Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że Martyna nie chce się sama pochwalić, więc napiszę za nią ;)

 

Dzisiaj odbył się finał konkursu, o którym była mowa już w pierwszym poście i Martyna zajęła 3 miejsce w województwie :brawo: Warto dodać, że w ostatnich latach rzadko kiedy dziewczyna pojawiała się na tak wysokiej pozycji!!! Dlatego tym większe uznanie dla naszej koleżanki i oby tak dalej :Salut:

Pozdrawiam

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Martyna nie chce się sama pochwalić, więc napiszę za nią ;)

 

Dzisiaj odbył się finał konkursu, o którym była mowa już w pierwszym poście i Martyna zajęła 3 miejsce w województwie :brawo: Warto dodać, że w ostatnich latach rzadko kiedy dziewczyna pojawiała się na tak wysokiej pozycji!!! Dlatego tym większe uznanie dla naszej koleżanki i oby tak dalej :Salut:

Pozdrawiam

Damian

 

No proszę jak ładnie :))

Wielkie gratulacje się należą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolegom nowicjuszom :Salut: . Pomalutku ja też się do was zacznę zaliczać :banan: . Ja ciągle mam dylemat czy kupować 8" plus lepszy okularek, czy brać 10" a na okularki dalej zbierać :Boink: Pewnie skończy się na 10" ale jak na złość nie ma gdzie kupić- wymiotło towar z całego kraju :szczerbaty: Pełen zazdrości, że macie już swoje teleskopiki, czekam aż napiszecie jakieś wrażenia po spojrzeniu w niebo. POZDRO :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie skończy się na 10"

 

ja też kiedyś napalałem się na legendarną Syntę 8", potem skakałem po wszystkich telepach i nie wiedziałem czy kupić Maka, refraktor czy reflektor, przeglądałem miliony postów i tyle samo ofert różnych sklepów, potem Celestię, widziałem w Media Markt lunetę z zoomem i też się oczywiście na nią napaliłem ale na szczeście koledzy z forum za co jestem wdzięczny uświadomili mi, że taką lunetką to sobie mogę co najwyżej sąsiadki z bloku naprzeciwko pooglądać :D

 

No a wszystko i tak skończyło się na 12" :szczerbaty::szczerbaty::szczerbaty: , i nie żałuję wyboru, jedynie tego "bólu rąk" i ładowania do bagażnika uważając coby nie porysować białej tubki mogłoby nie być :banan::szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Na imie mam michał

Pochodze z okolic leżajska/ rzeszowa/ Niska/

obecnie od kilku lat mieszkam i pracuje w europie zachodniej jako serwisant, programista komputerowy i grafik.

W styczniu zakupiłem sobie teleskop

Bresser - MESSIER 203/1000

Montaż EQ- LXD75 z napędem dwuosiowym i AT

do tego kupa okularów i filtrów

System GOTO Autostar z bazą ponad 30.000 obiektów

 

pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolegom nowicjuszom :Salut: . Pomalutku ja też się do was zacznę zaliczać :banan: . Ja ciągle mam dylemat czy kupować 8" plus lepszy okularek, czy brać 10" a na okularki dalej zbierać :Boink: Pewnie skończy się na 10" ale jak na złość nie ma gdzie kupić- wymiotło towar z całego kraju :szczerbaty: Pełen zazdrości, że macie już swoje teleskopiki, czekam aż napiszecie jakieś wrażenia po spojrzeniu w niebo. POZDRO :Beer:

 

Witam wśród użytkowników AF.

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=26399 moja wrażenia :)

zapraszam :)

ja1.jpg

Edytowane przez mlody188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam dostępu do tego dziełu, a chcę zapytać o okulary.

Proszę o przeniesienie tego postu.

--------------------------------------

Temat: LVW vs. UWAN 7 vs. MEADE 8,8

 

 

Co zaproponowalibyście do kulek i DS-ów do synty 200/1200 (okularek docelowy):

- LVW 8 mm - 150 X

- UWAN 7 mm - 171 X

- MEADE 8,8 mm - 136 X ???

 

