Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu czytam wasze forum i w końcu postanowiłem do Was dołączyć. Obecnie mieszkam na suwalszczyźnie , w niebo gapie się od dziecka , wcześniej przy pomocy lornetki , później jakiegoś małego Tała, od niedawna stałem się posiadaczem StarHoppera 200/1200. Mam nadzieję, że z Waszą pomocą zobaczę dużo więcej niż dotychczas. Niestety jestem modemowcem więc z internetu korzystam w ograniczonym zakresie.

Pozdrawiam

Jurek Bednarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Też jestem w miarę nowy ale tu ludzie są bardzo przyjaźnie nastawieni więc na pewno się skutecznie wczepisz. Zazdroszczę miejsca zamieszkania, u mnie (w-wa) jak wujdę przed blok widzę jedynie 4m. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, nazywam sie Marek i interesuje sie astronomia praktycznie od zawsze (poki co brzmi jak wypowiedz w klubie AA :lol: ) jednak za literature i dokladniejsze zglebianie tematu zabralem sie stosunkowo niedawno. Aktualnie czytam na ten temat wszystko co mi wpadnie w rece ;) i powoli przymierzam sie do budowy teleskopu. Mieszkam we Wroclawiu i tutaj tez staram sie uczyc :P (poki co policealne studium-informatyka ale mam ambicje na geologie na uniwerku ;) bo astronomia odpada, za duzo fizyki :P ) Ok chyba wystarczy na pierwszy raz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie wszyscy :)

a Hans myślisz, że tylko na geologii można wątrobę zaprzepaścić ?:D

jest duużo kierunków, na których wątroba, wydaje się tylko niewydolnym tłumikiem :ha:

i nawet ta żelazna nie zdzierży i ta parokilowatowa w kufrze :)

pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja sie do Was dołączę. Jestem Karolina i lada dzien stukną mi 22 lata. Mieszkam i nauki pobieram w Radomiu. Niebem zinteresowalam sie we wczesnym dziecinstwie, kiedy to dorwalam plastikowe "cudo" (Astro-Cabinet 90) i probowalam je, z wujkiem- astroamatorem, zlozyc. Nie udalo sie, ale sentyment do gwiazd pozastał. Doszlam jednak do wniosku, ze warto by sie troche w tym temacie pokrecic.....wiec jestem i wszystkich serdecznie pozdrawiam. :Astrobrać:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dyskusji? Ja narazie to wszystko ogarniam.....i jestem coraz głupsza. A chcialam tylko lornetke. Pozdrawiam

Hihi, jak wszystko ogarniasz to tylko pozazdrościć! :Salut:

 

Ironman: ZA DUŻO FIZYKI ??????????? :blink:

Pan Jourdain nie wiedział że przez całe życie mówił prozą. :) Chyba miał ZA DUŻO LITERATURY ani o tym nie wiedząc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum

 

Mam na imie Piotr i mieszkam w Elblągu astronomia interesuje sie od lat szkolnych ale dopiero od niedawna moge zajmowac sie nia w sposob amatorski a ostatnio także foto zakupilem (mam go 2 tyg.) EOS 300D Kit + 50/1.8 + zestaw pierścieni umożliwiający robienie fotek w ognisku , jak na razie nie bylo okazji do zdjec astro (pogoda) no i na razie brak napedu kaska poszla na EOS'a :D

Edytowane przez piotrgr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

nie wiem co mógłbym wam powiedzieć na wstępie ponieważ nie mam wiele współnego z astronomią choć zawsze mnie fascynowała to jednak nigdy nie myślałem nad zbliżeniem się do niej. Teraz mam 16 lat i dochodzę do wniosku, że trzeba realizować swoje pragnienia żeby życie było ciekawsze...

 

Nie mam teleskopu i nigdy praktycznie nie miałem możliwości patrzeć przez profesionalny teleskop ( no...tylko raz chyba...) wiec nie mam też z tym wiele wspólnego...

 

Kasy też mi nagle nie przybyło...ale doszedłem do wniosku, że jestem na tyle dojrzały, żeby umieć swoje wydatki przeznaczyć na coś wartego tych pieniędzy a nie tak jak kiedyś na chipsy i cole...

 

Tak wiec...walne prosto z mostu :) potrzebuje teleskopu i to bardzo nei drogiego...oczywiscie jak chyba kazdy chcialbym miec cos super za bardzo marne pieniadze...wiem jednak, że tak się nie da...potrzebuję jednak czegoś co choć troszkę zaspokoi moje żądze i spełni chociaz część moich oczekiwiań...

 

Co chcialbym obejrzec?? planety...gwiazdy...mgławice...to mnie bardzo zawsze fascynowało...chce sięgnać tak daleko pierwszy raz w życiu....

 

Chcialbym więc abyście mi pomogli w wyborze...slyszalem że teleskopy Newtona są najpopularniejsze i najtańsze...nie będę ukrywał że na teleskop mam bardzo mało pieniędzy...wiąże to się równierz z tym, ze mam inne hobby-gitara basowa...oczywiscie nie ma problemów z pogodzeniem obu...ponieważ oba traktuje jako pasję i np. nie gram narazie nigdzie w zespole....

 

Odrazu mówię, że nie znam się dobrze na astronomii a pierwszy moim krokiem do poznania tej nauki bliżej będzie wybranie się do liceum na profil matematyczno fizyczny z astronomią i studiowanie książek...narazie jednak nie znam się na tym kompletnie :) wiec bardzo prosze o zrozumialy język!!! I mam nadzieję że z wami poznam ten świat lepiej!!

 

Pozdrawiam wszystkich!!!

 

Oboś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Oboś.

 

najważniejsze co ci potrzebne to jest to....

http://www.ap-i.net/skychart/cdc276/cdcin276.zip

 

ściągni zainstaluj, ustaw język i swoją pozycję, potem pooglądaj i popytaj. :)

 

ps. zadanie dla ciebie nr 1. jakie gwiazdozbiory wschodzą teraz w polsce o godz. 20tej, gdzie jest księżyc, gdzie będzie za tydzień, czy widać Jowisza i od której godziny, gdzie jest Saturn? :)

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Musisz nam jednak podpowiedzieć ile pieniędzy możesz wydać na teleskop. Dla jednych mało to 100 zł, a dla innych 1000 zł, a to już zasadnicza różnica. Za pierwszą kwotę nie kupisz żadnego "normalnego" teleskopu. Za drugą już tak, ale też bez fajerwerków.

Być może inni doradzą Ci lornetkę, jako podstawowy instrument, ale przypuszczam, że jednak chcesz zobaczyć fazy Wenus, pasy na Jowiszu, czy pierścień Saturna, a do tego potrzeba teleskopu (pomijam duże, drogie lornety).

Inni jeszcze podpowiedzą, abyś znalazł kogoś z Twojej okolicy kto interesuje się astronomią i ma teleskop, lub abyś udał się na jakiś zlot i sam "wybadał" co możesz za swoją małą kwotę zakupić, a co da Ci zadowolenie z obserwacji.

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc...myśle, że mógłbym przeznaczyć na to koło 500 zł...jednak rację masz, że muszę kogoś odwiedzić kto się na tym wszystkim zna bo też nie mogę kupić w ciemno...a jeśli naprawdę będę wiedział co robie to może i moja mama zgodzi się dołożyć jakąś niewielką sumę (niewielką bo po wakacjach mam obiecaną już gitarę więc na teleskop w sumie mogę wydac wszystkie moje oszczednosci!! )

 

Wiec zapytowywuję was...czy nie ma tutaj na forum kogoś z Krakowa? kto mógłby mi co nieco powiedziec i ma teleskop...zebym mogl sie z tym zaznajomić ??

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi ;)

 

 

Oboś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
No więc...myśle, że mógłbym przeznaczyć na to koło 500 zł...jednak rację masz, że muszę kogoś odwiedzić kto się na tym wszystkim zna bo też nie mogę kupić w ciemno...a jeśli naprawdę będę wiedział co robie to może i moja mama zgodzi się dołożyć jakąś niewielką sumę (niewielką bo po wakacjach mam obiecaną już gitarę więc na teleskop w sumie mogę wydac wszystkie moje oszczednosci!! )

 

Wiec zapytowywuję was...czy nie ma tutaj na forum kogoś z Krakowa? kto mógłby mi co nieco powiedziec i ma teleskop...zebym mogl sie z tym zaznajomić ??

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi ;)

Oboś

 

Napisz gdzie mieszkasz i podaj jakiś telefon kontaktowy to Krakusy chęnie sie z tobą skontaktują a jest nas tu z 10 osób jak nie więcej czynnie obserwujących niebo :astro:

 

Ps. Telefony kontaktowa warto sobie wsadzić w stopce w podpisię pod mailem, to bardzo ułatwia życie :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrazu mówię, że nie znam się dobrze na astronomii a pierwszy moim krokiem do poznania tej nauki bliżej będzie wybranie się do liceum na profil matematyczno fizyczny z astronomią i studiowanie książek...

 

Witam :helo: ,

 

Jestem na podobnym profilu w liceum (mat-fiz-inf) i niestety muszę Cię rozczarować :unsure: . Astronomii tam się nie nauczysz (nawet ciężko o podstawy :angry: ). W książce od fizyki mam jeden temat o astro (na dodatek prawie ten sam co w książce od geografii). Lepszy jest Twój drugi wariant - czytanie książek o astro B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem studentem z Radomia astronomią interesuje się od około 16 roku życia, a latek już mam 25. W swoim krótkim życiu miałem już Uniwersała 150/900 i tu chce uspokoić forumowiczów (wiem, jaką macie opinie na temat tego sprzętu) wygrałem ten teleskop w konkursie astronomicznym. Teleskop został sprzedany z 2 powodów:

 

1. Potrzebowałem gwałtownie gotówki, bo moja rodzina miała kłopoty.

2. Miałem ten teleskop już ponad rok i po roku nauczyłem się coś niecoś o optyce i zaczynałem zauważać, że producent nie przyłożył się do tego egzemplarza ( może dla tego, że to była nagroda).

 

Potem miałem jeszcze lunetki różne, ale obecnie nie mam nic, lecz w wakacje lecę na wymianę studencką do USA i pragnę tam kupić sobie ETX 125 UHTC (realia radomia są okrutne i tylko jasne obiekty mi zostają).

Trafiłem tu, bo szukałem informacji na temat tego teleskopu i trafiłem na super post tutaj, który rozwiał wszystkie moje wątpliwości i odpowiedział mi na wszystkie pytania.

 

Jeśli jest tu ktoś z Radomia i okolic to zachęcam do odezwania się na prywatnym. Możemy razem poobserwować niebo razem raźniej a jeśli by ktoś chciał jechać na zloty to zawsze taniej na 1 samochód.

Pozdrawiam wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.