Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Do 350 zł nie mogę Ci nic poradzić i chyba każdy Ci tak powie,jedynie większą lornetka od tej którą posiadasz.. chyba że masz jakiegoś kolosa 25x100 :szczerbaty:

 

Uwierz,że każdy Ci odradzi teleskop za tą kwotę.Możesz kupić jakiś za 200 zł,nikt Ci nie zabroni ale będziesz żałował tych wydanych 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio widziałem planetarium w Zakopanym u Darka B , mówię wam jak ono odziaływuje na młodzież -bardzo młodą młodzież , no ale Darek jest dobrym lektorem i potrafi młodzieży o gwiazdach opowiadać :D

Tak prowadzę astronomiczne kółko dla małej Majki.

Po tym od razu usypia. :notworthy:

A gdy tylko ktoś powie obok słowo gwiazdki to zaraz patrzy do góry. :D

Za kilka lat kupię jej bardziej profesjonalne i zapewne zadam pytanie na forym jakie planetarium kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo... jestem :)

Obecnie korzystam z kawiarenki internetowej, jak widac polskich znaków nie ma wszystkich.

 

Wbrew pozorom pogoda tu jest nawet ladna, przebywam tu nie caly tydzien i byly dwie noce bezchmurne

i trzy sloneczne cieple dni, no i dwa razy padal deszcz.

Jest tu naprawdé cieplo i zielono niektóre drzewa sá caly czas zielone i kwitná kwiaty, chocby zonkile :)

Wczoraj bylo caly czas slonecznie i z 8*C w cieniu, dzis troché popadalo.

 

Jak plynálem promem w zeszlym tygodniu na wyspé z Holyhead. Anglia pozegnala mnie mzawká,

a Irlandia bezchmurnym zachodem slonca i wiecie co, patrzylem na te slonko jak tonie w morzu do

samego konca i na ulamek sekundy rozblyslo ZIELONYM PROMYKIEM :o

Zielona wyspa zielonym promykiem mnie przywitala :helo:

 

Pozdrawiam

 

Nie wiem kiedy sié jeszcze odezwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Mam na imię Mateusz, astronomią interesuję się od niedawna, na razie od strony teoretycznej. Studiuje fizykę i w zasadzie matematykę na UJ, swój pierwszy teleskop zaliczę kiedy zapiszę się na pracownię astronomiczną :) Studiuje w Krakowie, bo jestem z Krakowa.

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam forumowiczów Astro-Forum!!!

 

Przyznam, że dopiero od niedawna czytam to forum ale cieszę się, że widzę tu parę "znajomych twarzy" z innych miejsc w sieci.

 

 

Coś o sobie: żonaty, dzieciaty, oczy niebieskie, 37 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Od jakiegoś czasu śledzę to forum i zauważyłem cos co bardzo mi się spodobało, a mianowicie to, że praktycznie żadne pytanie początkujących astro amatorów nie pozostaje bez odpowiedzi. Mam nadzieję, że będzie się tak działo też w przypadku moich pytań. Troszkę o mnie : wiek 32, miejsce zamieszkania Bydgoszcz, początek przygody z astronomią.... no właśnie przygoda ta jeszcze się nie zaczęła. Odkąd tylko pamiętam lubiłem poczytać wszelkie nowinki na ten temat, przeglądałem sieć w poszukiwaniu ciekawych i ładnych zdjęć, i często zadzierałem głowę by popatrzyć w gwieździste niebo. Aż przyszedł czas kiedy powiedziałem sobie dosyć !!! Dosyć bezmyślnego patrzenia, od dzisiaj chcę patrzeć i wiedzieć co widzę! A więc postanowione – trzeba kupić teleskop (i to będzie jedno z moich pytań ale w dziale przeznaczonym do tego). Przed tym zakupem chciałbym jednak poczytać trochę literatury. I w tym właśnie miejscu chciałbym postawić moje pierwsze pytanie. Od czego zacząć? Czytałem kilka dobrych recenzji na temat książki „Niebo na weekend”. Czy ta pozycja naprawdę jest dobra dla kogoś kto będzie stawiał swoje pierwsze kroki w obserwacjach? Może ktoś jest w stanie polecić mi jakieś inne, bardziej odpowiednie dla mnie publikacje? Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj :)

 

"niebo na weekend"-oczywiście że tak dla początkującego :) jest tam wszystko ładnie napisane i myślę że nie będzie trudna do zrozumienia jak dla Ciebie.

Kiedyś w "młodym techniku" był fajny cykl artykułów astronomicznych (w latach '96-99' -mam kilka egzemplarzy z tych lat,niestety kilka a nie wszystkie).Autorzy opisywali co można zobaczyć w danym miesiącu na niebie (planety,DS,Księżyc),przy tym mała notka odnośnie obiektu.Jak dowiesz się że ktoś ma MT to pożycz sobie.Możesz też prenumerować Vademecum miłośnika astronomii.

w Internecie też jest sporo wiadomości.Za pewne słyszałeś o Small Wonders na http://www.astronoce.pl - także to polecam.

 

ale zanim przejdziesz do obserwacji to sporo znajdziesz teorii w "Niebo..." a jak Cię coś będzie gnębić to wchodź na neta i tu szukaj danego zagadnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.