Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam na imię Tomasz, lat 21. Obecnie studiuję na drugim roku Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Poznańskiej.

 

Forum czytam z mniejszymi lub większymi przerwami od kilku lat, to właśnie dzięki Wam wybrałem swój pierwszy teleskop SW 130/900 i mimo małej średnicy lustra wciągnąłem się na dobre w astrohobby. Samą astronomią interesuję się od dzieciństwa, lecz jej bardziej praktyczną stronę uprawiam dopiero od kilku lat.

 

Postanowiłem w końcu zarejestrować się na forum by nawiązać kontakt z bratnimi duszami, a może nawet znajdzie się ktoś z okolic Poznania na wspólne obserwacje. :)

 

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Nazywam się Kuba, mieszkam, studiuję i pracuję we Wrocławiu. Fizyką, a w szczególności szeroko pojętą astronomią interesuje się od liceum. Na forum trafiłem szukając opinii o teleskopach i tak już zostałem. Na razie dysponuję tylko wysłużoną lornetką Tento 10x50.

 

Bardzo chętnie poznałbym kogoś z okolic Wrocławia z teleskopem newtona, bo przymierzam się powoli do takiego zakupu (najchętniej używanego).

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Mam na imię Jacek, 31 lat z Białej Podlaskiej. Zainteresowania wszechstronne więc i tu się w końcu znalazłem. Obejrzałem wszystkie filmiki o kosmosie na YouTube więc jeśli macie jakieś pytania śmiało możecie pytać. ;) Tyle żartów - trafiłem na forum ponieważ szukam niedrogo dobrego używanego teleskopu 6-8" w celu rozpoczęcia przygody z astronomią i rozbudzenia zainteresowania u potomstwa. Na dzień dzisiejszy interesuje mnie obserwacja księżyca i planet więc uważam, że taki teleskop powinien wystarczyć dla moich potrzeb. Pomyślałem, że skoro mieszkam w okolicach gdzie nie ma wielkiego zanieczyszczenia świetlnego może warto zainteresować się bardziej astronomią zwłaszcza, że Prezydent mojego miasta wpada czasami na tak genialne pomysły jak wyłączanie miejskiego oświetlenia o 23:00 w ramach oszczędności.

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam na imię Lukasz - lat 32.Mieszkam w malej miejscowości pod Lublinem.

Nocne niebo fascynuje mnie juz jakiś czas, jednak dopiero niedawno postanowiłem zacząć rozwijać swoja pasję.

Wszystko zaczęło się od kupna jakiegos śmiesznego teleskopu za 150 zł. na Alledrogo. Oczywiście byłem wówczas podekscytowany mozliwosciami reklamowanego przez sprzedawcę sprzętu. Powiększenie 600-krotne zrobiło na mnie wrazenie, wiec miałem duże oczekiwania co do niego. Szybko jednak okazało się, że był to chwyt marketingowy w czystej postaci. Mimo wszystko sprzętem tym przeprowadziłem kilka obserwacji, jednak miałem wielki niedosyt. Zacząłem czytać fora i po kilku miesiącach zdecydowalem się na zakup lornetki. Wybór padł na Celstrona SkyMaster 15x70. No i się zaczęło powolne poznawanie nieba - oczywiście gdy tylko miałem ku temu możliwości.

Marzeniem pozostawal jednak zakup teleskopu. Na szczescie udało mi się je zrealizować miesiąc temu. Kupilem Sky-Watcher N-150/750 na montażu paralaktycznym eq3-2.

Mam teraz zamiar zająć się astronomią na poważnie. Bardzo liczę na pomoc doświadczonych kolegów z tego forum. A pytań pytań i wątpliwości trochę jest.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czas sie zalogowac...

Forum sledze juz od jakiegos czasu, mam troche doswiadczenia z astro ale z astrofoto wlasciwie dopiero zaczynam. Wlasciwie - bo z 15lat temu cyknalem kilka fotek ksiezyca zenkiem TTL i "wypasionym" MTO. Technologia sie troche posunela ale dalej mam ten zestaw - wlasciwie nie wiem po co. Lezy, jesc nie woła:)).

 

Na stanie mam tez EQ5 dual axis, EQ6 Synscan (modyfikowany - ale ciagle na zebatkach a nie maskach), SW 250/1200, TS APOQ80, ASI 120MM, robofocus. Obecnie probuje zgrac to wszystko do kupy, guiding, caly ten ascom soft itd.

 

Poki co ogarniam swoje potrzeby stosujac zasade "learning by doing". Jak sami pewnie wiecie, rozwiazujac samemu jeden problem, uczymy sie 10ciu innych rzeczy, wiec suma summarum nie ma tego zlego... No moze tylko czas trzeba szanowac, bo tego nigdy za wiele.

 

Sledze tu na forum kilka watkow, rowniez na innych forach/stronach astro-maniakow (nomen omen...)

 

Tak czy inaczej, pewnie bede mial pare pytan do Was, wiec z gory dziekuje za cierpliwosc.

 

Pozdro,

Krzysiek

 

PS. Sporą zaletą tego forum jest brak jadu w debilnych a wrecz zlosliwych i nic dobrego niewnoszacych komentarzy od wszechwiedzacych mądralinskich, jak to niestety ma miejsce w anonimowej sieci.

 

Edytowane przez Vaud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Jestem tu nowy.

Przeszukałem zakładki, ale nie znalazłem tej co mnie intersuje.

