Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam na imie Łukasz, jestem z Gdańska

 

Astronomią interesuje się już kilka latek, od jakiegoś czasu przeglądałem te foum i dzisiaj z dniem kupna teleskopu stwierdziłem, że się oficjalnie przywitam.

 

Od trzech miesięcy jestem posiadaczem lornetki 10x60 niezbyt dobrej, ale to widoki widziane przez nią wzbudziły chęć kupna teleskopu i wzmocniły moje zainteresowanie nocnym niebem.

 

Dziś po wielu przemyśleniach, przeczytanych postach i długiej, chłodnej kalkulacji podjełem decyzję o kupnie teleskopu - Sky-Watcher (Synta) SK1309EQ2.

Niestety miałem do dyspozycji tylko 700zł i dlatego wybrałem ten właśnie teleskop.

Interesują mnie wszelkie obiekty deep sky i myśle, że nie był to zły wybór.

 

Pewnie niektórzy pomyślą, że mogłem dołożyć i kupic synte na dobsonie, nawet się nad tym zastanawiałem, ale lista usterek i rzeczy do wymiany w moim autku ktora wzbogaciła sie wczoraj o wymiane czujnika temperatury silnika niestety sprowadziła mnie na ziemie...

Ale nie ma co gdybać, już jestem bardzo zadowolony z zakupu a myśle, że bede jeszcze bardziej jak spojrze przez ten teleskop na niebo :D

 

 

Więc witam wszystkich serdecznie i gorąco pozdrawiam:

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Mam na imię Piotr, mieszkam w Lęborku, a niebo oglądam od 46 lat :D.

Astronomią zainteresowałem się ok. 1.5 roku temu i traktuję to jako lekkie hobby obok innych zainteresowań jak żeglarstwo, windsurfing, turystyka rodzinna, czy kiedyś krótkofalarstwo (SP1KH) i elektronika. Obecnie do obserwacji posiadam teleskop Newtona Optrons 130/900 EQ, mniejszy 76/700 AZ, lornetkę TENTO 7x50, MEADE 10x50, oraz monookular MP 20x60. Gdy dopisuje pogoda i mam ochotę, to wybieram się na obserwacje za miasto (mam kilka upatrzonych miejsc), gdy mam mniej chęci to dokonuję obserwacji z balkonu (jest dosyć duży - może 7m2).

Zapraszam osoby z Lęborka i okolic zainteresowane obserwacjami nieziemskich obiektów na wspólne obserwacje. Posiadam większy pojazd, więc mogę zabrać 2-3 osoby no i sprzęt do obserwacji.

Pozdrawiam - Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam kolejnego miłośnika astro i żeglarstwa :)

Jest tu paru takich na forum. Może kiedyś zrobimy jakieś wspólne spotkanie- nawet rozmowa o tych dwóch pasjach ze szklaną piwa w ręku może być fajnym wydarzeniem.

 

Jeśli będę w twoich okolicach- nie omieszkam powiadomić. Z drugiej strony- jeśli będziesz mógł i chciał- zapraszam do siebie. Co jakiś czas są tu organizowane spotkanka pasjonatów astronomii. Mozna się przespać, no i poobserwować- w nienajgorszych warunkach. Szczycę się tu na forum wspaniale ciemnym niebem :)

 

Ahoy

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Mam na imię Rafał, lat 16 :) Astronomią interesuję się od zawsze :D A dokładniej to od 5 roku życia chyba... Na składzie mam:

 

- lornetkę VANGUARD BR-1250W 12x50 mm

- teleskop TASCO 402x, ogniskowa 700mm, średnica obiektywu 60mm

 

Teleskop ma juz dobre 7 latek, no i trudno powiedzieć, żeby zadowalała mnie jego moc... :/ Niestety na razie nie mogę sobie pozwolić na nic lepszego.

 

Dotychczas byłem BARDZO amatorskim amatorem astronomii ;) ale mam zamiar to zmienić :) Tzn nie znam wielu pojęć i ogólnie moje obserwacje opierały się głownie na oglądaniu Księżyca, Wenus, Jowisza i Saturna... Wogóle mój celownik trzeba za kazdym razem kalibrować <_<

 

Muszę się pochwalić, że chodzę do 2LO w Rybniku i od tego roku mamy własne obserwatorium, w tym nowy teleskop Schmidta-Cassegraina :banan: Tak więc być może powrzucam tutaj w przyszłości ciekawsze fotki :)

 

Mam nadzieję na miłą współpracę, czego sobie i Wam życzę :rolleyes:

 

POZDRAWIAM

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie!! :Beer:

Widzę że dołączył do nas kolejny astrokolega :helo:

Och wy to macie dobrze w Rybniku - oberwatorium wam zbudowali . ale fajnie :rolleyes:

A my w tym Wodzichu jakoś ciągle nic . może kiedyś?

