Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, wreszcie mam swoj teleskop - Synta 8". Wczoraj odebralem go z Krakowa. Z gory dziekuje Panu Januszowi z firmy Astrokrak za bardzo szybkie i sprawne zalatwienie sprawy, dzieki czemu dzisiaj juz sie ciesze 8" tuba :) ( pelen profesjonalizm ) Teraz tylko czekac na bezchmurne niebo i studiowac atlas nieba. Pozdrawiam

 

teleskop1.jpg

Edytowane przez Scigany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje teleskopu,

 

Teraz to tylko wypad pod kawałek ciemnego nieba, i dawaj po niebie ile wlezie

 

Dopowiem jeszcze, że jeśli będziesz cierpiał na nadmiar gotówki, to zacznij kupować jakieś ciekawsze okulary

do tego teleskopu

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, Pyrex

 

 

A nie lepiej było wziąć wersję classic i dokupić jakiś okularek? Wiadomo już że przy tak małej średnicy zwierciadła nie ma różnicy między pyrexem i floatem a ten drugi jest sporo tańszy...

 

No ale skoro już kupiłeś to życzę udanych obserwacji. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej było wziąć wersję classic i dokupić jakiś okularek? Wiadomo już że przy tak małej średnicy zwierciadła nie ma różnicy między pyrexem i floatem a ten drugi jest sporo tańszy...

 

No ale skoro już kupiłeś to życzę udanych obserwacji. :Salut:

 

 

byl tylko Pyrex, takze bralem, bo tydzien wczesniej mi juz sprzatneli sprzed nosa juz 8" gdzie indziej, takze nawet sie nie zastanawialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada, ze od 2 tygodni równiez mam tą Syntę, więc łączę się z Tobą w radości :D

Póki co, zaliczyłem dwie obserwacje - niedawne zaćmienie Księżyca (niestety ok. 23.40 przyszły chmury i to był koniec) z balkonu oraz Saturn i Orion w trakcie małego wypadu za miasto (niestety łuna skutecznie ograniczyła widoczność). Teraz z niecierpliwością czekam na lepszą pogodę aby wyskoczyć dalej od miasta. No i zastanawiam się nad lepszym okularem - co już w tym wątku sugerowano. Synta jest w każdym razie świetna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym się z wszystkimi przywitać.

Niebem interesowałem się praktycznie od zawsze, choć polegało to głównie na leżakowaniu z piwkiem na pomostach podczas pobytów na mazurach :D . Jakiś czas temu połknąłem bakcyla na dozbrojenie oka. Zacząłem szukać informacji o wszelkiego rodzaju sprzęcie i oto w ten sposób trafiłem na to forum. Czytelnikiem waszym jestem od jakiś 4 miesięcy. Wetowałem tematy o sprzęcie, naczytałem sie wiele dobrego o Syncie i postanowiłem sprawić sobie taką 8" "koleżankę" :). Jestem jej szczęśliwym posiadaczem od jakiegoś miesiąca. Wiele się nią jeszcze nie naobserwowałem (wiadomo - pogoda), choć zdążyłem "looknąć" na parę ciekawych obiektów. Mieszkam w Warszawie, ale na szczęście mam działkę oddaloną o ok. 25 km od Wawy więc warunki do obserwacji złe nie są. W nadchodzący weekend wybieram się na DS'owe łowy, mając nadzieję na dobrą pogodę, a patrząc na to co dzieje się dzisiaj za oknem to mam ochotę rzucić w diabły prace i zadokować sie na ten tydzień pod Wawą z okiem wklejonym w „koleżankę” Synte;). Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widziałem że już jakiś czas śledzisz forum i nie piszesz żadnego posta,i nie zapytałeś ani razu co Ci doradzić.Pogratulować nauki czerpanej z czytania.

 

Witaj :)

 

kilka dni studiowalem forum "astrokrak.pl/forum" i "astro-forum.org" czytalem opinie itd, no i przewazaly pozytywne opienie na temat Synty 8" i taka tez kupilem ;) nie pytalem, bo zwyczajowo jak to na kazdym forum padla by odpowiedz "prosze uzyc funkcji szukaj" takze wolalem poszukac i poczytac opinie doswiadczonych uzytkownikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-4100-1173737811_thumb.jpg

Witam wszystkich patrzących do góry.

Ja natomiast jestem z tych co patrzą w dół

Nazywam się Cezary mieszkam w Warszawie.

Od 20 lat tylko kopie i kopie dołki w poszukiwaniu okruszków tego na co patrzycie.

Może kiedyś coś wykopie …….hihihi

Życzę wszystkim spektakularnych zjawisk i wielkich piszczących kamieni.

Minelab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nazywam sie Alex. Jestem z Kijowa (Ukraina). Teraz studiuje w Warszawie :)

Jestem uczesnikom kijowskego astroklubu ;)

p.s. Czy sa w Warszawie periodyczni zbiory astroamaterow???

 

Witamy :Beer:

 

co studiujesz? na której uczelni?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.