Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj w astrospołeczności. :D

 

Dziękuje za powitanie ;)

 

A tak przy okazji...Czy ktoś wie kiedy będę mógł rozpocząć nowy temat w dziale Sprzęt? ------> już się wszystkiego dowiedziałem, jak to mówią szukanie

 

(dokładne) nie boli :D

Edytowane przez Nanathren
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nazywam się Michał i jestem z Lublina. Mam 15 lat (chyba najmłodszy jestem tutaj :unsure:). Kilka dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem teleskopu

Sky-Watcher (Synta) SKDOB 6. Musze się przyznać, że jestem w astro zupełnie zielony :huh:. Potrzebuje informacji i cennych rad, których mam nadzieje uzyskam od Was B) . Teleskopu jeszcze nie mogłem przetestować, ponieważ cały czas niebo jest zachmurzone.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich uzytkownikow forum ASTROFORUM!!!!!!!!

 

Chcialbym powiedziec ze jestem początkującym w tej dziedzinie więc prosze o wyrozumialosc:)

 

Szuakm teleskopu w granicach 200-300zł ,chcialbym pooglądać chociac księżyc i niektore planety.Chcialbym tez aby widoczne bylo rysy zagłębienia na księżycu i zeby w miare dalo sie oglądac w dobrej jakosci:)

 

Znalazlem na allegro takie cos:Odwiedź moją stronę i nie wiem czy to jest w miare dobre ??


 

Proszę o doradzenie w tej sprawie:)

 

POZDRAWIAM!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum Areek!

 

Zapraszamy do działu "mój pierwszy teleskop" po informacje na temat kupna pierwszego teleskopu. Wszystkie informacje już tam są :) wystarczy użyć przycisku "szukaj" na górnym pasku forum i wpisać interesującą Cię frazę. Np. "teleskop za 300zł"

 

A tego "ogromnego teleskopa z allegro" sobie odpuść. Serio.

 

Zajrzyj tez tutaj:

http://www.celestia.pl/Teleskop_za_jak_najmniej

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ja także odradzam sprzętu obserwacyjnego z allegro!!Miałem podobne problemy co ty.Każdy na początku ma problemy bo sie nie zna,Ja na początek zacząłem obserwować jaśniejsze obiekty przez małą lornetkę.Oczywiście już jest przeznaczona kwota pieniędzy na teleskop za ok.2000zł.Także może jednak lornetka,lub nawet gołe oko i troszke wiedzy,dopiero sprzęt obserwacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowici się zgadzam z wypowiedziami kolegów wyżej.Chyba że chcesz stworzyć sobie kolekcję pseudo- teleskopów.Nawet sam jestem w posiadaniu dwóch takich w podobnym przedziale cenowym lecz nie polecam,bo naprawdę można się zrazić do obserwacji.Jesteś w o tyle dobrej sytuacji że możesz uczyć się na błędach innych a nie jak ja na swoich.Zapraszam do czytania forum to naprawdę kopalnia wiedzy <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,dokładnie forum astronomiczne te nasze nawet to kopalnia wiedzy,gdzie możesz popisać z ciekawymi ludźmi,którzy maja taka samą pasje co ty.I to jest najpiękniejsze(bogu dzięki że mamy internet) B)

Ale jak mówię najpierw naucz się rozpoznawać gwiazdozbiory te okołobiegunowe no i zimowe bo przecież mamy teraz taka porę.Póżniej oczywiście układ słoneczny i takie prostsze terminy.Bo przecież w astronomii wiedza jest najważniejsza.

Możesz mieć najlepszy teleskop na świecie nawet taki 1000 razy lepszy od naszego hubbla ale jeżeli nie posiadasz wiedzy,niczego nie znajdziesz ale do tego nie będziesz mógł sie tym nacieszyć nocnym niebem.Także najpierw poszperaj w internecie no i zakup się w jakiś dobry poradnik obserwatora nieba,np.Niebo na weekend(www.empik.pl).Tyle!

Astropozdro B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Korzystając z okazji pobytu w kraju, serdecznie dziękuję administratorowi tego forum za bezpodstawne zablokowanie dostępu do forum.

