Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć interesuje się astronomią od 2 lat, no troszkę więcej, mieszkam w Nowym Sączu 100km od Krakowa, czasem odwiedzam Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach, co roku jeżdżę na wakacje obserwować perseidy w na mazurach:] MOA odwiedzam rzadko ponieważ dojazd zajmuje mnie 1,5-2h:/ a tym bardziej ze mam dość dużo nauki:(. Mam pytanie czy jest tu jakiś miłośnik astronomii z Nowego Sącz, a jeszcze lepiej czy ktoś by chciał założyć kółko astronomiczne:] bo zawsze łatwiej jest się uczyć obserwacji w grupie z doświadczonym maniakiem, z góry dziękuje za info:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam na imię Krzysiek, Mam 15 lat, astronomią interesuje się od dziecka. Tata często zabierał mnie w nocy na dwór i pokazywał co i jak (tylko gwiazdozbiory niestety :huh: ) . Mam trochę książek o astronomii

oraz pierwszego "sprzęta" - Tento 12x40. Mam nadzieje że wkrótce uzbieram na teleskop z prawdziwego zdarzenia.

P.S. Mieszkam w dosyć "ciemnej" okolicy więc mam dobre warunki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Budzisk, gmina Adamów, powiat Łukowski, województwo Lubelskie. Warunki dzisiaj są wyśmienite, więc idę na łowy :D. Na celowniku M81 i M82.

P.S. Sciągnąłem atlas nieba Toshimi Taki - wspaniały.

 

Witaj na forum. :Beer:

I powodzenia w dzisiejszych łowach. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety :burza: , był deszcz i nie obejrzałem niczego buu... :( . Lecz nie można się załamywac. Dzisiaj ponowię probę. A propos... Czy ten teleskop jest dobry dla początkującego astroamatora?

 

układ optyczny: Newton (reflektor)

średnica zwierciadła: 203 mm

długość ogniskowej: 1200 mm

światłosiła: f/5,9

montaż: dobsona

wyciąg 2" z redukcją na 1,25"

 

Wyposażenie

szukacz: 9x50

okulary: Super Ploss 25 mm, Super Ploss 10 mm

 

i co to za cyferki kolo wyciągu? przekątna?

 

Z gory dziękuję. Sie ma!

Edytowane przez advice5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy Sando. Nie pamiętam dokładnie nazwy modelu ale był na stronie www.deltaoptical.pl , więc chyba mogę liczyć na dobrą jakość, prawda?

:notworthy: Modlę się o dobrą pogodę dzisiaj w nocy. Przygotowałem spory zapas "kawy" :Beer: i Kopiko. B)

Edytowane przez advice5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advice piąty ;)

Nie znam firmy Sando, ale charakterystyka podana przez ciebie to zdaje się... Synta, taka jak m.in. moja. Na początek nie ma lepszego wyboru- to temat przewałkowany na forum setki razy! Tylko coś widzę przy Synci... "brak" :rolleyes: Usmiech dlatego, że zdaje się przybyło w PL Synciarzy :notworthy:

 

Ponieważ naprawdę nie ma lepszego telepa na początek, zapytaj mailem DO, kiedy Synta będzie dostępna. Jest jeszcze jej "młodszy brat"- 150/1200. Tyle, że nie czytałem jeszcze prawie nic o tej wersji, poza opisem pierwszej obserwacji na Astro4u.

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) :notworthy: Modlę się o dobrą pogodę dzisiaj w nocy. Przygotowałem spory zapas "kawy" :Beer: i Kopiko. B)

 

Ja też wczoraj czekałem - warunki były idealne, ale mi zachciało się przenieść ze sprzętem na nieużywaną działkę sąsiada :D - mniejsze zaświetlenie; było fajnie do momentu, w którym nie rozjuszyłem jakimś cudem szerszeni - miały gniazdo w pobliżu :szczerbaty::szczerbaty::szczerbaty:

w obliczu dylematu: ratować siebie czy Syntę, stwierdziłem, że ratuję... siebie :lol: wiem, że nieparlamentarna decyzja, ale na szczęście sprzęt przetrwał nietknięty :ha:

 

Po czymś takim stwierdzam, że pierwszy i ostatni raz korzystam z działki obok :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Mam małą proźbę. Gdyby jakiś astroamator mieszkał w mojej okolicy lub gdyby ktoś znał taką osobę

uprzejmie proszę o kontakt ze mną. Jestem jeszcze dosyć zielony i chciałbym się jeszcze dużo nauczyć o astronomii. Mój adres to advice5@wp.pl . Aha, wolę jak ktoś piszę advice 5 lub pięć a nie piąty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej napisz gdzie mieszkasz w Profilu, coby się to wyświetlało pod awatarem. Wtedy każdy bez problemu skuma, skąd jesteś, no i łatwiej znajdziesz sąsiada. A tych w okolicach Lublina chyba nie brakuje!

Tak, tak Advice piąty ;)

 

P.S. Zauważ " ;) " zaraz po "piąty"- i wtedy, i teraz! Za to o Sando nie wspominam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. :) Mam na imie Szymon. Jestem znajomym Rammsteina5 :P Na Astronomi nie znam sie wogole ale czy to w czyms przeszkadza :):P Zawsze mozna sie zainteresowac i pouczyc :) Cos o mnie ?? Hmmm... Od wrzesnia wybieram sie do LO. Uwielbiam 50 Centa, grac w kosza no i siedziec na kompie. Moje glowne zainteresowanie to grafika komputerowa :) Jezeli chcecie dowiedziec sie czegos wiecej piszcie na gg 5469229. Mam nadzieje ze bede tutaj wpadal jak najczesciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. :) Mam na imie Szymon. Jestem znajomym Rammsteina5 :P Na Astronomi nie znam sie wogole ale czy to w czyms przeszkadza :):P Zawsze mozna sie zainteresowac i pouczyc :) Cos o mnie ?? Hmmm... Od wrzesnia wybieram sie do LO. Uwielbiam 50 Centa, grac w kosza no i siedziec na kompie. Moje glowne zainteresowanie to grafika komputerowa :) Jezeli chcecie dowiedziec sie czegos wiecej piszcie na gg 5469229. Mam nadzieje ze bede tutaj wpadal jak najczesciej.

 

 

Witamy :Beer :Beer: : . Napewno jak będziesz zaglądał tu tak często jak tylko możesz to twoja wiedza na temat astronomi powiększy się ogromnie.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już, to już ... ;)

Otóż na imię mi Adam, mieszkam w Bydgoszczy. Jako 18-letni miłośnik astronomii postanowiłem najpierw zapoznać się z zawartością forum, poczytać , pogrzebać zanim zacznę zabierać głos.

Witam zatem wszystkich użytkowników forum i dziękuję za możliwość poszerzenia wiedzy ;).

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.