Z góry dziękuję za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich pasjonatów! Zaglądam na to forum już ponad rok. Nie wiem czemu, ale dopiero dziś postanowiłem się przedstawić. Nazywam się Kacper Dobrowolski, mam skończone 12 lat i mieszkam w Opocznie(łódzkie). Oprócz astronomii moją pasją jest także hodowla mojej żółwicy, Lusi. Nocne niebo kusiło mnie już od małego, kiedy miałem ok. 7-8 lat razem z kolegą, który jest na forum pod nickiem "bados" wychodziliśmy na plac zabaw i patrzyliśmy w niebo, bo... chcieliśmy zobaczyć UFO :szczerbaty::Boink:. Pewnego ciepłego, letniego wieczora zobaczyliśmy dość jasny meteor (ale bolid to to nie był). Miał jasność... nie wiem, mały byłem, nie pamiętam :rolleyes: W każdym razie nie więcej niż -0.5mag. Następnego dnia tata badosa powiedział nam że "dziś będzie deszcz meteorytów". Było to latem, więc domyślam się teraz, że miał wtedy na myśli maksimum roju Perseidów. Od tamtej pory zawsze, gdy była pogoda wychodziliśmy obserwować niebo. To były czasy... ja uważałem Arcturusa za Gwiazdę Polarną, a bados za Neptuna :P Jakieś dwa lata temu spytałem tatę, czy jak zasłużę to kupi mi teleskop. On mi powiedział, że muszę się nauczyć czegoś o teleskopach i niebie. Na początku 2008 roku bados powiedział, że kupi sobie synte 8". Jego tata już się zgodził, on miał kasę, ale nie mógł się zdecydować. Ja na początku chciałem sobie kupić jakiegoś marnego reflektorka za 400zł, ale mama powiedziała, że dołoży mi 300zł i będę mógł kupić sobie Syntę 6". Wyszło tak, że Radek(bados), który postanowił że kupi sobie teleskop dużo wcześniej niż ja, kupił go miesiąc później :). Po tym jak trafiłem na to forum coś mi strzeliło do łba, żeby porobić sobie jaja (za co serdecznie przepraszam moderatorów i wszystkich użytkowników forum :icon_redface::Cry: i proszę o wybaczenie :respect: i obiecuję, że to się nie powtórzy :unsure:). Nie wyszło mi to na dobre :icon_redface:. Teraz jedyne co zrobiłem pożytecznego(chyba) na tym forum to to, że "skrobnąłem" kilka szkiców i nie ukrywam że dalej to robię i zachęcam was bo to fajna zabawa. No to chyba wszystko.

 

Pozdrawiam Kacper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie astro maniacy :)

 

Michał, zwany Gumą lub Gumowym. 31 lat, pracujący w branży reklamowej, mieszkam w Warszawie w Śródmieściu - czyli chyba najjaśniejszy kawałek nieba RP :)

 

Zainteresowanie astronomią zupełnie z przypadku - przeglądałem zdjęcia wykonane przez teleskop Hubbla i trafiłem na Ultra Deep Field, które powaliło mnie na nogi. Zacząłem się zastanawiać i interesować, chciałem też sam spróbować obserwacji wizualnych. W połowie grudnia minionego roku kupiłem pierwszy teleskop /NextStar4 - to makustov 102/1325 mm goto /kiedyś napiszę recenzję bo sprzęt warty polecenia dla początkujących/. Niestety chyba ze 2 tygodnie musiałem czekać na pierwsze bezchmurne niebo, wynikiem czego zainteresowałem się literaturą i szukać w internecie - stąd jestem i tu. Obecnie mam już trochę akcesoriów, parę książek i wizyt za miasto, a wczoraj nabylem Syntę 10" aby zwiększyć zasię obserwacji :). Pewnie niedługo zajmę sie astro foto :)

 

Pozdrawiam wszystkich,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie astro maniacy :)

 

Michał, zwany Gumą lub Gumowym. 31 lat, pracujący w branży reklamowej, mieszkam w Warszawie w Śródmieściu - czyli chyba najjaśniejszy kawałek nieba RP :)

 

Zainteresowanie astronomią zupełnie z przypadku - przeglądałem zdjęcia wykonane przez teleskop Hubbla i trafiłem na Ultra Deep Field, które powaliło mnie na nogi. Zacząłem się zastanawiać i interesować, chciałem też sam spróbować obserwacji wizualnych. W połowie grudnia minionego roku kupiłem pierwszy teleskop /NextStar4 - to makustov 102/1325 mm goto /kiedyś napiszę recenzję bo sprzęt warty polecenia dla początkujących/. Niestety chyba ze 2 tygodnie musiałem czekać na pierwsze bezchmurne niebo, wynikiem czego zainteresowałem się literaturą i szukać w internecie - stąd jestem i tu. Obecnie mam już trochę akcesoriów, parę książek i wizyt za miasto, a wczoraj nabylem Syntę 10" aby zwiększyć zasię obserwacji :) . Pewnie niedługo zajmę sie astro foto :)

 

Pozdrawiam wszystkich,

 

Powodzenia :Beer: i witaj "oficjalnie" na forum

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich użytkowników forum, nazywam się Darek, mieszkam w Krapkowicach-woj. Opolskie. Astronomia mnie zawsze fascynowała, ale od niedawna dopiero postanowiłem bardziej wgłębiać się w tą dziedzinę.

Jedynym sprzętem jaki posiadam do oglądania nieba to są moje oczy, jednak przymierzam się uzbroić je w lornetkę:) Dlatego pewnie bede szukał u was porady.

