Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

daleko mi (...) do Waszych osiągnięć fotograficznych

 

Bzdura. Piotr4d linkiem z Panoramio obalił to twierdzenie dosyć dobitnie ;) Zwłaszcza zdjęcie poniżej zrobiło na mnie wrażenie, a przejrzałem tylko małą część :)

Miło widzieć kogoś z rodzinnych stron ;)

Skoro twierdzisz, że w niektórych wątkach warto zabrać głos to zabieraj jak najczęściej. Baw się dobrze.

 

 

115486489.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działam na miarę posiadanego sprzętu, a jest tego niewiele - Olympus E-510 i astrokoziołek dla kilkuminutowych ekspozycji, raczej na krótkich ogniskowych. W sumie to mi wystarcza, bo najbardziej lubię łapać nocne krajobrazy z gwiaździstym niebem. Na DS-y się nie zasadzam, bo tu już potrzeba cięższej artylerii, a zresztą wielu z Was robi świetne ujęcia obiektów głębokiego nieba, więc ktoś to musi oglądać :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Od jakiegoś czasu już przeglądam forum Astropolis, uznałem, że najwyższa pora się włączyć jako użyszkodnik.

Darek jestem i od razu składam podziękowania za naprawdę dużą garść rad tutaj znalezionych. Mam nadzieję, że pozwolą mi się rozwijać amatorsko w astro.

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

moja przygoda z astronomią zaczyna się przeszło 25 lat temu, gdy kilkuletnim chłopakowi, wpada w ręce książka: "Nasze Gwiazdozbiory" - Josip Kleczek.

Od tamtego czasu żadna bezchmurna noc nie jest już taka jak wcześniej. Jak to bywa w miłości, po drodze były momenty bardziej i mniej intensywne, jednak zawsze pozostawałem wierny.

 

Co do samego forum to śledzę je od samego początku istnienia, jeszcze od czasów "starego" forum 2003, gdzie nawet swego czasu miałem aktywne konto.

 

Jeszcze raz witam Wszystkich i serdecznie pozdrawiam,

Łukasz

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam :) Pamiętasz login? Może warto spróbować znaleźć i odzyskać stare konto ;)

 

Cześć,

 

 

Do "starego forum" loginu nie pamietam, ale dziękuję za sugestię:)

Przeszukałem Astropolis i udało mi się odnaleźć stare konto z 2007 roku - z którego witam ponownie!

 

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!
Od długiego już czasu śledzę forum astropolis, teraz wreszcie dołączyłem :) Pewnie ma to związek z tym, że nabyłem dzisiaj swój pierwszy teleskop, mianowicie DO-GSO 8" na dobsonie w wersji deluxe. Do tej pory mój kontakt z niebem ograniczał się do lornetki 10x50 oraz (dawno temu) do radzieckiej lunety 20x50 bez statywu :D Jednakże od dawien dawna chciałem być bliżej kosmosu i w końcu postanowiłem to uczynić. Mieszkam na podwarszawskim osiedlu, dosyć mocno oświetlonym nocą i z wieloma obiektami ograniczającymi widoczność, na szczęście na samym podwórku koło domu jest dość ciemno. Wybierając taki sprzęt byłem przygotowany na pakowanie tuby na tylną kanapę auta i wypady za miasto. Tę pasję jaką jest astronomia dzielę razem ze swoją dziewczyną, z którą to razem będziemy obserwować i poznawać detale nocnego nieba:)
Forum astropolis już do tej pory dostarczyło mi bardzo wielu informacji oraz pokazało jak jeszcze można realizować astropasję (zloty, budowa obserwatoriów itd.).
Pozostaje czekać na kawałek czystego nieba, czego w ostatnich tygodniach prawie nie było .

Pozdrawiam,
Marcin :Salut:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was

Mieszkam w okolicach Warszawa Astronomią zainteresowałem się pół roku temu. od tamtej pory stale rozwijam moje zainteresowanie :)

Należę do PTMA we Warszawskim oddziale terenowym.

