Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Mimo baaardzo długiego czasu na forum jako zarejestrowany użytkownik nie brałem czynnego udziału w dyskusjach. Mam nadzieję zmienić to w najbliższym czasie.

 

Astronomią amatorską zajmuję się już ponad 10 lat, w tym czasie zbudowałem wiele konstrukcji ATM, 2 teleskopy typu Newtona (150 i 320mm), przerobiłem webcama na "tryb" SC2.5, sterowniki na jednoukładowcach do napędów i focusera, a w planach mam wiele, wiele więcej pomysłów do realizacji.

 

Najbardziej jednak lubię piękne rozgwieżdżone noce w czasie których teleskop wycelowany w górę odkrywa piękno nocnego Nieba.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zmień tą anonimowość w końcu ;)

Z takim dorobkiem na pewno masz wiele cennych uwag do przekazania. A na pewno jest wielu, którzy chętnie z twojej wiedzy skorzystają!!! Sam do nich się zaliczam.

 

To o rozgwieżdżonych nocach fajowo zabrzmialo :) to samo myślę! Choćby wczorajsza noc, zanim Xiężyc nie wspiął się dość wysoko - pięęęękna była :)

 

Witaj na forum.

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich!

Cieszę się,że jestem razem a z Wami!!

Mam na imię Marek miszkam w Wilkowicach koło Bielska Białej. Mam 56 lat. Od lutego tego roku dzięki prezentowi jestem posiadzczem refrektora 80/1000, i od lutego prowadzę obserwacje nieba, oraz plam słonecznych. Choć refraktor nie najlepszy ale na razie do nauki OK.

Właśnie wybieram się na obserwacje plam słonka.

A co obserwowałem od lutego opiszę później.

Jeszcze raz witam i wszystkich życzę pogodnego nieba.

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na tym forum choć logowanie miałam za sobą już jakiś czas temu. Astronomią interesuję się po części od dziecka, ale nieco bardziej czynny udział w tej dziedzinie biorę od ok. 3 lat. Mam nadzieję, że wiele się tu nauczę i to ze zrozumieniem ;)

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na tym forum choć logowanie miałam za sobą już jakiś czas temu. Astronomią interesuję się po części od dziecka, ale nieco bardziej czynny udział w tej dziedzinie biorę od ok. 3 lat. Mam nadzieję, że wiele się tu nauczę i to ze zrozumieniem ;)

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. :)

 

Witaj, mam nadzieję, że spodoba Ci się u nas. Gdybyś miała jakieś problemy, czy potrzebowała wskazówek (w kwestii funkcjonowania naszego forum) nie wahaj się pytać.

 

:Astrobrać:

 

Powodzenia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, mam nadzieję, że spodoba Ci się u nas. Gdybyś miała jakieś problemy, czy potrzebowała wskazówek (w kwestii funkcjonowania naszego forum) nie wahaj się pytać.

 

:Astrobrać:

 

Powodzenia,

Dzięki! :) Zapewne niejednokrotnie będę musiała skorzystać z tych wskazówek, gdyż w sprawach technicznych jestem nieco za murzynami. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! :) Zapewne niejednokrotnie będę musiała skorzystać z tych wskazówek, gdyż w sprawach technicznych jestem nieco za murzynami. ;)

Nie chcę się czepiać ale ktoś się może poczuć urażony...Może jestem dziwny ale jakoś nie lubie tego typu powiedzeń.

Witaj na forum.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jako, ze sie nie odzywalem na forum ponad 3 miesiace wynikalo to z tego ze wyjechalem za granice do pracy na wakacje. Moja pasja do astronomi wcale nie wyparowala to dobrze :] od pazdziernika zaczynam studia we Wroclawiu na politechnice wroclawskiej na kierunku automatyki i robotyki. Zastanawiam sie jak z niebem jest we Wroclawiu i jaka ekipa byc moze przygarnie sierote na obserwacje. Teleskopu raczej na stancji nie bede trzymal chociaz kto wie(?) nie wiem czy go nie kupie i bedzie stal w domu jak przyjade na weekend do Opola :) myslalem oczywiscie o syncie.

 

ps. duzo sie zmienilo , witam ponownie! (nie widze juz dzialu hyde park wiec tutaj ten temat sie chyba nadaje?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Welcome back :) AiR rządzi B) Oj naliczysz cię całeczek najróżniejszych :D Dobry wybór!

 

Hyde park jest, tylko niedostępny dla osób z zewnątrz i dla newbie chyba. Była kiedyś taka akcja, że każdy musiał napisać jeden post, żeby poprawnie pokazywało jego status. Teraz już pewnie widzisz Hyde Park :)

Edytowane przez Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cz!

zaglądam tu do Was jakos od miesiaca, i jestem wielce uradowany, ponieważ stronka ta pozwala mi wzbogacić moją wiedzę astronomiczna, za bardzo niedługo (kwestia dni!!!), planuję po długim okresie

obserwacji lornetką, zakupic swój pierwszy teleskop, długo wybierałem i czytałem co bedzie dla mnie najlepsze, i zdecydowałem sie na lightbridga 8 cali, to bedą moje poczatki z telepami , także proszę Was

o wsparcie, doping i porady

Mieszkam 30 kilometrów na południe od Poznania i chetnie nawiążę kontakt z ludżmi z tej okolicy, co by razem patrzeć na deep sky i wymienić poglądy.

pozdro i pogodnego nieba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum!

Od kilku miesięcy obserwowałem Waszą społeczność (żeby co nieco nabrać doświadczenia i chociaż wiedzieć o czym się z rozmawia :D ) i oto dojrzałem do tego, żeby do Was dołączyć.

Jestem pod wrażeniem klimatu jaki panuje wśród Was. Nie wiem, czy jest to bardziej zasługa moderatorów czy po prostu społeczność patrząca w gwiazdy jest po prostu z natury "na poziomie".

Cieszę się, że mogę do Was dołaczyć.

Mieszkam na obrzeżach Warszawy - nie ma tu rewelacyjnych warunków do obserwacji. Z planetami nie oczywiście żadnego problemu, ale DS-y wygladają bardzo blado (choć i tak dobrze, że wogóle je widać - wczoraj np. ze swojego dachu zaliczyłem Hantle i Mgławicę Pierścieniową). Żeby w pełni skorzystać z mojego teleskopu, ostatnio co jakiś czas robię sobie wycieczki w takie jedno miejsce 60km za Warszawą, gdzie niebo jest ciemne - tam to już zupełnie inne życie .

Pozdrawiam wszystkich

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.