Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie forumowicze,

Mam na imię Dominik pochodzę i mieszkam w Poznaniu.

Cieszę się że w końcu znalazłem wolną chwilę żeby zarejestrować się na tym forum i podzielić się z wami swoimi spostrzeżeniami oraz zagłębić się w dyskusje.

Liczę że dzięki tej rejestracji będę mógł dalej rozwijać się w swojej pasji.

 

Pozdrawiam
Dominik

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem Bartek i wsiąknąłem w astronomię w 2011 r. Nie miałem konta do tej pory, jednak forum przeglądałem je w poszukiwaniu różnych porad od kilku lat. Ostatecznie kupiłem Syntę 8' wraz z 2 okularami ES 6,7mm i 14mm.

 

Obecnie nie mam czasu na astronomię, a teleskop się kurzy :< Postanowiłem go sprzedać i to forum wydawało mi się dobrym miejscem do przekazania sprzętu we właściwe ręce. Dlaczego nie mogę dodać ogłoszenia?

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

od pewnego czasu zlapalem sie na tym, ze im jest ciemniej tym czesciej chodze z glowa uniesiona wysoko i oczyma skierowanymi ku niebu. Nocne niebo bardzo mnie ostatnio zainteresowalo i postanowilem zglebiac jego tajemnice. Jestem nowicjuszem i postanowilem ze zaczne swoja przygode od prostej lornetki. Zona sprawila mi Nikon action EX 10x50. Sprzet jest, ochota jest, jakies umiejetnosci sa, wiec mam nadzieje ze nie zabraknie troche Waszej pomocy. Przyda sie do odnajdywania coraz to nowych i ciekawszych obiektow oraz do motywacji, tak, zeby zapal szybko nie opadl :)

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na początek wypada się przywitać - muszę przyznać, że podoba mi się ten kultywowany tutaj zwyczaj :). Jakieś 3 lata temu poważnie zacząłem się interesować fotografią (przeróżną - na razie próbuję jak najlepiej nauczyć się wszystkiego co się da, od krajobrazów, poprzez ciemne koncerty, po makrofotografię). W gwiazdy patrzyłem zawsze, od jakiegoś czasu postanowiłem połączyć miłość do nieba z rosnącą miłością do fotografii - i trafiłem tutaj. Jak na razie posiadam całkiem dobry sprzęt fotograficzny. Myślę, że na sam początek spokojnie wystarczy, chociaż prawdopodobnie kupię też małego Sky-Watcher'a Sky Adventurer'a, by osiągnąć trochę dłuższe czasy naświetlania. Czym więcej czytam, tym więcej mam pytań, przede wszystkim dlatego jestem tutaj. Mieszkam w podkarpackim Krośnie, więc w miarę niedaleko mam do jak na nasze możliwości ciemnego nieba. Jeszcze raz witam i jak najszybciej idę dalej zadawać na forum nurtujące mnie pytania :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako, że jestem tu nowy, to wypadało by się przywitać.
Przygodę z astronomią zacząłem w 2003 roku kupując Optisana 70076, którego potem wykorzystywałem do Rnav Spottingu. Przygoda trwała do 2007 roku. Teraz, po 10 latach postanowiłem znowu powrócić do astro i spottingu, lecz na dużo lepszym sprzęcie :)
Jeszcze raz witam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry bądź Dobry Wieczór.

 

Chciałbym się przywitać serdecznie ze wszystkimi i po krotce napisać kilka słów o sobie.

Pochodzę z Olsztyna w którym nie mieszkam już jakiś czas.

Ostatnimi czasy chciałbym skupić się na wykonaniu projektu, który łączył by moją wiedzę i jakieś tam doświadczenie w zawodzie z ciekawością kosmosem. Z zawodu jestem inżynierem mechaniki i budowy maszyn i zwykłem pracować w zawodzie, lecz ostatnio zszedłem z kursu. Rzecz jasna zamierzam to jak najszybciej skorygować.

 

I tak zacząłem czytać różne artykuły, strony www itd, trafiłem na stronę Pana Arkadiusza (Ainar) stratosferycznapolska.pl , tak, za tą przyczyną trafiłem na te forum.

 

Jak zobaczyłem sukcesy Ainara ... to długo nie mogłem wyjść z podziwu. Chciałbym spróbować własnych sił w stratosferze.

 

Jeszcze raz witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Serdecznie Całą Społeczność Astropolis. Dziękuję za przyjęcie do grona. ;)

Od kilku lat interesuję się trochę mocniej astronomią i próbuję zmagać się z astrofoto.

Ponieważ to strasznie wciąga pojawia się wiele pytań na które ciężko samemu znaleźć odpowiedź.

Pozdrawiam więc szczególnie kolegów: Pav1007 oraz Tayson (znanych mi również osobiście) od których dostałem już kilka cennych porad ;)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie

 

Interesuję się astronomią ale nie mam zbyt dużo czasu na obserwacje, będąc w Warszawie czasem wyglądam z balkonu przez lornetkę, czasem też przyjeżdżam do mamy na wieś, gdzie jest dobre niebo i u której trzymam teleskop. Próbuję też sił w fotografii, ale raczej krajobrazowej, najwyżej czasem nocne niebo z jakimś teleobiektywem ale bez prowadzenia. Chętnie wypatruję co roku obłoków srebrzystych a w dzień zjawisk halo.

Co roku od kilku lat jeżdżę na zloty OZMA, w tym roku też byłem.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim :)

Niedawno kupiłem swój pierwszy teleskop SkyWatcher 150/750 i stawiam pierwsze kroki w astronomii, choć kosmosem interesowałem się od dziecka. Mieszkam w Brzegu (woj. Opolskie) i częściowo w Zakopanem (moje rodzinne strony). Niestety nie znam wiele osób, które interesowałyby się astronomią, dlatego szukam społeczności w okolicy Opola/Wrocławia, i ludzi z którymi można byłoby się wybrać na wspólne obserwacje. Chyba że to hobby dla samotnych wilków, a poszukiwanie towarzystwa jest nietaktem? 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.