Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy! Choć ja też jestem tu trochę nowy, bo od czerwca 2004 roku to powiem Ci, że to bardzo fajne miejsce jest :D .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Siergiej
Witaj Siergiej! Powiedz nam czy po kampanii prezydenckiej jest szansa na poprawe stosunkow polsko - ukrainskich? Oczywiscie moi dziadkowie tez sa z tych stron - Chodaczkow Wielki kolo Tarnopola.

Ja myslie ze u nas i tak byli normalne stosunki , a po tym co zrobila dla nas Polska w tej kampanii , bede durzo liepiej . Bylem observatorzem na wschodzie Ukrainy , ze mne na dzielnice byl Andrzej z Wroclawia na innych dzielnicach jeszcze tysiecy Polakow .

Esli by nie oni , kno wie czym-by to wszystko sie skonczylo .

Wielkie podziekowanie Wam wszystkim - od Prezydenta , do zwyklego obywatela :notworthy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj Siergiej!

Widzę, że jesteś w pewien sposób związany z dawnym województwem rzeszowskim, a obecnym podkarpackim.

Ja tutaj (podkarpackie) mieszkam, a dokładnie 30 kilometrów od Lubaczowa i 35 kilometrów od Przemyśla o których wspominasz, konkretnie w miejscowości położonej pomiędzy tymi miastami, czyli w Jarosławiu.

W Przemyślu pracuję, więc jestem tam prawie codziennie. Może kiedyś, jak będziesz po tej stronie granicy to spotkamy się i porozmawiamy. Sam bardzo jestem ciekawy jak funkcjonuje astronomia amatorska (miłośnicza) na Ukrainie?

Jakie są tam towarzystwa, ilu członków skupiają, co i czym obserwujecie? Myślę, że te informacje zaciekawią nas wszystkich. Czy macie jakieś ciekawe strony w Internecie?

Pewnie za pewien czas ta granica między naszymi państwami przestanie istnieć. Szkoda, że jeszcze trochę to potrwa. Ale już teraz warto nawiązywać kontakty.

Może kiedyś spotkamy się pod nocnym niebem? Liczę na to.

Pozdrawiam

Robert z Jarosławia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam cie Andrzeju i pozdrawiam :helo::helo: .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Siergiej
Witaj Siergiej!

Widzę, że jesteś w pewien sposób związany z dawnym województwem rzeszowskim, a obecnym podkarpackim.

Ja tutaj (podkarpackie) mieszkam, a dokładnie 30 kilometrów od Lubaczowa i 35 kilometrów od Przemyśla o których wspominasz, konkretnie w miejscowości położonej pomiędzy tymi miastami, czyli w Jarosławiu.

W Przemyślu pracuję, więc jestem tam prawie codziennie. Może kiedyś, jak będziesz po tej stronie granicy to spotkamy się i porozmawiamy. Sam bardzo jestem ciekawy jak funkcjonuje astronomia amatorska (miłośnicza) na Ukrainie?

Jakie są tam towarzystwa, ilu członków skupiają, co i czym obserwujecie? Myślę, że te informacje zaciekawią nas wszystkich. Czy macie jakieś ciekawe strony w Internecie?

Pewnie za pewien czas ta granica między naszymi państwami przestanie istnieć. Szkoda, że jeszcze trochę to potrwa. Ale już teraz warto nawiązywać kontakty.

Może kiedyś spotkamy się pod nocnym niebem? Liczę na to.

Pozdrawiam

Robert z Jarosławia

Witaj , Robert.

Jeszcze 2 lata temy ja co 2 tygodnie jechal (?) przez Jaroslaw do Rzeszowa , ale wtedy nie bylo czasu na astronomie :D , w r 2003 zrobil roczne wize i ne wykorzystal je zadnego razu ( nie bylo potrzeby , wszystkie sprawy zalatvial przez telefon) . Znowy podal dokumenty do ambasady i na wiosne przyjade na spotkanie.

