Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na astropolis trafiłem przez google, i bardzo się cieszę, że tak się stało. Forum jest znakomite. :respect:

Od dzieciństwa lubiłem patrzeć w niebo. Lata lecą i teraz po 40-ce zaczynam rozwijać swoje astrohobby.

 

Serdecznie pozdrawiam współwalniętych :icon_wink:

Jarek

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem Mateusz i astronomią interesuję się od ok 4 lat. Najbardziej pasjonuje mnie astrofotografia. Tutaj jestem nowy, ale niektórzy znają mnie z innego forum, gdzie jestem prawie 2 lata. Mam nadzieję, że odnajdę tu odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i że sam będę w stanie nieraz pomóc.

 

Pozdrawiam wszystkich :icon_smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kochających to piękne hobby! ;)

Mam 15 lat. Jestem z Podkarpacia, ok 40km od Rzeszowa, okolice Dębicy i Ropczyc. Moje hobby to majsterkowanie, zwierzęta i oczywiście cały kosmos. Pamiętam jak od 1 klasy podstawówki marzyłem aby zostać astronautom. Teraz już wiem, że to nie takie proste. Mimo tego marzy mi się praca w NASA lub Space X. Kocham fizykę i chemię więc może mi się to kiedyś uda :P Z racji wieku nie stać mnie na teleskop. Jeśli chodzi o wybór to już dużo się naczytałem. Zastanawiam się nad Sky watcher 130/900 na montażu eq2. Udało mi się uzbierać równo 700zł (dla mnie to bardzo dużo - nie od razu przychodzi mi uzbierać taką wielką sumkę). Na razie posiadam lornetkę 10-30x60. Udało mi się zobaczyć księżyce Jowisza co jeszcze bardziej mnie zachęciło :Loveit: Może mi się uda znaleźć coś większego i używanego na które byłoby mnie stać.

Jakieś pytania? :P

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nazywam się Jacek ,astronomią interesuje się od 40 lat.

Mój sprzęt to : kopuła 3.2 firmy U sterowana komputerowo, Meade lx90 12 cali , kamera IC51Au02 , zestaw okularów Meade seria 5000 , reduktory ogniskowych , klin paralaktyczny Meade , odrośnik Meade, mikrofokuser Meade , oprogramowanie pod kopułę i teleskop , autoguider orion , teleskop U 270 , teleskop U 250 ,teleskop U 200 , teleskop U 150, teleskop U 120 ,teleskop U 76 ,

 

Wszystkich witam i pozdrawiam ....

Edytowane przez Uniwersał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,

 

Jestem Sebastian, 38 lat, mieszkam w uroczym Czaplinku w sercu Pojezierza Drawskiego.

(Wrzuciłem już kilka postów na forum, zapominając o przedstawieniu się).

 

Zadzierałem głowę w górę ku gwiazdom już jako dzieciak, łaknąc wiedzy i poszukując możliwości jej pozyskania. Obserwacje wtedy ograniczały się do spacerów poza miastem z lornetką lub bez.

Program telewizyjny "SONDA" chłonąłem jak gąbka wodę...

Interesowałem się ogólnie pojętą nauką, powstaniem i eksploracją naszej planety oraz przestrzeni kosmicznej; stąd również zainteresowanie filmami o tematyce science fiction.

Do astronomii wróciłem stosunkowo niedawno, korzystając z ogólnie dostępnych materiałów, książek oraz filmów na National Geographic i Discovery.

Tak zacząłem ponownie zadzierać głowę ku gwiazdom, warunki posiadając ku temu dobre - dom na obrzeżach miasta, zacieniony taras.

Wtedy, za namową mojej drugiej lepszej połówki, zakupiłem teleskop sky watcher 150/750 na montażu EQ 3-2

Zaintrygowała mnie astrofotografia i tutaj będę próbował coś wydobyć, coś dla siebie odkryć; obserwacje traktuję jak poszukiwania i bawię się w "odkrywcę". Prawdę mówiąc wciąż poznaję możliwości sprzętu, popełniając na początku masę podstawowych i prostych błędów :-)

 

Czego oczekuję?

Czegoś dla siebie, realizacji chłopięcych marzeń, znalezienia odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, nauczenia się czegoś nowego, "odkrycia" tych pięknych fragmentów nieba które znam tylko z książek, poznania maksymalnych możliwości mojego sprzętu, ...dobrej zabawy.

