Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jestem nowy bardzo nowy , poszukuje znajomych z okolic Sandomierza .. w celu .. wypicia browca i porozmawiania , na tematy ogolnoastronomiczne . Posiadam teleskopik , ale wstyd sie przyznac jaki :) trzeba bedzie czegos konkretniejszego poszukac:) Pozdrawiam

Cześć - a okolice Tarnobrzega mogą być ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jestem nowy bardzo nowy , poszukuje znajomych z okolic Sandomierza .. w celu .. wypicia browca i porozmawiania , na tematy ogolnoastronomiczne . Posiadam teleskopik , ale wstyd sie przyznac jaki :) trzeba bedzie czegos konkretniejszego poszukac:) Pozdrawiam

 

 

No pochwal się , jaki masz sprzęt , jak żółty to masz u mnie + :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć - a okolice Tarnobrzega mogą być ? :D

 

 

Witam , no pewnie ze moga być , mam nadzieje ze masz wieksze doswiadczenie niz ja .... bo chiałem sie czegos nauczyc wiecej ... Pozdrawiam

a co do teleskop-a to mam srebrną tube maluka w porównaniu z tymi profesjonalnymi ... 76700 typu Newton , takze id razu pisalem ze nie ma o czym pisać , co prawda widzialem Staurna słabo ale widzialem , i jowisza , Bardzo pomocny okazał sie program Stellarium . bez ktorego nie widzialbym nic :) na dodatek znalazłem sobie super miejsce do oglądania nieba , co prawda około 10 km od mojego miejsca zamieszkania , ale ... .super miejsce.... ciemno , ciemno i jeszcze raz ciemno :)zero swiatełek ... od czasu do czasu jakis zagubiony samochodzik)

Pozdrawiam :Beer:

Edytowane przez TomaszL30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , no pewnie ze moga być , mam nadzieje ze masz wieksze doswiadczenie niz ja .... bo chiałem sie czegos nauczyc wiecej ... Pozdrawiam

a co do teleskop-a to mam srebrną tube maluka w porównaniu z tymi profesjonalnymi ... 76700 typu Newton , takze id razu pisalem ze nie ma o czym pisać , co prawda widzialem Staurna słabo ale widzialem , i jowisza , Bardzo pomocny okazał sie program Stellarium . bez ktorego nie widzialbym nic :) na dodatek znalazłem sobie super miejsce do oglądania nieba , co prawda około 10 km od mojego miejsca zamieszkania , ale ... .super miejsce.... ciemno , ciemno i jeszcze raz ciemno :)zero swiatełek ... od czasu do czasu jakis zagubiony samochodzik)

Pozdrawiam :Beer:

Odezwę się po 15 kwietnia - na Święta wyjeżdżam, będę dopiero w środę (ale tylko po to żeby się spakować w Bieszczady) i później zlot w Roztokach - także dostępny będę po 15 kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwę się po 15 kwietnia - na Święta wyjeżdżam, będę dopiero w środę (ale tylko po to żeby się spakować w Bieszczady) i później zlot w Roztokach - także dostępny będę po 15 kwietnia.

 

 

nie ma sprawy , ja tez spadam na swieta,

Wesołych świąt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam użytkowników Forum :Beer:

Jestem nowy i mam szczęście oglądać niebo nowym teleskopem :banan:

Aktualnie staram się "upolować" przerwę Cassiniego na Saturnie.

Mam nadzieję, że dobrze wychłodzony MAK(127/1500) - od 2 dni w garażu pokaże wreszcie Cassiniego!

Pozdrawiam :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie przypomniałem. jak troche rozogniskujesz jakąś jasną gwiazdę i widzisz zamiast ładnych krążków kipiący ogień to casiniego nie będzie.

 

inny sposób na ocene seeingu to rozdzielanie podwójnych. najlepsze są gwiazdki 6-7mag około 2" separacji. jak nie widać, że są dwie i całkowicie sie zlewają to casiniego tez nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

was wszystkich jestem bardzo nowym amatorem astronomi, posiadam jakiś dziwny teleskop::) 76700, ale cóż z tego jak nie można na nim za wiele podpatrzeć , co prawda widziałem i to i owo , lecz potrzebuje odpalić moje hobby z grubej rury,

coś o mnie , rocznik 77 , wspaniała żonka, córeczka , domek świezo wybudowany , wiecznie "mało czasu" praca i tylko praca , troszke musze obudzić moje zainteresowanie astronomia, l.ornetka jest na stanie , teleskopik jakiś dziwny , ale jest, pochodze w Gorzyc tarnobrzeskich , chętnie poznam ludzi z mojej okolicy interesujących sie astronomia .

 

 

PS. w wolnych chwilach słucham radia FG DJ radio paris electro-house-rnb & dance music ./. .bobmbastyczne radio co prawda nie za bardzo jestem za taką muzyka ale mnie rusza.,.. i to jest to .,..

no to tak jak w temacie pozdrawiam wszystkich wlasnie sącze sobie :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! nareszcie dołączam do grona astrobraci :banan:

 

Coś o sobie? kocham kosmos! Interesuję się kosmologią i filozofią. Obserwuję Was już od dawna, to forum to wspaniała inicjatywa.

Teraz do Was dołączam i z tego powodu ogromnie się cieszę.

 

Chyba wszyscy na tym forum mamy wspaniałą, wspólną cechę - ulegamy zdziwieniom ! i to jest piękne

 

 

pozdrawiam !

 

kynkcjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to ja maciek zaporowski, czyli hudy, obok powinna się wyświetlać moja uchachana micha :)))

 

Poznaliśmy się przede wszystkim na zlocie w Roztokach Górnych 2007.

 

Jestem z Lublina, tutaj mieszkam i pracuje. Można mnie spotkać na zebraniach PTMA-Lublin.

 

Sprzetu na razie brak, ale składam tutaj uroczyście ślubowanie, że zrobię wszystko, aby stać się właścicielem Newtona na Dobsonie 10" (ewentualnie 8" z super okularami) - to możecie mnie ścigać jeśli słowa nie dotrzymam.

 

pozdrawiam wszystkich, którzy przeczytają ten post !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.