dzieje wiec wybraliśmy się do pobliskiego sklepu "strach tam wchodzić Ps można tam stracić majątek"i kupiłem teleskop wiec to tak w skrócie.

 

A TERAZ POMOCY JAK TO WSZYSTKO SKONFIGUROWAĆ CZY KTOŚ MÓGŁBY MI DAĆ JAKIEŚ WSKAZÓWKI PEWNE RZECZY JUŻ SAM POROBIŁEM ALE WSZYSTKIEGO NIE WIEM CZYTAM SZUKAM ALE CIĘŻKO ZNALEŹĆ WIEC TO MÓJ SPRZĘT TROCHĘ POSKŁADANY TAK MYŚLĘ GŁÓWNE PYTANIE JAK TO USTAWIĆ DO POZYCJI WYJŚCIOWEJ DOMOWEJ

WCZORAJ KUPIŁEM TAKI BAJER VIXEN SIDE BY SIDE PLATE ADM DZIĘKI KTÓREMU ZŁAPAŁEM BALANS Z CAŁYM OSPRZĘTEM W KOŃCU TYLKO ŻE W SKLEPIE POWIEDZIELI MI ŻEBY ZAŁOŻYĆ TEN UCHWYT MUSZE ODKRĘCIĆ TRZY IMBUSOWE ŚRUBKI NA UCHWYCIE OSI DEC I OBRÓCIĆ O 45 STOPNI UCHWYT SZYNY I ZAMONTOWAĆ SIDE BY SIDE PLATE WTEDY TELESKOP BĘDZIE USTAWIONY DO GÓRY A NIE W BOK OK .TERAZ PYTANIE NA OSI RA MAM ZAZNACZONY HOME POSITION TAKI MAŁY DZIUBEK NA DOLE I DO GÓRY OK ALE NA OSI DEC NIEMA JEST TYLKO JEDEN DZIUBEK I OPASKA ZE STOPNIAMI DO USTAWIENIA " 0-90-0-90-0-90-090 CZYLI 360 PEŁNE KOŁO" NA STAŁE ZA POMOCĄ DWÓCH ŚRUBEK .

JA TEGO NIE ZROBIŁEM TYLKO POLUZOWAŁEM HAMULEC RĘCZNY OBRÓCIŁEM O 45 STOPNI I ZŁOŻYŁEM TAK JAK NA ZDJĘCIACH NIE CHCE PRZESTAWIAĆ FABRYCZNYCH USTAWIEŃ ŻEBY CZEGOŚ NIE ZEPSUĆ JAK TO SIĘ MA DO POZYCJI DOMOWEJ POMOCY

post-32792-0-58569300-1490557024_thumb.jpg

post-32792-0-10209900-1490557030_thumb.jpg

post-32792-0-75683500-1490557040_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim, w tamtym roku zainteresowałem się astronomią, kupiłem lornetkę i w sumie na tym się skończyło jeśli chodzi o fale widzialne :] Moje zainteresowanie przeniosło się na radioastronomię i od tego czasu coś tam sobie dłubię :) Z działem radioastronomii zapoznałem się już jakiś czas temu, teraz coś popiszę :D

 

P.S. a lornetkę mam cały czas, czasem lubię sobie popatrzeć :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

chciałbym się przywitać i przedstawić na forum. Jestem Łukasz i zawsze chciałem spojrzeć w górę, ale wcześniej finanse na to nie pozwalały. Ostatnio zakupiłem podstawowy sprzęt i jestem pozytywnie zaskoczony, bo udało mi się zobaczyć księżyce Jowisza :) Będę tu często zaglądał, zwłaszcza na forumową giełdę, żeby skompletować coś na początek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich!

 

Mam na imię Magdalena i mieszkam w Kielcach. Rozgwieżdżone niebo czy księżyc na ciemnym nieboskłonie to coś, co przyciągało moją uwagę od dziecka. Trudno to opisać słowami, ale czuję silną więź z tą sferą. Z tego też powodu, postawiłam kupić teleskop i rozpocząć moją przygodę z obserwacjami astronomicznymi, choć nie ukrywam, że się na tym nie znam :) Dopiero poznaję świat astronomii i jest to dla mnie bardzo fascynujące. Najbardziej chciałabym się zająć astrofotografią, choć pewnie jeszcze mi do tego daleko :) Mam nadzieje, że znajdę tu jakąś pomoc i poznam ludzi z pasją :)

 

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Fajnie jest na początku wyposażyć się w lornetkę chociażby 10x50 i przeczesywać niebo z jakimś atlasem, może być aplikacja w telefonie (na minimalnych ustawieniach jasności wyświetlacza i na opcji "night mode" w programie, np Stellarium na smartfony) albo z papierowym atlasem i malutką latarką diodową czerwoną do podświetlenia sobie atlasu. Następnie jak nas nas zaciekawi jakiś obiekt to kierujemy tam teleskop, i raz lornetką go a raz teleskopem :) Poznawać gwiazdy, konstelacje, przebieg ekliptyki i planety, dorwać atlas księżyca i zobaczyć jego powierzchnie i porównywać z atlasem. Astrofoto to raczej jako kolejny etap uzupełniający.

 

Czasami po prostu warto patrzeć całościowo bez niczego - przeloty meteorów, tutaj jest pomocna lornetka bo często odrywam ją od oka, i patrzę na całość, nie wiem czy to tylko moja przypadłość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum,

 

Astronomią interesuję się od dziecka, używając najpierw rosyjskiego "turista" a teraz od prawie 18 lat mojego starego optisana 70076 (jeszcze się nie rozpadł;), ale z przerwami, bo niestety warunki obserwacyjne mam praktycznie miejskie (latarnia, tzw. "Sodówa" naprzeciwko domu). Pozdrawiam wszystkich użytkowników i życzę pogodnych nocy:)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.