Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Test (IMG:style_emoticons/default/cool.gif) (IMG:style_emoticons/default/blink.gif) :

Pozdrowienia dla tego forum od Domka (IMG:style_emoticons/default/blink.gif)

 

Są lepsze fora: www.astromaniak.pl

www.astro4u.net

www.astronomia.pl

www.poa.home.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj młody188...też jestem początkujący, w tej chwili nie mam nawet swojego teleskopu... :Beer: ale czytając to forum i inne, doszedłem do wniosku, że właśnie zakupie sobie syntę 8 na dobsonie...dlaczego...??? bo... cena, mobilność, rozmiary, ciemne niebo. to co mogę zaobserwować i chcę widzieć, to właśnie ten i tylko ten telep, w tej chwili przynajmniej, spełnia moje oczekiwania...weż pod uwagę wszystkie te racje, wszystkie za i przeciw, przemyśl sobie to wszystko na zimno, bez emocji, pojedz gdzies , spotkaj się zkimś, pomacaj sprzęt własnymi "ręcyma"...to wszystko dla Twojego dobra, dla komfortu obserwacji, dla zadowolenia z tego co się widzi, żebys nie żałował, kurczę mogłem dołozyć 5 stów i miałbym cos lepszego ( dla mnie ) albo, mogłem dać 5 stów mniej a miałbym większa satysfakcję...każdy ma inne oczekiwania i inne preferencje...każdy widzi inaczej...bo gdybys chciał obserwować z balkonu, to jak juz czytałeś, synta za bardzo sie nie nadaje, bo jest po prostu duża...no chyba, że masz olbrzymi balkon...takie drobiazgi sa ważne, waga teleskopu, montaż, czy więś czy miasto, czy ma sz blisko do miejsca obserwacjii czy daleko, czy masz samochód czy nie masz, to wszystko jest baaaaardzo ważne i pod te okoliczności trzeba zakupić telep, nic na siłę...pozdro dla Ciebie, a gdy kiedykolwiek się spotkamy na jakimś zloci to masz u mnie duuuuuże.... :Beer::Beer::Beer::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj młody188...też jestem początkujący, w tej chwili nie mam nawet swojego teleskopu... :Beer: ale czytając to forum i inne, doszedłem do wniosku, że właśnie zakupie sobie syntę 8 na dobsonie...dlaczego...??? bo... cena, mobilność, rozmiary, ciemne niebo. to co mogę zaobserwować i chcę widzieć, to właśnie ten i tylko ten telep, w tej chwili przynajmniej, spełnia moje oczekiwania...weż pod uwagę wszystkie te racje, wszystkie za i przeciw, przemyśl sobie to wszystko na zimno, bez emocji, pojedz gdzies , spotkaj się zkimś, pomacaj sprzęt własnymi "ręcyma"...to wszystko dla Twojego dobra, dla komfortu obserwacji, dla zadowolenia z tego co się widzi, żebys nie żałował, kurczę mogłem dołozyć 5 stów i miałbym cos lepszego ( dla mnie ) albo, mogłem dać 5 stów mniej a miałbym większa satysfakcję...każdy ma inne oczekiwania i inne preferencje...każdy widzi inaczej...bo gdybys chciał obserwować z balkonu, to jak juz czytałeś, synta za bardzo sie nie nadaje, bo jest po prostu duża...no chyba, że masz olbrzymi balkon...takie drobiazgi sa ważne, waga teleskopu, montaż, czy więś czy miasto, czy ma sz blisko do miejsca obserwacjii czy daleko, czy masz samochód czy nie masz, to wszystko jest baaaaardzo ważne i pod te okoliczności trzeba zakupić telep, nic na siłę...pozdro dla Ciebie, a gdy kiedykolwiek się spotkamy na jakimś zloci to masz u mnie duuuuuże.... :Beer::Beer::Beer::D

 

Powiem szczerze, że właśnie dobson 8" (albo i 10" tylko, że tutaj stosunkowo duża różnica cen) uważam za bdb wybór dla mnie. z tego co czytałem spełnia właśnie moje oczekiwania. :) tak jak napisałeś chcę wyskoczyć na jakieś spotkanko aby na własne oko przekonać się co i jak.

