Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Astronomią interesuje się od niedawna, a mój jedyny sprzęt to lornetka :)

Na forum trafiłem przypadkiem, z czego teraz bardzo się cieszę.

Ogromne wrażenie zrobiły na mnie zdjęcia wykonane przez wielu użytkowników, do tego momentu myślałem, że dostępne w Internecie zdjęcia wykonane są tylko i wyłącznie przez jakieś ogromne teleskopy :Boink:

 

Jako zupełny początkujący przeglądając forum co chwila dowiaduje się czegoś nowego. :)

 

Mam nadzieję, że kiedyś będę miał możliwość oglądnięcia nieba przez coś lepszego niż stara lornetka :D

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

astronomią interesuję się od dziecka, kiedyś jako młody chłopak naprawdę dużo czasu poświęcałem na zdobywanie tajemnej wiedzy o obiektach niebieskich. Dziś kiedy patrzę w nibo dalej odczuwam ten sam dreszczyk, ale szczerze mówiąc czuję się mocno zagubiony w terminologii i samym przedmiocie obserwacji. Aktualnie bardzo mocno praktykuję fotografię amatorską, i z chęcią rozwinę ją o astrofotografię - dlatego też zainteresowałem się Waszym forum. Przy czym zupełnie nie wiem jak zacząć i gdzie tego szukać - macie naprawdę imponujące źródło wiedzy na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lechu na pokładzie :D

P.S Nie tylko TY zaczynałes od U-boota :Beer:

 

 

 

 

 

Cześć Promil serdeczne dzięki za powitanie :D , dzięki również co do tego u-boota za te słowa :Beer:

a tak na marginesie to najprawdopodobniej gdybym miał neta wcześniej tzn. przed planowanym jego zakupem (uboota) raczej bym dokonał całkiem innego zakupu jeżeli chodzi o tego typu sprzęt . Teraz przez te parę miesięcy co mam net pooglądałem sobie bardzo fajne sprzęty astro, w fajnych sklepach na necie min. w wymienianych też tu na AF : DO , Fot.Clas, czy też AK i jest dużo rzeczy na których jest warto oko zawiesić :blink: , a teraz sobie przeglądam na AF strony o nazwie chyba jeśli się nie mylę związane z zakupem pierwszego teleskopu gdzie są ich testy i opinie - ciekawy sprzęt i może w przyszłości sobie coś fajnego z tego wybiorę :D a narazie mam co mam i nie jest źle i mogę sobie wyobrazić że być może lub też napewno by mi sie oczy otworzyły gdybym przez dużo lepszy sprzęt spojrzał w ten nas wszechświat i jak narazie wierzę w to ze tak będzie , chciał bym też sobie na jakiś zlot pojechać i polukać przez inne sprzęta,

i tak sobie myślę że się coś wydarzy może w przyszłym roku na wiosnę lub też latem a nie mam za bardzo czym sie tam dostać ale mysle że uda mi się z kimś zabrać zobaczymy... myślę też czy by się gdzieś do jakiegoś klubu astro nie zapisac tylko że z tego co się oriętuję to w moim rejonie chyba nic nie takiego nie ma . Udało mi się też nawiązać kontakt z jednym astroforumowiczem z okolic wodzisławia na ewentualne jakieś lukanko i astro rozmowy jak oczywiście będzie pogoda z czego się bardzo bardzo cieszę i będę się mogł spotkać z ludzmi o takich min. zainteresowaniach jak ja na " żywo" nareszcie :helo: Tym czasem pozostaje z szacunkiem dla Twojej również osoby!!!

Jeszcze raz dzięki bardzo za powitanie :Beer:

 

Pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Mieszkam w niewielkim miasteczku o nazwie: Skierniewice :)

 

Jestem od kilku lat miłośnikiem nocnego nieba. Pasiadam lornetkę Delta Optical 10X50, z której jestem bardzo zadowolony.

Myśle również o zakupie jakiegoś telepa, lecz narazie sytuacja finansowa nie pozwala mi na to :)

 

Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od kilku lat miłośnikiem nocnego nieba. Pasiadam lornetkę Delta Optical 10X50, z której jestem bardzo zadowolony.

Myśle również o zakupie jakiegoś telepa, lecz narazie sytuacja finansowa nie pozwala mi na to :)

cześć :Beer:

ja tez posiadam lornetke 10x50 i tez nie narzekam.tak samo jak Ty myśle o zakupie telepka jakiegos :D

narazie jeszcze zadowalam sie widoczkami z bino :banan: a jest czym sie zachwycać.

 

witaj na forum B) pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz widze ze na wszystkim chca kase przyciąć nawet na obserwowaniu kosmosu hehe pozdrawiam :Beer:

 

Każdy teleskop to kilka mln dolarów (chyba), więc trzeba znaleść sposób by jakoś zwrócić sobie koszty.

A przy okazji spopularyzować tą ciekawą dziedzinę nauki. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj wśród nas! feef13e8f02c963a.gif Ja też jestem przed zakupem normalnego telepka(cały czas zbieram kasę) i już wiem prawie napewno, że będzie to MLB 10". Słyszałam, że jest to w miarę dobry i niezbyt drogi sprzęt. f1873d404f4bf54e.gif

 

 

siemanko!

ja też myslalem o Meade LB ale 8" : :rolleyes:

pozdrówki B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nowy astroamator z Poznania się kłania, narazie jestem przed zakupem teleskopu ale bawię się w te klocki już przez dłuższy czas. Jestem "szczęsliwym" posiadaczem U "teleskopu" i uznałem że czas coś zmienić w moim sprzecie gdy ostatnim razem okularek mojego U się samoczynie rozpadł :rolleyes:

 

pozdrawiam wszystkich użytkowników forum :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uznałem że czas coś zmienić w moim sprzecie gdy ostatnim razem okularek mojego U się samoczynie rozpadł :rolleyes:

 

 

 

Niemożliwe... :blink:

 

pewnie biedak nie wytrzymał presji pokazywania obiektów w powiększeniu co najmniej 1500 razy... :szczerbaty:

 

 

 

Witaj na forum :Beer:

 

 

 

pozdrawiam

 

Ori2711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.