Nie wiem jak głęboko "wpadnę" w astronomię ale traktuję to głównie jako zabawę i możliwość oderwania od realiów/problemów dnia codziennego. Pomimo niezbyt dobrego "ratingu" mojego montażu zamierzam wycisnąć z niego co się da. Wiem, że nie będę zawodowym astrofotografem lub astronomem dlatego moje możliwości przekładam na oczekiwania i na odwrót.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od niecałego miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem Synty 8, dzięki której nareszcie spełniam swoje 20 letnie marzenie o podglądaniu wieczornego nieba przez coś więcej niż lipną lornetkę :icon_smile: Co prawda kitowe okulary dołączone do zestawu, odległość ok 15km od w miarę ciemnego nieba i jeszcze nadal niewileką wiedzę na temat orientacji co gdzie na niebie jestem zbudowany tym co widzę :icon_smile: Z minusów przeszkadza mi mimo wszystko średnio ciemne niebo, wilgoć osiadająca po jakimś czasie na telepie, okularach i szukaczu oraz sławny seeing podczas ogldania planet przez 6mm okular TMB Planetary II.

Sobie i wszystkim życzę dobrej pogody do obserwacji B)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. W sumie nie wiem co dalej, bowiem w Astronomii jestem kompletnym laikiem, zerem itp. Trafiłem tutaj poprzez wyszukanie dobrego forum o Astronomii z jednym celem: pojąć ją i zacząć się nią interesować. W takim razie to dwa cele. Zaciekawiła mnie, ale zupełnie nie wiem od czego zacząć. Jestem więc w trakcie czytania podręcznika do matury z fizyki i czytam dział o Grawitacji, następnie mam Układ Słoneczny i Wszechświat. Co mi polecicie, żebym wprawił się w Astronomię, znał podstawy podstaw itd.? Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Każdy kiedyś zaczynał - od zera. Nikt nie urodził się astronomem tylko nim został (najczęściej amatorem) po dłuższym czasie. Od siebie powiem ci NIC NA SIŁĘ.

Jeżeli szukasz hobby to powinno ci sprawiać frajdę i dawać oderwanie od codzienności - dlatego szukaj odpowiedzi i wiedzy małymi krokami koncentrując się na tym co cię interesuje.

Pomocne mogą być np dokumenty typu "Jak działa wszechświat", "Wszechświat", itd - znajdziesz je na youtube - pozwolą zorientować się nawet w całkiem szerokim zakresie.

 

Sam jestem żółtodziobem, ale po prostu jestem tam gdzie odnajduję frajdę i radość z tego co robię, czytam i oglądam.

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem Sebastian. Chciałbym się przywitać. Po okresie obserwacji lornetkowych, nabyłem pierwszy teleskop, raczej decelowy, chociaż kto wie... Kilka nocech już zarwanych :)

 

Pozdrawiam

Sebastian

Edytowane przez Sebastianus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ipadowi i programikom do patrzenia na niebo zainteresowałem się tą dziedziną, ale nie mam sprzętu i chętnie doczytam od czego zacząć

 

Marek,

Zdrowe odżywianie i dieta makrobiotyczna to mój konik!

Mój blog o zdrowiu, odzywianiu i innych ciekawych dla mnie rzeczach

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mar-kow.

 

Jeśli chodzi Ci o wiedze ogólną z dziedziny astronomii to znajdziesz na tym forum wiele przydatnych informacji, jest tego sporo i ciężko konkretnie podlinkować chyba, że pytasz tylko o wiedze z zakresu zakupu pierwszego teleskopu to linkuje odrazu do tematu poniżej.

 

http://astropolis.pl/forum/86-zakup-pierwszego-teleskopu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) Mam 16 lat i dostałem od wujka Teleskop CELESTRON NexStar Bo on juz nie używa. Zawsze lubiłem oglądać gwiazdy, księzyc bez niczego. Pierwszy raz mam teleskop nie wiem jak go używać chciałbym dostać od was pomoc :D Nie posiadam instrukcji, znalazlem na necie ale po angielsku.
Chcialbym sie dowiedziec:
-musze sie bardzo znac aby ogladac niebo ?
- jest to dobry teleskop ?
- ma go ktos aby mogl mi pomoc ?
- czy istnieje instrukcja do niego po polsku ?
Z góry dziękuje za pomoci czekam na odpowiedzi.
I JESZCZE RAZ WITAM :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.