żeby wyskoczyć na obserwację poza miasto, gdzieś w ciemne rejony to nie będzie problemu, bo dysponuję dużym bagażnikiem w samochodzie :)

obserwacja z balkonu też wchodzi w grę, ponieważ balkon/taras ma wymiary 3x5 (albo i więcej).

 

Hehe, to czekam na zlot ;p i duuuuże :Beer:;)

Dzięki wielkie Lance za opinię :)

 

 

PS. a w tym post #2 co było ;p że już tego nie ma ;p

 

Pozdrawiam

mlody188

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nazywam sie Krystian i mam 18 lat. Od podstawówki interesowałem się astronomią, lecz było to zafascynowanie głównie skierowane w zagadnienia teoretyczne. Ostotnio jednak stwierdziłem, że nadszedł czas, aby wreszcie zabrać się za obserwacje. W tym celu zabieram sie za budowe własnego teleskopu, jednak w międzyczasie wypożyczyłem mały teleskop Cassegraina z powiększeniem 92x (mam tylko jeden okular) od nauczyciela, więc już jakis początek mam. Szukam kogoś z oklic Ostródy w celu wspólnych obserwacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i ja witam.

na imię Patryk, lat 19 sztuk :) o forum to sam jakoś tak się dowiedziałem przeglądając strony o astronomii i postanowiłem się tutaj na trochę zadomowić :)

 

więcej napisałem tutaj: http://astro-forum.org/Forum/Dzien-dobry-a...or--t25946.html

 

Pozdrawiam serdecznie

mlody188

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nazywam się Piotr oraz pochodzę z Wrocławia, w gwiazdy lubiłem patrzeć od dziecka, lecz niestety dopiero gdy rozpocząłem życie zawodowe mogłem nabyć swój pierwszy teleskop a jest jeszcze nim synta skawatcer 200/1000 eq5

 

Cieszę się z tego zakupu gdyż były to prawdopodobnie najlepiej wydane przez mnie pieniądze.

 

Aktualnie rozglądam się za mniejszym teleskop ze względu na zmianę miejsca zamieszkania i wynikłe z tego różnice w wolnej przestrzeni.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Studiuję astronomię na Uniwersytecie Warszawskim. Astronomią mocniej zainteresowałem się na początku nauki w liceum, w którym jest obserwatorium. O forum wiedziałem od dawna - kilku kolegów tu pisze.

Z amatorskich rzeczy to interesują mnie meteory, a ostatnio obserwacje Eddingtona z 1919 r. potwierdzające OTW i możliwości ich powtórzenia.

 

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Na forum jestem i czytam je pilnie od jakiegoś już czasu no i postanowiłem w końcu się przywitać :rolleyes:

Na imię mam Andrzej i jestem z Warszawy (Rembertów). Astronomią zacząłem interesować się poważniej parę miesięcy temu i moja wiedza w tym zakresie póki co nie jest oszałamiająca. Przymierzam się obecnie do zakupu jakiegoś teleskopu, ale decyzję uzależniam od znalezienia miejsca do prowadzenia obserwacji, bo z balkonu prowadzić się ich nie da (zbyt jasno, a do tego widok zasłaniają budynki). Pozostaje mi na razie szukać , szukać i... bo inaczej nowe hobby "ugrzęźnie" w miejscu.

 

Pozdrawiam i życzę ciemnego i czystego nieba nad głowami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ zauważyłem, że nikt od jakiegoś czasu nie wita "nowych" , pozwoliłem sobie zrobić to w imieniu wszystkich uzytkowników... :D

 

witamy Was serdecznie, bądzcie aktywni, czytajcie i pytajcie, dzielcie sie wrażeniami... :Beer:

 

u mnie w Bieszczadzie sypie śnieg...sypie , sypie i sypie...mam nadzieję, że do zlotu sypać przestanie...pozdro dla Wszytkich... :Beer::Beer::Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Wa-wie ostro światła dają, szukaj czegoś na obrzeżach miasta.

a masz możliwość aby gdzieś dojechać? czy jeszcze transportem własnym nie dysponujesz? bo jeżeli możesz się z miejsca ruszyć, to na pewno znajdziesz jakieś dogodne miejsce.

a też pewnie sporo ludzi w Wa-wie zajmuje się astronomią, więc poszukaj jakiegoś zlotu, spotkania z takimi ludźmi, przekonasz się na własne oczy co to teleskop :)

sama lornetka dużo daje, można się uczyć dobrze :)

:astro::Beer: :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się odstać na UW?Jak program studiów.