Żeby była jasność, chodzi o ten wątek: http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...c=25020&hl=

 

Wiesz, tak się składa, że ludzie podróżują po europie, prowadzą firmy i posiadają zagranicznych kontrahentów. Więc jeśli wiedza szanownego pana admina wykracza poza obręb banowania IP na forum, informuję, że istnieją ciekawe i proste narzędzia do sprawdzenia pochodzenia IP i podsieci do których one należą. Goglownica nie parzy. Chyba, że jednak to forum jest przeznaczone tylko dla ludzi z Polski? Jeśli tak to gratuluję kolejnego trafnego tricku marketingowego i proponuję zablokować wszystkich oprócz neostradowców, wtedy będzie doskonale, czyż nie?

 

Oprócz tego istnieje możliwość zapytania osoby o jej szczegółowe dane na PRV lub mailem prawda? Nie padło takie pytanie pod kątem mojej osoby, natomiast pojawiły się przypuszczenia i domysły.

Najwyraźniej zamiast logiki zaczęły działać hormony, co w takim wieku wydaje się być normalne, ale na ten czas admini powinni wziąć urlop macierzyński.

 

Oczywiście pewnie ten e-mail może być kolejną prowokacją, tak samo jak zostało potraktowane moje zapytanie sprzed miesiąca.

 

Mam nadzieję że Pan Administrator jest w pełni usatysfakcjonowany swoją postawą i pokazał wszystkim, że ON tu jest szefem. Z całą pewnością Ori jest z Ciebie dumna, bo taki był cel prawda? Gratuluję. Mam nadzieję, że pewnego dnia dorośniesz do prowadzenia forum i pomocy innym, czego Ci kolego serdecznie życzę z całego serca.

 

Tymczasem Twoja polityka rozwoju forum działa w przeciwną stronę i mam nadzieję, że jesteś tego świadomy.

 

Tak na marginesie, dlaczego nie wykasowałeś tematu, który Twoim zdaniem był prowokacją? Czyżby obawa przed utratą "dobrego imienia" ? A może zbyt wiele osób już ten temat czytało.....interesujące.

 

A teraz uniżenie proszę szanownego Pana Administratora aby w swej wielkiej wspaniałomyślności odblokował dostęp do forum na moim zagranicznym adresie IP.

Podaję również moje numery telefonów, aby mógł się upewnić, że robi dobrze, oraz, że tym razem moja wiadomość nie jest prowokacją.

 

 

życzę wielu sukcesów i szybkiego rozwoju.

 

Dominik

+31626436518

+48607164002

rafiyork@gmail.com

 

 

P.S. Składam serdeczne i publiczne podziękowania dla użytkownika tego forum - Lotar, który okazał się bardzo pomocnym i miłym człowiekiem. Jego informacje, które otrzymywałem w mailach są bardzo pomocne i na temat. Lotar SERDECZNIE DZIĘKUJĘ i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że Pan Administrator jest w pełni usatysfakcjonowany swoją postawą i pokazał wszystkim, że ON tu jest szefem. Z całą pewnością Ori jest z Ciebie dumna, bo taki był cel prawda? Gratuluję. Mam nadzieję, że pewnego dnia dorośniesz do prowadzenia forum i pomocy innym, czego Ci kolego serdecznie życzę z całego serca.

 

 

Dominik

+31626436518

+48607164002

rafiyork@gmail.com

 

Dlaczego moja osoba jest zamieszana w tę sprawę, nie wiem o co chodzi i nie mam nic wspólnego z żadnymi decyzjami, jakie zapadają na forum AF... czyżbym była aż tak ważna, żeby wielcy admini AF musieli się ze mną liczyć i "zasługiwać" w ten czy inny sposób na mój szacunek? :szczerbaty::ha:

Czekam na wyjaśnienia Panie Dominiku...

 

pozdrawiam

Ori

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wszyscy mamy paranoję. To że ja ją mam, to wiecie od miliona lat, więc co w tym dziwnego?

 

Twoje posty RafiYork pisane są z domeny, która jest na liście czarnych domen PROXY (których używa się do lewych rzeczy, albo pisania prowokacji).