Mój planowany teleskop to Synta 6 lub 8 (ciągle szukam dobrej oferty kupna)

To tyle z mojej strony :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka! ;)

Jestem Mateusz i pochodzę z okolic Puław (lubelskie), rocznik 98'.

Astronomią interesuje się od około 1 roku, dzięki mojemu bratu, który mi to pokazał.

Od kilku miesięcy posiadam lornetkę Calestron SM 15x70 i może jeszcze w tym roku postaram się kupić teleskop. ;)

Ciągle poszerzam swoją wiedzę i myślę, że dzięki temu forum dowiem się jeszcze więcej. ;)

Forum śledzę od około miesiąca lecz teraz dopiero założyłem konto. :P

Pozdrawiam. :D

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Serdecznie,

 

w ramach pierwszego mojego postu na tym forum, chciałbym wszystkim przekazać powitalne ukłony.

 

Nazywam się Sylwester, urodziłem się i mieszkam w mieście, w którym niestety na 11 listopada bywa "wesoło". Mam 28 lat, nie dysponuję jeszcze żadnym teleskopem, planuję natomiast w niedalekiej przyszłości zakupić (mimo wszystko jako pierwszy teleskop) rozsuwanego Dobsona 10''

Mimo, iż mieszkam w Warszawie, i zapewne mogą być głosy, że taki teleskop może być nieprzydatny w takim mieście, to chciałbym nadmienić, że mieszkam niemal na granicy obszaru miejskiego, a do miejsc, ktore zapewniły by w miarę przyzwoite warunki nie mam aż tak daleko jadąc samochodem.

 

Jak na warunki urbanistyczne niebo nie jest takie tragiczne, dlatego moje początki, to oko nieuzbrojone, oraz lornetka (niestety dość spory ma poziom aberracji nawet patrząc na księżyc, do tego jest to raczej lornetka typu "no name")

 

trafiłem na to forum z polecenia Wujka Google, na wszystkich forach zapisany jestem pod tym właśnie nickiem

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Wajamos
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

 

w ramach pierwszego mojego postu na tym forum, chciałbym wszystkim przekazać powitalne ukłony.

 

Nazywam się Sylwester, urodziłem się i mieszkam w mieście, w którym niestety na 11 listopada bywa "wesoło". Mam 28 lat, nie dysponuję jeszcze żadnym teleskopem, planuję natomiast w niedalekiej przyszłości zakupić (mimo wszystko jako pierwszy teleskop) rozsuwanego Dobsona 10''

Mimo, iż mieszkam w Warszawie, i zapewne mogą być głosy, że taki teleskop może być nieprzydatny w takim mieście, to chciałbym nadmienić, że mieszkam niemal na granicy obszaru miejskiego, a do miejsc, ktore zapewniły by w miarę przyzwoite warunki nie mam aż tak daleko jadąc samochodem.

 

Jak na warunki urbanistyczne niebo nie jest takie tragiczne, dlatego moje początki, to oko nieuzbrojone, oraz lornetka (niestety dość spory ma poziom aberracji nawet patrząc na księżyc, do tego jest to raczej lornetka typu "no name")

 

trafiłem na to forum z polecenia Wujka Google, na wszystkich forach zapisany jestem pod tym właśnie nickiem

 

Pozdrawiam

 

Witam serdecznie :)

Skoro mieszkasz w Warszawie zapraszam w każdy Poniedziałek o 18:00 na Bartycką 18 :) do siedziby PTMA :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KacperM jak tylko będę mieć jakiś poniedziałek wolny, to chętnie wpadnę. Niestety najczęściej siedzę w pracy do 19, albo i dłużej... Na szczęście nie mam regularnych rozkładów na grafiku więc mogą się trafiać wolne poniedziałki

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KacperM jak tylko będę mieć jakiś poniedziałek wolny, to chętnie wpadnę. Niestety najczęściej siedzę w pracy do 19, albo i dłużej... Na szczęście nie mam regularnych rozkładów na grafiku więc mogą się trafiać wolne poniedziałki

No to czekamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.