U nas jest klub astronomiczny w Kijovie http://www.astroclub.kiev.ua/plog/ , i jeszcze dwa w Moskwie -http://www.astronomy.ru/forum/

http://www.starlab.ru/forum/

Do zobaczenia :Beer:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich!

Mam na imię Michał, a ponieważ "nie jednemu psu Łysek" więc dla wyróżnienia posługuję się moim znakiem SP5NZU (jestem również krótkofalowcem). Są to moje pierwsze kroki na forum, więc liczę na wyrozumiałość. Od ponad roku intensywnie czytam forum, czyli jestem biernym użytkownikiem. Astronomia interesuję się od lat....nie może o latach lepiej nie mówmy, powiedzmy ostatnio astronomia bardziej przyciągnęła moją uwagę a i czasy się zmieniły więc udało mi się dokupić trochę sprzętu. W chwili obecnej dysponuję: Tałem 100RS, Dwiema lornetkami - PZO 7x45 i Celestronem 15x70 kilkoma aparatami foto w tym do eksperymentów Nikon CP995 i jeszcze parę starych lunetek, szkiełek i tp. Z zawodu jestem elektronikiem ale pracowałem (pracuję) od kilkunastu lat jako informatyk, a obecnie zajmuję się w zasadzie wszystkim co z techniką związane. Mam nadzieję, że na początek Was nie zanudziłem ;-)

Pozdrawiam,

Michał SP5NZU.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Od ponad roku intensywnie czytam forum, czyli jestem biernym użytkownikiem.

i za to powinnio sie :whip::rolleyes: ale już naprawiłeś ten nietakt ;)

odrazu na początek to prosiłbym jeśli można o fotki z CP995 z ISO800 :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj na forum. Jak bys mial ochote na wspolne lookanka to daj znac ktore rejony sa w twoim zasiegu. W kupie razniej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witaj , Robert.

Jeszcze 2 lata temy ja co 2 tygodnie jechal (?)  przez  Jaroslaw do Rzeszowa , ale wtedy nie bylo czasu na astronomie  :D  , w r 2003  zrobil  roczne wize  i ne wykorzystal je zadnego razu ( nie bylo potrzeby , wszystkie sprawy zalatvial przez telefon) .  Znowy podal dokumenty do ambasady i na wiosne przyjade na spotkanie.

U nas jest klub astronomiczny w Kijovie  http://www.astroclub.kiev.ua/plog/  , i jeszcze dwa w Moskwie -http://www.astronomy.ru/forum/

http://www.starlab.ru/forum/

Do zobaczenia  :Beer:

heh forum fajne, muysze tylko sie rosyjskiego troche pouczyć (jestem w trakcie nauki :D )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Siergiej
heh forum fajne, muysze tylko sie rosyjskiego troche pouczyć (jestem w trakcie nauki :D )

Rosyjsky b. latwy do wyuczenia(jak piszesz - tak czytasz jedna litera - jeden zwuk), w nim nie ma takich slowieczek jak kszczaki, zcy - chszosz brzmi w trzczynie.....i t.p. :D

nie ma dylemy H czy CH , niema kresek, kropek ...... nigdy tego ni zrozumiem , morze na zloci trochy poduczycie :Beer:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rosyjsky b. latwy do wyuczenia(jak piszesz - tak czytasz jedna litera - jeden zwuk), w nim nie ma takich slowieczek jak kszczaki, zcy - chszosz brzmi w trzczynie.....i t.p.  :D

nie ma dylemy H czy CH , niema kresek,  kropek ......  nigdy tego ni zrozumiem , morze na zloci trochy poduczycie  :Beer:

wiem :D ale piszę Сегодня a wymawiam jak: Севодня ;) dla mnie troche sie to miesza :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Siergiej
wiem :D ale piszę Сегодня a wymawiam jak: Севодня ;) dla mnie troche sie to miesza :D