W tamacie Pomoc --> pytanie odnośnie zakupu "teleskopu", nie ma tam zakładki, pytania co do zakupu obiektywu do aparatu ( astrofotografia mnie interesuje)

Prosiłbym o naprowadzenie mnie o odpowiedzni dział by zadać pytanie.

Dziękuję :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Możesz zadać takie pytanie w dziale http://astropolis.pl/forum/148-szybka-pomoc/ lub http://astropolis.pl/forum/132-dyskusje-o-astrofotografii/ a nawet w http://astropolis.pl/forum/76-fotografia-i-grafika/

Jak będzie pasować w innym niż napiszesz to przeniosę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum, chcialbym kupić prosty w użyciu, niedrogi teleskop dla mojego 5-letniego synka. Proszę o pomoc w wyborze sprzętu,mogę wydać 300-400 zl znalazlem kilka teleskopów w tej cenie, z opisu wynika że są dobre dla początkujących:

http://www.astrokrak...eeker-60az.html

http://www.astrokrak...r-sk705az2.html

http://www.astrokrak...a-sk707az2.html

http://www.astrokrak...w-walizce-.html

http://www.astrokrak...ius-70-900.html

 

Mieszkam w bloku na obrzeżach miasta, obserwacje chcialbym prowadzić głównie z balkonu,chociaz mieszkam na parterze i pewnie będzie to miało wpływ na to ile będzie można zobaczyć na niebie. Mógłbym tez wyjść w teren, niedaleko mamy pare wzniesień. Jako że syn ma 5 lat, więc teleskop do obserwacji planet, księżyca powinien mu narazie wystarczyć, ważne zeby był prosty w obsłudze, żeby ojciec też wiedział jak go użyć, prosze o rade. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Z tych teleskopów które podlinkowałeś tylko ten wydaje się godnym uwagi http://www.astrokrak.pl/lunety-astronomiczne/2229-teleskop-sky-watcher-synta-sk707az2.html można rozważać jeszcze zakup tego ostatniego.

 

Dzięki za opinie mam jeszcze takie pytanko, chodzi mi o zjawisko aberracji,jak to wyglada przy tym teleskopie. Pytam dlatego, że nie mam wiedzy w tym temacie ,a czytałem że utrudnia to obserwacje, i jeszcze czy bede mógł wychodzić w zimie na zewnątrz, czy okular nia zaparuje. Jeszcze raz dzieki, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, nazywam się Daniel :D

Mam 16 lat (chyba jestem jednym z młodszych na forum :) ). Nie posiadam własnego sprzętu astronomicznego, ponieważ od astronomii preferuję astrofizykę. :D

Oprócz kosmosu, ciekawi mnie technika i historia (starożytność, mitologia, historia wynalazków to moje ulubione zagadnienia).

Obecnie pracuję nad własnym blogiem, na którym chcę dzielić się (głównie z swoimi rówieśnikami) swoją wiedzą na temat wcześniej wymienionych dziedzin nauki.

To chyba tyle co mogę o sobie napisać, jakby ktoś chciał wiedzieć coś więcej niech śmiało pisze tutaj lub na PW. :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez Danieo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nazywam się Daniel :D

Mam 16 lat (chyba jestem jednym z młodszych na forum :) ). Nie posiadam własnego sprzętu astronomicznego, ponieważ od astronomii preferuję astrofizykę. :D

Oprócz kosmosu, ciekawi mnie technika i historia (starożytność, mitologia, historia wynalazków to moje ulubione zagadnienia).

Obecnie pracuję nad własnym blogiem, na którym chcę dzielić się (głównie z swoimi rówieśnikami) swoją wiedzą na temat wcześniej wymienionych dziedzin nauki.

 

 

Patrzcie, młodsza wersja mnie :D Nawet imię się zgadza! Witamy na forum.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie.

 

Mam na imię Paweł i aktualnie zbliża się 23 zima. Studiuję Informatykę Stosowaną, drugi rok, dziennie. Interesuje się no cóż informatyką, komputerami, sprzętem komputerowym, nowinkami ze świata technologii i tym podobnymi ;)

 

Jakiś czas temu miałem parcie na modelarstwo zdalnie sterowane, jednakże stwierdziłem iż to 'jeszcze' nie dla mnie. Od dawna chciałem pooglądać niebo przez coś dokładniejszego niż oko czy też lornetka. Z samą astronomią zmagałem się już jakiś czas i przymierzałem się do zakupu teleskopu, jednakże fundusze na to nie pozwoliły. Teraz szanse na to są większe ;) Dodatkowo spotęgowało to iż wczoraj na naszym Polskim niebie zauważyłem bardzo jasnego Jowisza, i w sumie stwierdziłem iż chyba czas na to by móc trochę bardziej niż w sferze marzeń zainteresować się astronomią i pooglądać coś 'dokładniej'.

 

Mam nadzieję iż na tym forum znajdę informacje, na które prawdopodobnie będę szukać odpowiedzi. Z mojej strony to tyle, jakbyście mieli jakieś pytania to zapraszam na pw :)

 

Pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Mam na imię Antoni. Jestem mieszkańcem niewielkiej wioski na Podkarpaciu.

Astronomia jest jednym z kilku moich zainteresowań, obok fotografii i wydeptywania ścieżek w Beskidzie Niskim i w Bieszczadach.

Od wielu miesięcy zaglądam na forum Astropolis i choć daleko mi do gorliwości Waszej pasji, czy do Waszych osiągnięć fotograficznych i obserwacyjnych, to zauważyłem, że w wielu wątkach warto byłoby zabrać głoś, więc postanowiłem zarejestrować się i przestać być anonimowym podglądaczem.

 

Pozdrawiam

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.