Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich!

Mam na imię Michał, a ponieważ "nie jednemu psu Łysek" więc dla wyróżnienia posługuję się moim znakiem SP5NZU (jestem również krótkofalowcem). Są to moje pierwsze kroki na forum, więc liczę na wyrozumiałość.

...

Pozdrawiam,

Michał SP5NZU.

 

Witaj Michał.

Trafiłeś we właściwe miejsce :)

... jest tu kilku krótkofalowców

- Pablo1 SQ9IAU

- Dziadek SP6CCE

- LeszekJed SP6FRE

- Toruń reprezentuje SP6UKX

może zbudujemy radioteleskop :)

 

Pozdrawiam Wiesiek alias Viaderny SQ9SX

Edytowane przez Viaderny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :) !

Mam na imię Weronika, astronomią interesuję się od dawna, ale tak na poważnie to od 4 miesięcy... :rolleyes: (Więc proszę o wyrozumiałość :)) Oprócz tego bardzo lubię archeologię (głównie Starożytnego Egiptu), biografię Nikoli Tesli oraz historię II-giej wojny światowej.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Michał.

Trafiłeś we właściwe miejsce :)

... jest tu kilku krótkofalowców

- Pablo1 SQ9IAU

- Dziadek SP6CCE

- LeszekJed SP6FRE

- Toruń reprezentuje SP6UKX

może zbudujemy radioteleskop :)

 

Pozdrawiam Wiesiek alias Viaderny SQ9SX

Hi. Torunia nie może reprezentować SP6UKX ale SP2UKX i owszem - pozdrawia sp2ukx. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj Siergiej na forum :D

Tak przegladalem wczesniejsze wypowiedzi i widze, ze czasem bywasz w Rzeszowie :D, mam tam cala rodzine ze strony mamy , tata pochodzil z Cisnej, wiec rowniez znam tamte tereny. Ja mieszkam kolo Krosna.

PS Dozobaczenia na zlocie w Bieszczadach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Astronomiczna braci !!!!!!

 

Grudzień 2004 wzbogacił naszą społeczność o nowego Newtona 200/1000 - C8-N, którego jestem szczęśliwym posiadaczem. Moje dotychczasowe doświadczenia są bardzo skromne ale mam już wiele projektów i pomysłów czekających jedynie na sprzyjające warunki do obserwacji. Interesuję się wszystkimi typami obiektów nieba z naciskiem na układy podwójne i wszelkiego typu "gromady". Zanim zapadnie zmrok lubię pojeździć po Polsce na rowerze i zgłębiać tajniki języków obcych. To tyle o mnie w skrócie

 

PS: Mam nadzieję że dobrze poustawiałem profil i będzie widać moje zdjęcie...(pracowałem kiedyś jako Woodcutter) :)

 

POZDRAWIAM !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

wczoraj przez przypadek trafiłem na Wasze forum i jestem pod wrażeniem bo ostatni raz z astronomią miałem do czynienia kilkanaście lat temu. Moją uwage przykuło info o komecie Machholz. Nie trudno ją znalezc przy takich opisach i rysunkach :Salut:

Odkurzylem moją starą chyba 10 letnia lornete - Kronos 20x60 ( z waszych opisów wynika że ten sprzet jest jeszcze w użytku )no i na podwórko.Niezła frajda jak można zobaczyc coś czego nie widać gołym okiem.

Czuje że wraca bakcyl po latach :banan:

Super że pietnujecie te "plastkowe pseudoteleskopy" z Allegro mysle ze uratowaliscie pare duszyczek.

pzdr. Michał z centrum kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżąc wieczorami po Polsce niewielu języków obcych się nauczysz, chyba że masz na myśli slang uliczny. Ale tego łatwo się nauczyć bo tam jest tylko kilka słów, które pomyślnie zastępują większość czasowników i rzeczowników.

 

Witam. :Beer:

Edytowane przez Mizar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przyjęcie z otwartymi ramionami....

 

Ścinanie drzew to wbrew pozorom zajęcie bardzo relaksujące i odprężające (wyłączając fakt dźwigania piły przez cały dzień) Drewno które upadło po kontakcie ze mną bło specjalnie od tego celu przeznaczone więc nie ma obaw o ekologię. A swoją drogą to można by czasem wziąć na obserwacje taką piłę bo niekiedy taki stojący słup z gałęziami potrafi przesłonić dużą część nieba :)

 

Ps: Obecnie a temacie astro najbardziej doskwiera mi świadomość złej regulacji mojego teleskopu (rozkolimowany) - czytam o saturnie widzianym z wyraźnym cassinim a ja go nie mogę wyodrębnić... :( Niemam wiedzy jak go dobrze skolimować więc narazie nie ruszam, może niedługo na jakimś zlocie...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.