To masz blisko do swojego "drugiego" domu

 

Pozdrawiam serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu jak to w Wodzichu nie macie obserwatorium??? :blink:

Wystarczy ,że skontaktyjesz się ze Zbigiem,a bedziesz miał w czym wybierać(ilość sprzętu)i napewno lukanko na jego tarasie mimo jasnego nieba to swietna sprawa,a pozatym zawsze można wyjechac w teren gdzie jest ciemne niebo :Beer:

ja do siebie też zapraszam. :D

P.S Witam nowego astromaniaka na AF :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Rafale na Astro-Forum.

No no coraz więcej ludzi z okolic Wodzisławia....

Słyszałem o waszym teleskopie w Rybniku, może napiszesz coś więcej o nim, np. jaką ma aperture.

Ciekawi mnie czy jest możliwośc popatrzenia przez niego dla ludzi z "zewnątrz".

 

Pozdrawiam

Edytowane przez SkyWatcher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to by bylo genialne... jakies Tango 780 i jakis sprzet astro :D

 

Dla niewtajemniczonych: Tango 780 jest to zaglowka :P Dosyc spora i powolna, ale za to dla sprzetu bylo by bezpieczniej... bo do Twistera 800 (nazwa zagl.) bal bym sie wlazyc moja syncie. Za szybka ta regatowka...

Edytowane przez Patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!

 

Mam na imię Jacek, mam 14 lat i mieszkam w Poznaniu!

 

Astronomią interesuje się od kilku lat. Uważam że mam ogromną wiedzę o astronomii jak na mój wiek i otoczenie w którym zamieszkuję. Nie posiadam żadnego sprzętu do obserwacji ale bardzo często używam moich oczu do śledzenia sfery niebieskiej. Moją wiedzę przejąłem od taty, który zabierał mnie na wieczorne obserwację nieba. Co rok wyjeżdżam na wakacje na na wieś pod Oświęcimiem (woj.Małopolskie). Tam, z dala od miejskich świateł (najbliższe miasto-Andrychów-leży 20km od wsi) podziwiam to co jest najpiękniejsze na niebie, czyli Drogę Mleczną, która w tym miejscu jest genialnie widoczna.

 

W mojej karierze byłem świadkiem 4 zaćmieni słońca(albo więcej) i kilku Księżyca. Widziałem kometę Halle-Bopp i niedawno SWAN . Widziałem również kilka bolidów i inne ciekawe obiekty i zjawiska astronomiczne.

Chciałbym podzielić się swoją wiedzą i poglądami z Wami!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!

 

Mam na imię Jacek, mam 14 lat i mieszkam w Poznaniu!

 

Astronomią interesuje się od kilku lat. Uważam że mam ogromną wiedzę o astronomii jak na mój wiek i otoczenie w którym zamieszkuję. Nie posiadam żadnego sprzętu do obserwacji ale bardzo często używam moich oczu do śledzenia sfery niebieskiej. Moją wiedzę przejąłem od taty, który zabierał mnie na wieczorne obserwację nieba. Co rok wyjeżdżam na wakacje na na wieś pod Oświęcimiem (woj.Małopolskie). Tam, z dala od miejskich świateł (najbliższe miasto-Andrychów-leży 20km od wsi) podziwiam to co jest najpiękniejsze na niebie, czyli Drogę Mleczną, która w tym miejscu jest genialnie widoczna.

 

W mojej karierze byłem świadkiem 4 zaćmieni słońca(albo więcej) i kilku Księżyca. Widziałem kometę Halle-Bopp i niedawno SWAN . Widziałem również kilka bolidów i inne ciekawe obiekty i zjawiska astronomiczne.

Chciałbym podzielić się swoją wiedzą i poglądami z Wami!

 

Pozdrawiam!

Oj kolego, ja widzę, że mamy tu materiał na posjonata astronomii, to wspaniała informacja że obserwowanie nocnego nieba tylko swłasnymi oczami dostarcza Ci tyle satysfakcji, Z tego co i jak piszesz wnioskuję, że jak kupisz sobie swój pierwszy teleskop, to astronomia może stać się Twoją pasją do końca życia

Czego Ci życzę, bo naprawdę warto :rolleyes:

 

pozdrawiam

Edytowane przez Moralez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.