Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tez tak pomyslalem ze ten skylux bedzie najlepszym rozwiazaniem,akurat tez trafila sie na allegro aukcja z dobra cena tego telepka oraz przeczytalem opinie na temat obu tych teleskopow na waszym forum i juz jestem nakrecony na tego skyluxika. Jeszcze tylko odbiore Niebo na weekend z DO, zacznie sie urlop i cos czuje ze gwiazdziscie bedzie;)

 

Zastanów się jeszcze, bo Synta 130/900 pokaże dużo więcej od Skyluxa, a montaż jest podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stojąc przed takim wyborem, kupienie Skylux'a byłoby zwykłą głupotą. Czasami nie warto słuchać nietrafionych podpowiedzi i się nakręcać. Ten SkyWatcher bedzie sto razy lepszy od malutkiego 70mm achromata. Większy zasięg gwiazdowy, lepsze planety, brak aberracji - krótko mówiąc o wiele większe możliwości. Pamietaj ze wykładnikiem użytecznosci w astro jest średnica obiektywu, im większa tym wiecej swiatła teleskop zbiera i tym lepiej i wyraźniej zobaczysz. A tutaj ten Newton wyraźnie wygrywa. Montaże z tego co wiem są tej samej klasy wiec na to nie patrz, do wizuala w zupełności wystarczą. Ideałem byłoby gdybyś dozbierał 200zł na conajmniej Newtona 150/750, wtedy to już luksus. To są moje sugestie.

 

Życze dobrego wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... W sumie racja.glupek ze mnie.

 

PS. Qbanos, opłaca się EQ5 na stalowym statywie pod tubę 200/1200? (patrz moja stopka)

 

Dlaczego zmieniasz zeznania :) Każdy ma prawo do swojego zdania, Ty również.

 

Co to jest za tuba 200/1200? Jeśli to Synta z Dobsona to się nie nada bo ona się nie nadaje na paralaktyka bez ATM'u. A może masz na myśli takie coś To jest akurat 200/1000 na EQ5 (CG5), do wizuala bedzie dobre. Wiele osób takich zestawów używa z powodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Mam na imię Darek (26 lat), mieszkam we Wrocławiu. Astronomią interesuję się od kilku lat (hobby).

Od wczoraj mam Synte Sky-Watcher 8" na dobsonie, dzięki WAM moi DRODZY!!!! Super sprzęt! Wyrąbany w kosmos! (To nic, że chcą mnie wysiedlić z mieszkania za ten zakup ;)

 

Od pierwszego spojrzenia stałem się Fanem Synty i niech tak zostanie!

 

Posiadam też lornetkę Bilora Bilogon 10x50 (kupiłem dzięki pozytywnym testom na optycznie.pl) i zbieram na dodatki jak okulary Scopos 30 mm , LVW 17/22 i inne Pentaxy (hehehe)

 

Pozdrawiam!

 

DarekG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Witam wszystkich miłośników astronomii czytających ten post ( jak i pozostałych...). Jestem Krzysztof, mieszkam w Bolesławcu. Astronomią interesuje się od wielu lat, niestety do tej pory posługuję się lornetką 10 x 50 produkcji CCCP, czeskim atlasem nieba, a od jakiegos czasu demonstracyjnym Skymapem. Nie mniej na horyzoncie jest już widoczny reflektor 8" ... Wiadomości na forum śledzę już od dość dawna i w końcu postanowiłem się zarejestrować i coś od siebie również napisać. Na razie to tyle. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwóch kandydatów: Celestron Nexstar 8SE, oraz Meade LXD75 SN , ten pierwszy wygląda na bardziej "amatorski", drugi uzyskał niezłą recenzję jednego z forumowiczów (chociaż w wersji 10"). Ostatecznie wybiore ten który w opinii fachowców bardziej będzie się nadawał do DS-ów. Czegoś czego przez lornetkę nigdy nie zobaczyłbym (nie licząc delikatnej mgiełki co niektórych galaktyk). Dodatkowo musze pomacać obydwa w jakimś sklepie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Nazywam się Marek , mieszkam w Chełmie woj. Lubelskie.

Jestem od niedawna posiadaczem Synty 8'' na dobsie .

Od dawna czytam te forum i wiele już się nauczyłem dzięki Wam i waszym postom.

Chętnie nawiązałbym kontakt z kimś bardziej zaawansowanym z mojej okolicy.

Albo jakąś życzliwą duszę, która nauczyłaby mnie kolimacji newtona.

 

Pozdrawiam was wszystkich

Marek L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum. :Beer::Beer:

 

Przeszukaj dobrze forum a na pewno znajdziesz osoby które interesują się astro jak nie w twojej miejscowości to na pewno w pobliżu twojej okolicy. Jeśli natomiast chodzi o kolimacje newtona, użyj opcji szukaj jest mnóstwo tematów w których został poruszony właśnie ten problem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum :)

 

na początek może niebo na weekend poczytaj, no i wchłaniaj forum, to kopalnia wiedzy.

 

co do sprzętu to: jakie masz niebo, ile masz kasy, masz samochód?, bez podstawowej wiedzy o tobie nie będziemy w stanie Tobie pomóc :)

 

może umów się z kimśna obserwacje jakieś, zobaczysz czym to pachnie. Choć na wybrzeżu to musisz troszke poczekać... chyba macie tam jasnawo w nocy jak narazie co?

 

P.S. szybko zyskałeś 10 postów... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwóch kandydatów: Celestron Nexstar 8SE, oraz Meade LXD75 SN , ten pierwszy wygląda na bardziej "amatorski", drugi uzyskał niezłą recenzję jednego z forumowiczów (chociaż w wersji 10"). Ostatecznie wybiore ten który w opinii fachowców bardziej będzie się nadawał do DS-ów. Czegoś czego przez lornetkę nigdy nie zobaczyłbym (nie licząc delikatnej mgiełki co niektórych galaktyk). Dodatkowo musze pomacać obydwa w jakimś sklepie :)

 

Może wybierzesz się kiedyś na jakiś nocny wypad grupy wrocławskiej i wypróbujesz starą poczciwą Syntę 8" ;) Przy okazji będziesz mógł podyskutować z wieloma ludźmi którzy się znają na sprzęcie i nie tylko. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum tych zarejestrowanych i nie. W pierwszej kolejności chciałbym podziękować za to, że jesteście i służycie radą. Dzięki wam zdecydowałem się na kupno teleskopu, którym chyba oczywiste stała się Synta 8. Dzięki niej zajrzałem w głąb wszechświata.

 

Mam jeszcze takie małe pytanie czy można wyszukać użytkowników na podstawie miejsca zamieszkania. Chcę sprawdzić czy ktoś z was przypadkiem nie mieszka nieopodal.

 

Pozdrawiam i życzę pogodnego nieba w te :burza: pochmurne dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.