Nie wykluczam, że w przyszłości bede rozglądał się za teleskopem, ale to jeszcze musi poczekać na fundusze no i na odpowiednią wiedzę, którą m.in. dzięki temu forum chciałbym zdobyć:)

Pozdrawiam Darek aka Raku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj serdecznie Darku.Zapewniam cię że AF to kopalnia wiedzy i możesz liczyć na nasze wsparcie.

Dobrze,że zaczynasz od lornetki i cię za to pochwalę.Często gdy spotykam młodych entuzjastów astronomii słyszę że kupię sobie teleskop za 2000 zł z zbliżeniem 400x.Często im właśnie powtarzam aby najpierw zdobyli odpowiednią do tego wiedzę i oczywiście zaczęli od naprostrzej lornetki.Ja także jestem młodym miłośnikiem astronomii(minie w maju 1 rok już) i ci powiem,że astronomia to naprawdę świetna sprawa i wiem już że to będzie moja pasja do końca życia.Wielu poznałem dotychczas wspaniałych ludzi np.Pana Janusza Wilanda bez którego myślę nie stałbym się prawdziwym miłośnikiem astronomii.

Dużo czytaj i pogłębiaj swoją wiedzę,bo według mnie ona jest najważniejsza w tym wszystkim.

Dużo bym jeszcze rozprawiał ale powiem ci w skrócie-Niech astronomia przyniesie ci to co tak naprawdę od niej oczekujesz...

Pozdrawiam.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem Krzysztof, mam 35 latek i całkiem niedawno "odkryłem" astronomię ;) Pewnie już drugim Williamem Herschelem nie zostanę (chociaż zaczynam swoja gwiezdna przygodę w odpowiednim wieku), ale póki co jestem zachwycony możliwościami jakie daje skromny refraktorek. Jeszcze kilka tygodni temu nie potrafiłem odnaleźć gwiazdy polarnej (poważnie) a teraz oglądam księżyce Saturna, Merkurego, różne gromady gwiazd i co większe mgławice. Dodam jeszcze, że dzięki temu forum zrezygnowałem z zakupu ekonomicznego allegrowego wymiatacza 60/700 z powiększeniem 525x i postawiłem na 3-krotnie droższą wersje nieco bardziej znanej firmy. Długo zastanawiałem się czy nie kupić jakiegoś reflektorka, ale ponieważ słynna "synta na dobsonie" jest na moim obecnym etapie zainteresowań zbyt droga postawiłem na promocyjnego SK909EQ2. Póki co odpada mi kolimacja, a jeśli nawet przejdzie mi moja "gwiezdna gorączka" zawsze będzie możliwe podglądanie różnych ptaszków i przysłowiowych sąsiadek (z dalekiego) naprzeciwka ;) Pozdrawiam z Poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

mam na imię Darek, mieszkam w Sztumie, niedużej miejscowości niedaleko Malborka. Co prawda mam już 36 lat, ale niebo zawsze mnie fascynowało. Mam dobre warunki do budowy własnego koło domowego obserwatorium i na pewno zrealizuje swoje małe marzenie. Nie posiadam swojego teleskopu jednak zdecydowałem się już i mój wybór padł na Synte 12" na Dobsonie. Mam nadzieję, że nie będę żałował. Interesuje mnie nie tylko to co najbliżej nas a więc solar system ale i to co dalej czyli obiekty DS'owe. Co do astro-foto to na razie sie nad tym nie zastanawiałem. Może później jak opanuje umiejętności obsługi sprzętu i oswoję się z niebem z bliższej perspektywy.

 

Tak poza tym to liczę na znaczne poszerzenie swoje skromnej wiedzy dzięki forum i na pewno wspaniałej społeczności na nim goszczącej. Kocham naukę i uwielbiam nowe nieznane. To jest to co zajmuje mój umysł. Obserwacja i obcowanie z potęgą wszechświata jest fascynująca. Nie oznacza to jednak, że tylko tym się zajmuję, cóż życie wymaga od nas wielu działań.

 

Poza tym mam wspaniałą rodzinę i mądrą 8 - letnią córeczkę. Uwielbiam podróżować, góry, nurkowanie to to co kocham. Dla oderwania się lubię sobie także udać się na strzelnice poćwiczyć psychikę i koordynację oraz poczuć adrenalinkę :)

 

Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojej społeczności i wybaczycie wszelkie gafy jakie mogą mi się przydarzyć na początku mojej obecności tutaj. Liczę na wyrozumiałość i przychylność dla żółtodzioba.

 

Jednocześnie proszę o pomoc we wskazaniu uczelni wyższej, która posiada w swojej ofercie studia wyższe I stopnia o kierunku:

 

- astrofizyka

- astronomia

 

Interesują mnie studia w trybie zaocznym lub eksternistycznym.

 

Osobiście w necie nie mogę namierzyć. Może ktoś jest na takich studiach lub ma kontakt z kimś kto studiuje na powyższych kierunkach. Dla mnie studia te mają być poszerzeniem moich zainteresowań.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich

Darek "Sentinel"

Edytowane przez Sentinel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.