 

Na astronomię na UW dostać się jest łatwo, albo bardzo łatwo, pod warunkiem, że się ktoś przykłada do matematyki i fizyki w szkole średniej. Jeżeli ktoś się nie dostaje, to chyba tym lepiej dla niego, bo pewnie miałby duże trudności - nie wiem, czy taka polityka nie zmieni się niedługo.

 

Astronomia jako kierunek studiów nie jest łatwa. Na pierwszych dwóch latach jest bardzo dużo matematyki i fizyki. Do tego jeszcze obsługa kompa (Fortran, C, latex, podstawy linuxa, skrypty tcsh, metody numeryczne). Potem już jest tylko ciężej. Teraz oceniam, że program studiów jest bardzo dobrze przygotowany. Jak nie zawalasz przedmiotów, to masz w sensownej kolejności podany materiał. Jak zawalasz, to tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Wa-wie ostro światła dają, szukaj czegoś na obrzeżach miasta.

a masz możliwość aby gdzieś dojechać? czy jeszcze transportem własnym nie dysponujesz? bo jeżeli możesz się z miejsca ruszyć, to na pewno znajdziesz jakieś dogodne miejsce.

(...)

 

Trochę szukałem. Problem w tym , że "dobre obrzeża" to minimum jakieś 30 km od miasta :rolleyes:

Na szczęście dysponuję samochodem.

Dzięki za sugestie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szukałem. Problem w tym , że "dobre obrzeża" to minimum jakieś 30 km od miasta :rolleyes:

Na szczęście dysponuję samochodem.

Dzięki za sugestie. :)

 

czyli tylko wsiadać w autko i poza miasto ;)

a na pewno widoki będą niezapomniane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes:

Interesuję się astronomią i chciałbym ją lepiej poznać.

 

 

Pozdrowienia i czystego nieba!

Wiitamy :)

to forum na pewno Ci pomoże ją lepiej zrozumieć i poznać :)

już nie raz było powtarzane, że to kopalnia wiedzy dla amatorów, jak i profesjonalistów ;) i śmiało mogę to potwierdzić :)

 

Czyste niebo się przyda, bo póki co cały czas chmury, chmury i chmury (+wiatr huraganowy :()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje się Astronomią tak od 7 lat. Jestem myślę w tym trochę opcykany, jednak teraz nasiliła się moja pasja właśnie planuję kupić lornetkę 10x50 lub teleskop. Pobrałem już Stellarium już trochę bawię w tym, bardzo fajny program. Także mam nadzieję że będzie się tu pracowało sympatycznie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje się Astronomią tak od 7 lat. Jestem myślę w tym trochę opcykany, jednak teraz nasiliła się moja pasja właśnie planuję kupić lornetkę 10x50 lub teleskop. Pobrałem już Stellarium już trochę bawię w tym, bardzo fajny program. Także mam nadzieję że będzie się tu pracowało sympatycznie. Pozdrawiam

 

Witamy, witamy wśród Nas :)

Owocnej współpracy.

Udzielaj się i co najaważniejsze pogodnego nieba! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mogę się pochwalić swoim zakupem.

 

Od przedwczoraj jestem właścicielem Synty 8" :)

teleskop dzisiaj do mnie przyjechał. już stoi złożony i czeka pogodne niebo.

póki co niebo pochmurne, gdzieniegdzie widać błękit, cały czas nadzieja jest, że w nocy będzie można popatrzeć w czyste niebo, że chmury wywieje tam gdzie pieprz rośnie :szczerbaty::)

 

pierwsze wrażenie. rewelacja. nareszcie doczekałem się własnego teleskopu :)

teraz pora na okulary ;p

 

Pozdrawiam

mlody188

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.