Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem studentem z Radomia astronomią interesuje się od około 16 roku życia, a latek już mam 25. W swoim krótkim życiu miałem już Uniwersała 150/900 i tu chce uspokoić forumowiczów (wiem, jaką macie opinie na temat tego sprzętu) wygrałem ten teleskop w konkursie astronomicznym. Teleskop został sprzedany z 2 powodów:

2. Miałem ten teleskop już ponad rok i po roku nauczyłem się coś niecoś o optyce i zaczynałem zauważać, że producent nie przyłożył się do tego egzemplarza ( może dla tego, że to była nagroda).

 

Też mam nagrodowy ale.... nie mogłem się doczekać przez dwa miechy aż mi przysłali OptiSana na żywieckim żałosnym słupie.

Podejrzewam że większość posiadaczy U-bootów to "nagrodzeni" (ukarani?). :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :helo: ,

 

Jestem na podobnym profilu w liceum (mat-fiz-inf) i niestety muszę Cię rozczarować :unsure: . Astronomii tam się nie nauczysz (nawet ciężko o podstawy :angry: ). W książce od fizyki mam jeden temat o astro (na dodatek prawie ten sam co w książce od geografii). Lepszy jest Twój drugi wariant - czytanie książek o astro B)

 

 

Ten profil ma jednak zaznaczony żę ma taki przedmiot jak Astronomia...jest to profil Mat-fiz z astronomią ;) hehe...wiec troszke inaczej niż u Ciebie ale wiesz...zawsze się można rozczarowac !! Się zobaczy jak się pójdzie ;) potem wam napisze ile z tego prawdy było

 

Oboś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Pochodzę z Wrocławia, obserwacjami nieba zainteresowałem około 2 lat temu. Do tej pory były to jedynie sesje przy pomocy lornetki lub gołego oka. Postanowiłem jednak bardziej zgłębić tajniki nocnego nieba i doszedłem do wniosku, że to już najwyższa pora aby zakupić teleskop. Mam nadzieje, że znajdę na forum odpowiedzi na postawione przeze mnie pytania oraz otrzymam pofesjonalną pomoc od tak wytrawnych fachowców.

 

Pozdrawiam JUBY111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
Witam wszystkich.

 

Pochodzę z Wrocławia, obserwacjami nieba zainteresowałem około 2 lat temu. Do tej pory były to jedynie sesje przy pomocy lornetki lub gołego oka. Postanowiłem jednak bardziej zgłębić tajniki nocnego nieba i doszedłem do wniosku, że to już najwyższa pora aby zakupić teleskop. Mam nadzieje, że znajdę na forum odpowiedzi na postawione przeze mnie pytania oraz otrzymam pofesjonalną pomoc od tak wytrawnych fachowców.

 

                                                                                    Pozdrawiam JUBY111

 

Na naszą pomoc i odpowiedzi zawsze możesz liczyć :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

od dluzszego czasu jestem symaptykiem tago forum,

ale dopiero dzis postanowilem dolaczyc do gorna astroforum

mieszkam w łomiankach pod warszawa, z zawodu informatyk.

tak milo u was ze az szkoda sie nie odezwac, a jeszcze zaczela sie wiosna a niebawem

przyjedzie do mnie tal150, wiec mysle ze dobry czas ale do Was dolaczyc;]

fajowo sie zaczyna;]

tak z ciekawosci: czy jest ktos z mojego miasta?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hutnik,

 

To Ty kupiłeś w ostatniej prawie sekundzie tego wrocławskiego TAŁ-a 150P na Allegro! :helo: Też miałem na niego ochotę, ale się nie zdecydowałem zalicytować, bo uznałem że to dla mnie za mało mobilne bydlę. Ale jeśli masz miejsce w ogródku czy dobry seeing z balkonu, to wydaje mi się, że dobrze trafiłeś - w końcu to 15 cm paraboli. Napisz koniecznie o swoich wrażeniach.

 

To ja też się przywitam. Jestem z Wrocławia, mam 33 lata, też jestem "informatykiem", a dokładniej "sieciowcem" i 'od zawsze' interesowałem się astronomią, ale bardziej od strony teoretycznej, niż praktycznej znajomości nieba. W końcu ostatnio stwierdziłem, że warto poznać trochę niebo w praktyce.

 

Oczywiście, też stwierdziłem, że warto kupić jakiś sprzęt, im większy, tym lepszy, bo oczywiście obiekty deep-space są o wiele ciekawsze niż planety. Problem w tym, że z mieszkania w centrum Wrocławia trudno o dobre widoki, nawet balkonu brak, a skręcać i rozkręcać telepa (szczególnie na paralaktyku) gdzieś pod miastem, żeby popatrzyć kilka godzin - nie wiem, czy by mi się szybko nie znudziło, więc dałem sobie na wstrzymanie. Na razie myślę więc o odnalezieniu mojej starej, radzieckiej lornetki z młodych lat, potem może o zakupie jakiejś mocniejszej lornety ok. 20x80 ze statywem/żurawiem. Tymczasem nakupiłem książek i oglądam kosmos przez internet...

 

W każdym razie pozdrawiam wszystkich, szczególnie Wrocławiaków. Jakbyście kiedyś mieli ochotę na nocny wypad za miasto i potrzebowali entuzjasty z transportem, to chętnie służę w zamian za dostęp do teleskopu :notworthy: .