To drobiazek , ni przerzywaj , pamietaj ze jest Chinsky , Arabsky - o to jezyki :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja tego jezyka uczylem sie wiele, wiele lat. Cala podstawowa szkola i jeszcze chwile w sredniej. Nas zmuszali do nauki, wiec nie bardzo chcielismy. Teraz nawet takie minimum, ktore pamietam, zawsze gdzies sie przyda. Przynajmniej czytac potrafie, a poza tym nasze jezyki sa bardzo podobne. Najwieksza bariera dla nowouczacego sie, to zapewne nauka alfabetu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

McArti - wlasnie miedzy innymi po to zalozylem ten dzial, aby sprowokowac naszych biernych uzytkownikow do dzialania. Teraz widza, ze jestesmy otwarci na nowe osoby i tak wlasnie ma byc!

Wg statystyk czyta nas miesiecznie ok 10-13 tys osob. Czyli ok 10% jest aktywnych. Co prawda, jest to niezwykle przewidywalna liczba, bo na wszystkich forach tak to wyglada, ze 10% jest tylko aktywnych, reszta czyta. Juz wiele osob spotkalem, ktore sa wiernymi czytelnikami, a jakos nie chce sie udzielac, czy rejestrowac.

Ostatnio przeprowadzilem bardzo mila transakcje z pewnym Panem (pozdrawiam serdecznie). Wszystkich zna, wszystko wie, nawet to, kto z kim za lby sie bierze,... a ja o nim nic. Bo i skad? Ludzie, apeluje zebyscie sie zarejestrowali, przedstawili i w ten sposob stali sie czescia Astro-Forum.org :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Siergiej
No ja tego jezyka uczylem sie wiele, wiele lat. Cala podstawowa szkola i jeszcze chwile w sredniej. Nas zmuszali do nauki, wiec nie bardzo chcielismy. Teraz nawet takie minimum, ktore pamietam, zawsze gdzies sie przyda. Przynajmniej czytac potrafie, a poza tym nasze jezyki sa bardzo podobne. Najwieksza bariera dla nowouczacego sie, to zapewne nauka alfabetu :)

My podobnie uczyli Angielski , teraz zaluje ze mial z niego 3 , a Polski nie uczylem w ogulie , poprostu pozmiawial z ludzmi , czytalem czasopisma, krzyzuwki ...i jakos sie nauczulem , tylko z pismiem problem , trzeba poznac sie z nauczytelke z podstawuwki , morze wsrod Waws so tacy. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
My podobnie uczyli Angielski , teraz zaluje ze mial z niego 3  , a Polski  nie uczylem w ogulie , poprostu pozmiawial z ludzmi , czytalem czasopisma, krzyzuwki  ...i jakos sie nauczulem , tylko  z pismiem problem , trzeba poznac sie z nauczytelke z podstawuwki , morze wsrod Waws so tacy. :D

Ja piernicze, Siergiej! To co na pisze nie jest w najmniejszym stopnu zlosliwe :) ale twoja ortografia mine powala :blink::ha: No po prostu ROTFL.

Pozdrawiam.

Ps. W ogole sie nie przejmuj. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hans nie zniechęcaj kolegi z Ukrainy :angry: Bardzo dobrze sobie radzi z pisaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hans nie zniechęcaj kolegi z Ukrainy  :angry: Bardzo dobrze sobie radzi z pisaniem.

Nie zniechecam - przepraszam.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Siergiej
Ja piernicze, Siergiej! To co na pisze nie jest w najmniejszym stopnu zlosliwe :) ale twoja ortografia mine powala  :blink:  :ha:  No po prostu ROTFL.

Pozdrawiam.

Ps. W ogole sie nie przejmuj. :)

Гансе , краще я буду писати погано по-польськи , ніж добре по-українськи , або по-російськи , чи не так? :D

Поясни що означає ROTFL :o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi