Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

siemka :D

masz jakiś sprzęcik fajny czy narazie oglądasz okiem nieuzbrojonym??

pozdro :Beer:

 

narazie posiadam lornetke 10x50 (taki standard) :D no ale lepsze to niz same oczy...zwłaszcza jak zacząłem dostrzegac eMki przez owy sprzet to byłem w szoku i robiło wrazenie ;).uwazam ze na poczatek przygody z astro najlepiej zaczac wlasnie od takich podstaw a nastepnie zwiekszac sobie powiekszenie.taka lornetka daje lepsza orientacje na niebie :) pozniej jak sie spojrzy na to samo silnijeszym teleskopem to bedzie wrazenie:)przez moje rece przewinał sie takze newton 150/1000 :D ktory udostepniła mi na jakis czas szkoła ;):Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc witam całe Astroforum i ludzi pozytywnie zakręconych.Astronomią interesuję się od ok.7,8 lat,Pochodzę z Wodzisławia Śląskiego.Astroforum przegladam od mniej wiecej maja tego roku , ponieważ własnie od maja mam internet. Bardzo sie ciesze że mogę byc z wami i moge napisac swój pierwszy post na takim fajnym forum.Jezeli chodzi o moją wiedze na temat astronomii to nie jest duża. Moge powiedzec ze te pare miesiecy pobytu na AF jako zwykły czytelnik spowidowało że duzo sie dowiedziałem z czego sie bardzo ciesze :D Jako ze jestem tu poczatkujacy moga mi sie zdarzyc różne błędy czy to z pisaniem postow czy tez z wkładanie tekstów czy obrazków to chciałbym liczyc na Waszą wyrozumiałosc i ewentualna pomoc. Na AF natknąłem sie można powiedziec przypadkiem - przeglądając stronę Pracowni Komet i Meteorów i Nie żałuję . Jezeli chodzi o moj sprzet astro to mam U 170/900 i lornetke 12/60 (Breaker).Co do tego telepa to po przeczytaniu niektórych wypowiedzi min.na AF częsc z nich podzielam ale trudno ma co mam i na razie musi wystarczyc.Myśle że dzieki AF w przyszłosci bede miał cos lepszego , i z nadzieja pisze te słowa.Jeszcze raz ciesze sie ze dołączyłem do was :helo:

 

 

Pozdrawiam : :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc witam całe Astroforum i ludzi pozytywnie zakręconych.Astronomią interesuję się od ok.7,8 lat,Pochodzę z Wodzisławia Śląskiego.Astroforum przegladam od mniej wiecej maja tego roku , ponieważ własnie od maja mam internet. Bardzo sie ciesze że mogę byc z wami i moge napisac swój pierwszy post na takim fajnym forum.Jezeli chodzi o moją wiedze na temat astronomii to nie jest duża. Moge powiedzec ze te pare miesiecy pobytu na AF jako zwykły czytelnik spowidowało że duzo sie dowiedziałem z czego sie bardzo ciesze :D Jako ze jestem tu poczatkujacy moga mi sie zdarzyc różne błędy czy to z pisaniem postow czy tez z wkładanie tekstów czy obrazków to chciałbym liczyc na Waszą wyrozumiałosc i ewentualna pomoc. Na AF natknąłem sie można powiedziec przypadkiem - przeglądając stronę Pracowni Komet i Meteorów i Nie żałuję . Jezeli chodzi o moj sprzet astro to mam U 170/900 i lornetke 12/60 (Breaker).Co do tego telepa to po przeczytaniu niektórych wypowiedzi min.na AF częsc z nich podzielam ale trudno ma co mam i na razie musi wystarczyc.Myśle że dzieki AF w przyszłosci bede miał cos lepszego , i z nadzieja pisze te słowa.Jeszcze raz ciesze sie ze dołączyłem do was :helo:

Pozdrawiam : :D

 

 

Witamy :Beer:

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowedz.

 

Co do wybory teleskopu to to znalazlem watek opisujacy kilka modeli.

A gdzie znajde podobny link o lornetkach ?

 

Czy dobrym pomyslem jest dolaczenie sie do kogos na wspolne ogladanie nieba ?

Edytowane przez tomcatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bede czatowal na kogos w okolicach Wawki :)

Ale pewnie zblizajacy sie okres zimowy nie wplywa dobrze na czestotliwosc obserwacji :)

 

Niebo zimowe jest chyba najpiękniejsze. O wiele dłużej świecą gwiazdki. Wystarczy?

A w Warszawie znajdziesz kilku ludzi z forum :Salut: Poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bede czatowal na kogos w okolicach Wawki :)

Ale pewnie zblizajacy sie okres zimowy nie wplywa dobrze na czestotliwosc obserwacji :)

Wiec daje sobie zime by sie przygotowac i za pol roku ruszam z ofensywa :)

 

Niebo zimowe jest własnie najpiekniejsze.Najdłuższa noc.Orion, plejady :rolleyes::rolleyes:

 

 

 

 

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum.

 

Mam 32 lata. Mieszkam w Olkuszu. Astronomia fascynowała mnie od dawna (najstarsze rodzinne obeswacje Perseidów, jakie pamietam to jakieś 25 lat wstecz), jednak kilka miesięcy temu stałem się szczęśliwym posiadaczem teleskopu Synta 200/1200, co otwarło przede mną całkiem nowe możliwości. Interesować się czymś i czytać o tym to jedno, a móc zobaczyć na własne oczy to całkiem inny wymiar.

 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich, dla których spędzenie całej nocy pod niebem z gwiazdami nie jest stratą czasu. ( czyli wszystkich an tym forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebo zimowe jest własnie najpiekniejsze.Najdłuższa noc.Orion, plejady :rolleyes::rolleyes:

Pozdrawiam :Beer:

 

No i mam pierwsza lekcje :) Czytalem juz watek o sposobach zachowania ciepla przy nocnych obserwacjach. Bardzo cenne uwagi tam zanlazlem.

 

Zastanawiam sie nad warunkami obserwacyjnymi. Czy beda OK. Mieszkam w Bloniu 30km od Wawki i planuje chodzic ze sprzetem na lysa gore (najwyzszy naturalny punkt w okolicy). Czyli bede mial widok 360. Tylko ze od strony poludniowej strasznie napieprza swiatlami magazyny Prologisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synta 200/1200... gdzieś o takim telepie czytałem :szczerbaty::Boink:

 

Witaj nowy Dobsoniarzu... zbieraj kasiorę na okularki i filterki, a przedsmak Nirvany dan ci będzie :)

Moje odczucia (to o czytaniu i zobaczeniu) były dokładnie takie same, jak twoje.

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam pierwsza lekcje :) Czytalem juz watek o sposobach zachowania ciepla przy nocnych obserwacjach. Bardzo cenne uwagi tam zanlazlem.

 

Zastanawiam sie nad warunkami obserwacyjnymi. Czy beda OK. Mieszkam w Bloniu 30km od Wawki i planuje chodzic ze sprzetem na lysa gore (najwyzszy naturalny punkt w okolicy). Czyli bede mial widok 360. Tylko ze od strony poludniowej strasznie napieprza swiatlami magazyny Prologisu.

 

E... to masz fajnie ja mam tylko wschod i poludnie <_<:szczerbaty:

 

 

 

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.