 

Mariusz

Edytowane przez BBwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty kupiłeś w ostatniej prawie sekundzie tego wrocławskiego TAŁ-a 150P na Allegro!  :helo: Też miałem na niego ochotę, ale się nie zdecydowałem zalicytować, bo uznałem że to dla mnie za mało mobilne bydlę. Ale jeśli masz miejsce w ogródku czy dobry seeing z balkonu, to wydaje mi się, że dobrze trafiłeś - w końcu to 15 cm paraboli. Napisz koniecznie o swoich  wrażeniach.

 

 

tak to mi sie udalo w ostatniej sekundzie przebic. :D

dziwne ze jeszcze tylko jedna osoba licytowala, mam ogrodek wiec nic tylko czekam na sprzet. mam nadzieje ze warszawa nie bedzie mi mocno przeszkadzac.

jeszcze kilka dni wczesniej trafilem na toucama pro za 160pln :D

mam nadzieje ze z tego kompletu cos ciekawego wyjdzie.. napewno podziele sie swoimi doznaniami. a tymczasem czekam.. i czekam

niebo czyste, ale znajac prawa murphiego, jak sprzet przyjedzie to chmury przyjda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no to zgłoś się do klubu! Wystarczy napisać do Piotra Z i wspólnie obserwujemy.

 

To do mnie? Dzięki!

Widzisz, strona Syriusza nie działa od jakiegoś czasu (chociaż jeszcze w styczniu mi mignęła chyba), a ja nie mam w zwyczaju ludziom się bez zaproszenia wpraszać.

Ale jak wspomniałeś o PiotrzeZ, to skojarzyłem, że to we Wrocławiu ma ta słynna 60-tka stanąć. To pewnie siedzicie już jak na szpilkach, skoro do zlotu w kwietniu ma być gotowa? Trzymam kciuki, choć w Bieszczady się nie wybieram.

 

Anyway, dzięki za zaproszenie, na pewno się odezwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

od dluzszego czasu jestem symaptykiem tago forum,

ale dopiero dzis postanowilem dolaczyc do gorna astroforum

mieszkam w łomiankach pod warszawa, z zawodu informatyk.

tak milo u was ze az szkoda sie nie odezwac, a jeszcze zaczela sie wiosna a niebawem

przyjedzie do mnie tal150, wiec mysle ze dobry czas ale do Was dolaczyc;]

fajowo sie zaczyna;]

tak z ciekawosci: czy jest ktos z mojego miasta?

pozdrawiam

 

Do Kampinosu wypada co jakis czas mocna grupa, to od ciebie rzut komorka. Pomecz na PW Jesiona aldo Andrzeja (Lysy). Po drugiej stronie smietnika tez operuje pare osob i czasem biegamy po lasach w okolicach Piaseczna. Zabieraj Tala do kufra i wal na zlot. Moze zostalo jeszcze z jedno miejsce w Cisnej...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieraj Tala do kufra i wal na zlot. Moze zostalo jeszcze z jedno miejsce w Cisnej...

 

Pozdrawiam.

przeczyalem chyba wszystkie watki na temat imprez Szanownego Grona,

szkoda ze jeszcze tym razem nie dam rady. ale pogode postaram sie zalatwic;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam na imię Michał, jestem z Brwinowa (pod Warszawą). Studiuję informatykę na 4tym roku Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. Astronomią interesowałem się troszkę w zasadzie od dzieciństwa, ale dopiero 4-5 lat temu zrozumiałem że to coś więcej niż tylko zainteresowanie ;) . 3 lata temu złożyłem za cięŻkie (jak dla mnie) pieniądze newtona 170/1200 i zaczełem poznawać niebo nieco dokładniej. Wiadomo - od razu narodziło się 1000 pytań i wątpliwości, dlatego od trzech lat mozolnie zdobywam wiedzę i doświadczenie, nieuniknione zatem jest, że będę nie raz zasypywał Was - bogatszych w doświadczenie kolegów, najprzeróżniejszymi nudnymi pytaniami, prosząc o pomoc, i mając nadzieję że może kiedyś ja komuś coś doradzę lub pomogę ;P

 

Pozdrawiam wszystkich! /ciernioo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam na imię Michał, jestem z Brwinowa (pod Warszawą). Studiuję informatykę na 4tym roku Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej.

 

Pozdrawiam wszystkich! /ciernioo

 

witaj! widze ze jest kilku informatykow na tym forum;] tez studiuje iformatyke tylko ze w prywatnej szkole zaocznie.

brwinow. jak by nie bylo jest to niedaleko mnie :rolleyes:

pozdrowienia ze slonecznych łomianek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, :Salut:

 

Właśnie dołączyłam do grona Społeczności Astro-Forum :D

 

W niebo patrzę odkąd pamiętam, ale dotychczas były to spojrzenia właściwie nieuzbrojone w inny sprzęt niż okulary na nosie, no i ewentualnie lornetka.

Teraz dojrzałam do zakupu pierwszego w życiu teleskopu. Mieszkam w centrum miasta, w bloku na 8 piętrze. Planuję obserwacje przede wszystkim z balkonu, ale mam zamiar także czasem wyruszyć w teren.

 

Praktycznie od kilku miesięcy czytam wszystko na temat teleskopów, co mi wpadnie w ręce - efektem jest coraz większy mętlik w głowie. :blink:

W związku z tym chciałabym się Was poradzić. Mam zamiar obserwować zarówno Księżyc i planety Układu Słonecznego, jak i mgławice. Nie ukrywam, że jestem raczej drobna, więc duży i ciężki sprzęt nie leży w centrum moich zainteresowań.

 

Ostatecznie skłaniam się w kierunku refraktora. Mój wybór padł na refraktor Orion ShortTube 80 mm na montażu paralaktycznym.

Co o tym sądzicie?

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę Wesołych Świąt,

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.