 

Jeżeli ktoś chce sobie sprawdzić, to podaję: speed.planet.nl. (http://www.ubbdev.com/forums/ubbthreads.ph...pics/85763.html) Tak jak pisałem, forum blokuje dostęp z takich proxy serwerów. Lista jest ciągle uaktualniana. Do tej pory z takich kont korzystały na AF tylko boty i osoby, które piszą tu tylko po to, żeby podnieść komuś ciśnienie. Zresztą, twój nowy wątek wskazuje też na taki cel, bo nie widzę tu dążenia do porozumienia.

 

Swoją drogą przyznaje, że osobnik Domek podnosi tak ciśnienie, że choćbyś miał podobny kolor włosów do niego, to i tak trafiasz pod obserwację.

 

AF blokuje kilkadziesiąt kont dzień (rosja, chiny, norwegia, etc.). Zdarzają się pomyłki, które zawsze są załatwiane pocztą. Nikt nie jest omylny i jeżeli w Twoim przypadku popełniliśmy błąd to jest tylko jedno należne słowo - przepraszam. Ale nadal mam problem z interpretacją intencji tego wątku. Znowu akurat wtedy, kiedy w tle dzieje się inny. No ale ja mam prawo być paranoicznie ostrożny.

 

PS. Przykro mi, ale PROXY serwer speedplanet nie zostanie odblokowany, tak samo jak i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RafiYork, jestem ciekaw jak szybko zostaniesz uznany za Dominika (czyżby zbieżność imion? :lol: ) Wosia, który znowu sieje zamęt na forum, a ten temat poleci w kosmos :rolleyes:

P.S. Nie przejmuj sie, tak już po prostu jest!

Męczysz mnie, orędowniku pokoju i spokoju. Grunt to dobre intencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba juz rozumiem, dlaczego dostąpiłam zaszczytu wspomnienie mojego nicka w tym liście otwartym :)

Tak bardzo zabolało Cię Dominiku, że w już w pierwszych minutach w styczniu odkryłam kim jesteś? Nie ma jak kobieca intuicja... :szczerbaty:

Na nic się zdało edytowanie pierwszego postu... co ciekawe masz ogromną wiedzę na temat relacji w astroświecie i do nich nawiązujesz, tak więc sam się odkryłeś... musisz bardziej dopracować swoje kolejne prowokacje.

Dziękuje za wyróżnienie i uznanie :Salut:

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Droga Ori: Jak poczytasz siebie w wymienionym wcześniej (link w pierwszym poście tematu) wątku Twoje wypowiedzi i kolejne następujące od Pana Administratora to znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie. Nie mam zwyczaju cytować kogoś, bo każdy sam wie co pisze.

 

2. Klasa adresowa należy do Holenderskiego providera internetowego a nie ruskich HA HA HA HA HA HA!

 

3. Tak płytkiego zarządu forum jeszcze nie spotkałem nigdzie. I co śmieci się? a od czego jest panel administracyjny forum? Jeden klick i tematu nie ma prawda? Prowokacje? HA HA HA HA HA HA HA. Tak, z całą pewnością - nie mają ludzie co robić tylko prowokować admina astroforum. W Y B O R N E!

 

Dlaczego nie zadzwonicie do mnie he? Do jutra macie czas na nr PL, o 11.00 mam samolot do Eindhoven. Czekam, chętnie podam Wam wszystkie niezbędne informacje, łącznie z moim europejskim numerem NIP i REGON.

 

Zainteresowanych zapraszam do osobistego poznania MNIE PROWOKATORA, uprzedzam, że wyglądam jak rasowy kryminalista i noszę bardzo czarne okulary jak na prowokatora przystało.

Zapraszam np. jutro na lotnisko do Katowic.

 

MEGA DZIECINADA.......

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Klasa adresowa należy do Holenderskiego providera internetowego a nie ruskich HA HA HA HA HA HA!

 

albo nie widzę, albo nikt nie napisał że należy do "ruskich"... a to HA HA HA to rzeczywiście dziecinada, zgadzam się z Twoim podsumowaniem swojego posta...

Edytowane przez gregohr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.